تولید محتوا کنید، مشتری جذب کنید

تولید محتوا کنید، مشتری جذب کنید

جذب مشتری همیشه در اولویت کاری تمام کسب و کارها از اینترنتی گرفته تا فیزیکی بوده است و هم اکنون هم هست و شاید به جرأت بتوان گفت که یکی از بزرگترین دغدغه های این روزهای کسب و کارها هم به شمار می رود. برخی ها معتقدند که برای جذب مشتری باید تخفیف دهند برخی دیگر با تخفیف دادن کاملاً مخالفند و بیشتر روی تبلیغات و بازاریابی تأکید می کنند.

اما این روزها بحث تولید محتوا و جذب بازدید کننده خیلی روی بورس است و اکثراً بر این قضیه توافق کرده اند که با تولید محتوا می تواند بازدید کننده های زیادتری را به سمت کسب و کارتان جذب کنید و به مرور زمان همین بازدید کننده ها تبدیل به مشتری های دائم کسب و کارتان خواهند شد.

اما این نکته را باید مد نظر داشته باشید:

هیچ مشتری برای مطالعه ی یک مطلب به شما پولی پرداخت نمی کند

شاید از خودتان سوال بپرسید:

پس این همه دردسر برای چیست؟ چرا باید محتوایی تولید کنیم که هیچ پولی در ازای آن دریافت نمی کنیم؟

گوگل از زمانی که الگوریتم هایش را آپدیت کرد به این نتیجه رسید که تولید محتوا می تواند یکی از قوانین کسب بهترین جایگاه در نتایج جستجوی گوگل باشد اما به شرط اینکه محتوای تولید شده کاملاً جدید باشد و در هیچ جایی از اینترنت وجود نداشته باشد. نه اینکه بخواهید با کپی برداری به این جایگاه برسید و قطعاً گوگل هم شما را در اینگونه مسائل جریمه خواهد کرد.

برای دو سوال قبلی باید این نکته را بدانید که هر چه محتوای جدیدتری تولید کنید به طبع به مرور زمان باعث جذب مشتری می شود و هر مشتری ممکن است بعداً به مشتری های دائم کسب و کارتان تبدیل شوند و تمام تلاش ها باید بر این منوال باشد نه اینکه فقط یک محتوای تکراری را بخواهید کپی کنید و در اصل تولید محتواهای جدید یعنی برقراری ارتباط با مشتریان جدید که به هر مشتری می توانید به مثابه ی یک سرمایه گذار و کسب ثروت نگاه کنید.

تیم کافه نیاز در این مقاله ی جالب مایل است به شما بیاموزد که چطور می توانید با این ۳ ترفندی که ارائه می شود محتواهایی تولید کنید که مشتری های زیادتری را به سمت سایت تان روانه کنید و این مورد می تواند بیشترین سود را برای شما به ارمغان بیاورد.

با ما همراه باشید ….

ترفند اول: در تولید محتوا خیلی راحت و عامیانه صحبت کنید

خیلی ها برای زیبایی محتواهایی که تولید می کنند سعی می کنند از زبان نوشتاری کتابی و یا از به کار بردن کلمه های قُلمبه و سُلمبه استفاده کنند. این شاید یک مقدار عمومیت بیشتری داشته باشد اما به این نکته توجه کنید که اکثر مخاطبین زمانی که یک محتوا را با زبان گفتاری عمومی که همه صحبت می کنند مطالعه می کنند به طبع ارتباط بهتری هم برقرار می کنند. این یعنی اکثر مردم از این نوع نوشتارها استقبال بهتری می کنند.

به شما پیشنهاد می کنیم اگر قرار است مشتریانی را به سمت سایت تان جذب کنید پس سعی کنید در محتواهایی که ارائه می دهید از این نوع نوشتار عادی و عامیانه استفاده کنید که لحنی کاملاً دوستانه و محاوره ای دارند و مخاطبین هم بیشتر با این نوع نوشتارها ارتباط برقرار می کنند.

استفاده از تکنیک و ترقند محاوره ای صحبت کردن می تواند به صورت داستان باشد چرا که اولاً بیشتر از ضمائر “من”استفاده می کنید و دوماً وقتی از این ضمیر استفاده می کنید یعنی دارید از تجربیات شخصی خودتان یک سری مسائل را به دیگران ارائه می دهید و همین مورد کوچک کافی است تا مخاطبین به سمت سایت تان هدایت شوند و وقت بیشتری را سایت شما بگذرانند.

