تمام بایدها و نبایدهای خرید کفش از سایت آمازون

به طور کلی، آمازون پلتفرمی مطمئن برای خرید بسیاری از کالاها از جمله کفش ها و دستگاه های الکترونیکی است. با این حال، برای جلوگیری از خرید جنس های تقلبی، شما باید به هنگام انتخاب فروشندگان شخص ثالث در این پلتفرم بسیار مراقب باشید. این بدان سبب است که فروشگاه های بزرگی همچون Amazon شبکه وسیعی از فروشندگان شخص ثالث را پوشش می دهند و نظارت بر روی کار همه آن ها بسیار دشوار است. در ادامه خرید کفش از سایت آمازون را بررسی خواهیم کرد.

آیا خرید کفش از سایت آمازون ایمن است؟

خرید کفش از سایت آمازون، انتخاب کاملا امنی است اما این امر بستگی کامل به هوش و احتیاط شما به هنگام خرید کفش ها و محصولات وابسته به آن ها دارد. بر کسی پوشیده نیست که آمازون شبکه گسترده ای از فروشندگان (به صورت شخص ثالث) را داراست که هر یک از آنها برای فروش اقلام خود در این پلتفرم با یکدیگر رقابت می کنند. متاسفانه تمامی برندها در این پلتفرم محصولات آنلاین اصل را به فروش نمی رسانند. بسیاری از این فروشندگان خود را قابل اعتماد معرفی می‌کنند اما این تنها شگرد آن ها برای ترغیب مشتریان به خرید محصولات تقلبی است. واقعیت این است که برخی از فروشندگان کفش در آمازون به صورت غیر قانونی فعالیت می کنند.

آیا آمازون کفش های تقلبی می فروشد؟

آمازون یکی از معتبرترین فروشگاه های تجارت الکترونیک در جهان است و شما می توانید برای خرید هر محصولی به آن اعتماد کنید. با این حال، مانند هر مغازه و پلتفرم دیگری، امکان فروش کفش های تقلبی در این پلتفرم نیز وجود دارد. نباید فراموش کنیم که هزاران فروشنده شخص ثالث در این پلتفرم فعالیت می کند و تمامی آن ها قابل اعتماد نیستند. برخی از این فروشندگان کفش های تقلبی به فروش می رسانند و در صورتی که به هنگام خرید مراقب نباشید، ممکن است به راحتی قربانی شوید.

خرید کفش از سایت آمازون

با توجه به این موضوع، اگر قصد خرید کفش یا هر محصول دیگری را در این پلتفرم دارید، مطمئن شوید که فروشنده مستقیم محصول به شما خود شرکت آمازون است؛ اما چگونه می توانیم این موضوع را بررسی کنیم؟ محصولاتی که به صورت مستقیم توسط آمازون به فروش می رسند، در پلتفرم خود دارای عبارت “Ships from and sold by Amazon.com” هستند. مسلما تمامی فروشندگان شخص ثالث در پلتفرم آمازون کفش های تقلبی نمی‌فروشند. این دسته از فروشندگان برای جلب مشتریان بیشتر، حتی محصولات بسیار با کیفیتی را با نرخ های رقابتی ارائه می دهند و شما می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. به همین دلیل است که به هنگام خرید کفش (و یا هر محصول دیگری) بهتر است اندکی زمان بگذارید و محصولات با کیفیت و بی کیفیت را شناسایی کنید.

شاید جالب باشد بخوانید :

به منظور جلوگیری از تقلب و کلاه برداری در خرید کفش از سایت آمازون، ما در ادامه چند نکته را معرفی می کنیم:

