تفاوت شامپوهای ضدشوره زنانه و مردانه

این روزها خیلی از محصولات را می بینیم که در مدلهای زنانه و مردانه تولید می شوند. تازه کار به همین جا ختم نمی شود. مدلهای زنانه نیز خود انواعی دارند. در این مطلب می خواهیم در مورد شامپو صحبت کنیم. شامپوهایی که به درمان شوره ها و پوسته های ایجاد شده در سر می پردازند. که این روزها می بیینم هر برندی یک جور تولیدش می کند. خیلی از برندها یک شامپوی کلی دارند که به نام ضدشوره تولید شده است. و این محصولات هم برای زنان و هم برای مردان قابل استفاده است. اما برخی از برندها آمده اند و کمی ریز تر کار کرده اند. محصولی متمایز برای خانم ها و محصولی متمایز برای آقایان تولید کرده اند. خیلی ها اوایل انتقاد کردند که این کار تنها جنبه تجاری دارد. البته ما در مورد افراد سودجو و برندهای این چنینی صحبت نمی کنیم. می خواهیم ببینیم آیا فرقی بین شوره در زنان و مردان وجود دارد یا خیر. و چه چیز باعث شده است درمان شوره برای زنان و مردان متفاوت باشد.

شامپو کلیر یکی از برندهای معروفی است که محصولات ضد شوره زیادی تولید کرده است. این برند یکی از اصلی ترین درمان کننده های شوره است. محصولات این برند شهرت زیادی دارند. به تدریج کلیر کارش را دقیق تر کرد. و محصولاتی را برای زنان و مردان تولید کرد. ضدشوره ای برای موهای زنان و ضدشوره ای برای موی مردان که هر کدام تفاوت هایی دارد. و کمی در این مطلب به بررسی این تفاوت می پردازیم.

موی مردان و زنان از نظرهای مختلف با هم متفاوت است. اول از همه باید بگوییم پوست مردانه و زنانه فرق دارد. منافذ پوست در مردان کاملا با زنان فرق می کند. پوست مردان کمی ضخیم تر است و لایه ها قطر بیشتری دارند. در مورد پوست سر نیز همین طور است. از طرفی به دلیل این که مردان بیشتر موهای خود را کوتاه می کنند برخورد هوا و آلودگی های محیطی با پوست سر بیش تر می شود. پس دلیل شوره در مردان کلا با زنان فرق دارد. زنان تار موی معمولا نازک تری دارند نسبت به آقایان. و هم چنین به دلیل مواردی مثل رنگ کردن مو که در میان آن ها شایع است دلیل شوره نیز فرق دارد. پس بدیهی است که می توان درمان های متفاوتی برای زنان و مردان برای از بین بردن شوره های سر برگزید.

و باز هم برندهای حرفه ای کار را حرفه ای تر کرده اند. به طور مثال برای موهای چرب و خشک و نرمال می تواند سه مدل مختلف برای ضدشوره های مردانه باشد. برای زنان نیز برخی برندها این مدل ها را دارند. و یا مدل هایی برای موهای رنگ شده یا آسیب دیده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + هفت =