ترفند دوم: هم ماهیگیری را نشان دهید و هم ماهی خوردن را

خیلی از محتواهایی که تولید می شود به صورت کاملاً سطحی در یک مورد صحبت کرده و به صورت عمقی و کاربردی در یک مورد خاص توضیح داده نشده است. اگر قرار بر این است که بازدید کننده ها و مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار اینترنتی تان جذب کنید پس باید زحمت بکشید و وقت بیشتری بگذارید و محتواهایی را تولید کنید که به صورت کاملاً کاربردی همه چیز را توضیح داده است.

به طور مثال چند مدت پیش سایت کافه نیاز یک محتوا در زمینه ی افزایش بازدید سایت تولید کرد که نزدیک به ۳۰ هزار کلمه و در حدود ۸۴ صفحه بود که در ۴ قسمت مجزا در سایت قرار گذاشت و به صورت کاملاً کاربردی و عمیق به افزایش بازدید سایت و تمام ترفندهایی که وجود داشت پرداخت و به طور یقین این را اعلام می کنیم که این محتوای تولید شده در هیچ کجای اینترنت به این صورت که کامل توضیح داده شده باشد، وجود نخواهد داشت.

ما اعلام نمی کنیم که شما هم اینگونه عمل کنید اما اگر قرار است ماهیگیری را به کاربران خود نشان دهید پس در کنارش ماهی خوردن را هم نشان دهید. ماهیگیری دقیقاً مانند همان مقاله ای است که در موردش صحبت کردیم و ماهی خوردن همان ۸۳ ترفند افزایش بازدید سایت است که همه چیز را به صورت کاملاً شفاف برای همه ی مخاطبین بیان کرده است که در نوع خودش در دنیای اینترنت بی نظیر است.

تولید محتوا یعنی وقت گذاشتن و نوشتن و نوشتن و نوشتن. به گونه ای که مخاطبین زیادی را به سمت سایت تان جذب کنید و از همه مهمتر همین مخاطبین و بازدید کننده ها به مشتری های دائم کسب و کارتان تبدیل شوند. باید محتواهایی تولید کنید که هر جمله ای که مشتری می خواند ترغیب شود که جملات بعدی را هم بخواند و این یعنی موفقیت.

ترفند سوم: محتواهایی که نیازها و مشکلات مخاطبین را حل نکنند، به درد نمی خورند

به طور حتم همه ی ما وقتی وارد اینترنت می شویم تا محتوایی را مطالعه کنیم یعنی مشکلی داریم. به طور مثال یک مشکل در مورد استفاده از فتوشاپ داریم فوراً وارد اینترنت می شویم تا راه حل این مشکل را پیدا کنیم، یک مشکل در مورد نحوه ی بک لینک گرفتن داریم به سرعت در اینترنت جستجو می کنیم تا راه حل های این مشکل را به دست بیاوریم.

شاید به جرأت بتوان گفت که حدود ۹۹ درصد جستجوهای ما در اینترنت بر اساس مشکلاتمان است و به طبع محتواهایی که تولید می شود خیلی خیلی به ما کمک می کنند تا این مشکلات حل شوند. خُب حالا به این موضوع می رسیم که اساساً چرا باید مشکلات و نیازهای مخاطبین را حل کنیم و چه لزومی دارد که این کار انجام شود؟

جواب این سوال به همان ۹۹ درصد جستجوها بر می گردد. یعنی ما باید طبق خواسته های مخاطبین و مشتریان خود عمل کنیم و محتواهایی تولید کنیم که آنها را جذب کسب و کار آنلاین خود کنیم و این ارزش دارد و زمانی این مورد ارزشمندتر می شود که مخاطبین امروز که در سایت ما مشکلش حل شد فردا به سایت برگردد و یک مشکل دیگرش را با استفاده از محتوای سایت ما برطرف کند و این رفت و آمدها می تواند بانس ریت یا همان نرخ فرار کاربران را کاهش دهد و بهترین نتایج را در جستجوی گوگل نصیب سایت ما کند.

سخن آخر

محتوایی که مخاطبین و بازدید کننده ها را به سمت خودش جذب نکند بیشتر شبیه به پر کردن صفحات کاغذ می ماند که هیچ کسی حاضر نیست آن را مطالعه کند. رمز موفقیت و جذب بازدید کننده در اینطور مواقع فقط صبر و حوصله است و با صبر زیاد می توانید محتواهایی جدید و ناب تولید کنید که مخاطبین را به سمت خودش جذب کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =