تفاوت پنجره ترمال با نرمال و upvc

تفاوت پنجره ترمال با نرمال و upvc تنها به نام آنها مربوط نمی شود بلکه از نظر ساختار و کاربرد میانشان اختلاف وجود دارد. پنجره واسطه ای است که میان بیرون و درون ساختمان ارتباط برقرار می کند. اما در دنیای امروز که بحث بهینه بودن انرژی مطرح است پنجره خوب، نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود که از اتلاف هزینه و انرژی جلوگیری می کند. ترمال بریک نام پنجره ای آلومینیومی است که در بین پروفیل آن عایقی پلاستیکی قرار میگیرد و مانع از انتقال حرارت توسط آلومینیوم می شود.

پنجره نرمال به پنجره ای اطلاق می شود که در میان پروفیل آلومینیوم آن عایقی وجود ندارد و می تواند سرما و گرما را از خود عبور دهد. در فصول سرد سال و به ویژه در مناطق سردسیر استفاده از ترمال بریک در پنجره اهمیت بالایی دارد چون سرمای محیط بیرون به خانه وارد می شود و دمای گرم و مطلوب منزل را از بین می برد. پنجره upvc از پلاستیک فشرده شده pvc تشکیل شده است.

تفاوت اصلی پنجره ترمال با نرمال و upvc

تفاوت پنجره ترمال با نرمال و upvc اندک است. زیرا بدنه اصلی هر دو پنجره آلومینیومی یکی بوده و مزایا و معایب یکسانی برای هر دو پنجره در نظر گرفته می شود. پنجره upvc ساختار پلاستیکی دارد و از مواد شیمیایی تشکیل می شود. اما به طور کلی می توان تفاوت اصلی آنها را در موارد زیر خلاصه کرد:

  • تفاوت پنجره ترمال با نرمال و upvcدر قیمت
  • نحوه عایق بندی تفاوت پنجره ترمال با نرمال
  • رنگ بندی متفاوت پنجره ترمال با نرمال و upvc
  • ساختار متفاوت پنجره ترمال با نرمال و upvc
  • تفاوت پنجره ترمال با نرمال و upvcدر سن و سال

تفاوت پنجره ترمال با نرمال و upvc در قیمت

پنجره نرمال همان پنجره آلومینیومی معمولی است که پروفیل آن با پیشرفت آن به شکل شیار دار ساخته میشود و نیازی به تقویت با میلگرد ندارد. پنجره ترمال بریک در پروفیل خود لایه پلی آمیدی دارد که کیفیت آن اهمیت بالایی در عایق بندی دارد. همین تفاوت کوچک در ساختار اختلاف قیمت بالایی را در پی دارد. برای مثال در ساختمان با یک پنجره نرمال اگر با ۲ میلیون تومان صفر تا صد پنجره هزینه داشته باشد برای استفاده پنجره ترمال بریک در همان ابعاد حدود یک میلیون تومان هزینه بیشتر نیاز است.

پنجره upvc  از پنجره آلومینیومی ارزان تر است چون قیمت فلز آلومینیوم بالاتر و فرآیند ساخت و تولید پنجره آلومینیومی پیچیده تر است. قیمت پنجره upvc  بر اساس هر متر مربع تعیین می شود. نحوه محاسبه قیمت به این شکل است که پس از تعیین ابعاد پنجره وزن پروفیل آلومینیوم مصرفی محاسبه می شود. اجرت نصب و اجرا و هزینه حمل و نقل، نوع یراق مصرفی و نوع بازشو پنجره و برند سازنده پنجره از عوامل دیگر تعیین قیمت هستند.

تفاوت پنجره ترمال با نرمال و upvc در عایق بندی

تفاوت دو نوع پنجره آلومینیومی تنها در عایق بندی خلاصه نمی شود. در مناطق شلوغ و پر جمعیت آلودگی هوا و آلودگی صوتی از مشکلاتی است که پنجره در کاهش آنها نقش اساسی دارد. پنجره دو جداره آلومینیومی مشکل را تا حد زیادی رفع می کند. ترمال بریک علاوه بر نقشی که در شکست حرارتی ایفا می کند، با جداسازی فریم خارجی از فریم داخلی پنجره آلومینیوم تاثیر بیشتری نسبت به پنجره نرمال دارد. گرد و غبار و ریز گردهایی که مشکلات قلبی و تنفسی را به همراه دارند با وجود پنجره ترمال امکان نفوذ به فضای خانه را ندارند. پنجره upvc در عایق بندی می تواند عالی عمل کند اما پنجره ترمال بریک عایق بندی بهتری از پنجره پلاستیکی دارد.

تفاوت پنجره ترمال با نرمال و upvc در رنگ بندی

در تفاوت پنجره ترمال با نرمال و upvc رنگ از عوامل زیبایی نمای مورد استفاده زیباتر است. پنجره upvc اغلب به رنگ سفید مشاهده می شود و تنوع بالایی ندارد. پروفیل آلومینیوم می تواند به بیش از ۲۰۰ رنگ مختلف و متنوع در آید. اگر پنجره ترمال بریک در مناطق خاص و لاکچری استفاده گردد رنگ آن نیز باید ترمال بریک شامپاینی باشد. رنگی شبیه بژ و طلایی که زیبایی پنجره ترمال را چند برابر می کند. پنجره نرمال تنوع رنگ بالایی دارد اما استفاده از رنگ های خاص در آن مناسب و به صرفه نیست و بهتر است از پنجره ترمال استفاده شود.

ساختار متفاوت پنجره ترمال با نرمال و upvc

از نظر ساختاری پنجره های آلومینیومی از جنس فلز بوده و استحکام و دوام بیشتری نسبت به پنجره upvc دارند. همچنین پروفیل آلومینیومی با گذشت زمان دچار فرسودگی و کاهش قیمت شدید نمی شود و از این نظر نسبت به پنجره یو پی وی سی برتری ذاتی دارد.

اختلاف سنی پنجره ترمال بریک با نرمال و upvc

پنجره نرمال مسن تر از پنجره ترمال بریک است. پنجره ترمال بریک فناوری و تکنولوژی به روز صنعت ساختمان است اما پنجره آلومینیومی معمولی قدمت چندصد ساله دارد. از نظر طول عمر هر دو پنجره می توانند حداقل ۵۰ سال یا بیشتر عمر کنند و پس از آن دوباره بازیافت شوند. آلومینیوم ارزش ذاتی بالاتری نسبت به آهن و چوب برای استفاده در پنجره دارد چون به راحتی نمی پوسد و زنگ نمی زند. پنجره upvc پس از چندسال استفاده دچار خشکی پروفیل و فرسودگی می شود. همچنین تغییر رنگ پنجره upvc جلوه و عمر پنجره را کاهش می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 1 =