  1. قیمت کفش بسیار پایین به نظر می رسد: یکی از استراتژی های رایج برای جلب مشتریان که بسیاری از فروشندگان شخص ثالث غیر قابل اعتماد از آن استفاده می کنند، ارائه قیمت های غیر واقعی است. بنابراین زمانی که کالایی با قیمت غیر واقعی (کمتر از ارزش رایج بازار) را مشاهده کردید، به احتمال تقلبی بودن کالا بیشتر فکر کنید. برای مقایسه قیمت‌ها شما می توانید تحقیق کنید. اگر قیمت کفش انتخابی شما، نسبت به سایر برند ها و کفش‌های ارائه شده در سایر پلتفرم ها به شکل محسوسی کمتر است، بهتر است دقت کنید.
  2. آیا فروشنده را می شناسید؟ اگر محصول خاصی توجه شما را به خود جلب کرده است اما فروشنده آن برایتان آشنا نیست، دو دلیل ممکن است وجود داشته باشد: یا محصول توسط یک فروشگاه کوچک و کمتر شناخته شده عرضه می شود یا این فروشنده از محل زندگی شما دور است.
  3. نظرات مثبت بیش از اندازه: یک راه دیگر برای تشخیص فروشنده های شخص ثالث جعلی در آمازون، تعداد زیاد اما غیر منطقی نظرات مثبتی است که در خصوص یک محصول خاص ارائه شده است.
  4. فروشنده از شما می خواهد که از قبل از انجام پرداخت، با آنها تماس بگیرید: اگر فروشنده از شما بخواهد که وجه کالا را به صورت کارت به کارت یا مستقیم به خود وی پرداخت کنید و از پلتفرم پرداخت آمازون استفاده نکنید، احتمال کلاهبرداری بسیار بالا خواهد بود. در بیشتر مواقع، فروشندگان از شما می خواهند کارت های هدیه را خریداری کنید و یا پس از ارسال کالا به آنها پیام بدهید. این توصیه ها به ظاهر در تلاش برای جلب اعتماد و رضایت شما هستند اما بهتر است گول این ظاهر سازی ها را نخورید. فروشندگان قابل اعتماد به ازای کالای ارائه شده هیچ گاه از شما کارت هدیه آمازون را درخواست نمی کنند.
  5. آیا فروشنده کفش شما را به جایی خارج از آمازون هدایت می کند؟ هدایت کردن خریداران در فرایند انجام معامله به فضایی خارج از آمازون بزرگترین نشانه کلاهبرداری است. فروشندگان معتبر هیچگاه شما را از وب سایت آمازون خارج نمی کنند؛ چرا که این پلتفرم تجارت الکترونیک به گونه ای طراحی شده است که انجام تمامی معاملات در آن امکان پذیر است.

خرید کفش از سایت آمازون

چگونه در آمازون کفش های ارزان قیمت پیدا کنیم؟

بدیهی است که بهترین زمان برای پیدا کردن کفش های با کیفیت و ارزان قیمت در آمازون، جمعه سیاه می باشد. با این حال، برای پیدا کردن پیشنهاد های ارزان قیمت در آمازون مجبور نیستیم همیشه منتظر جمعه سیاه باشیم. یکی از بهترین راه ها برای خرید کفش از سایت آمازون و سایر محصولات ارزان قیمت، دور زدن لیست های رایج آمازون است. به جای بررسی این لیست ها شما می توانید به بخشی تحت عنوان Amazon Warehouse Deals مراجعه کنید. با این حال باید بدانید که در این بخش پیدا کردن کفش هایی که در صفحه اصلی آمازون قرار دارند، دشوارتر است. این تکنیک برای محصولاتی از جمله کامپیوترها و تبلت ها، وسایل آشپزخانه، دستگاه های آمازون و برخی موارد دیگر بسیار کارآمد است.

یکی دیگر از روش های رایج برای پیدا کردن اجناس ارزان قیمت در آمازون، استفاده از فیلتر های این وب سایت و تنظیم آن ها بر روی گزینه Price: Low to high است. با کمک این فیلتر، اجناس ارزان قیمت در بخش بالایی صفحه و به عنوان اولین پیشنهاد ها ظاهر می شوند.

فراموش نکنید که آمازون تنها یکی از سایت های معتبر فروش اینترنتی است. شرکت ebay ، تائوبائو و … از دیگر فروشندگان معتبر آنلاین هستند.

اگر علاقه‌مندید، شما نیز می‌توانید در آمازون فروشنده شوید. برای حساب فروشنده amazon کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 20 =