تکنیک های آزمون آیلتس

لازمه قبولی در آزمون آیلتس اشراف به تکنیک های آزمون آیلتس در عین دارا بودن مهارت های چهارگانه زبان در سطح مطلوب است. تا زمانی که شما به تسلط کافی در تکنیک های آزمون دهی نرسیده باشید اخذ مدرک آیلتس ممکن نیست. بنابراین هر چقدر هم که در حوزه رایتینگ قوی باشید اما نتوانید طبق استانداردهای آزمون مطلب خواسته شده را نگارش کنید احتمال قبولی شما در این آزمون بسیار ضعیف خواهد بود. کسب نمره متعادل در هر کدام از مهارت ها نیازمند اشراف به برخی تکنیک های خاص است. گلوری آیلتس در این مقاله بهترین تکنیک ها را گرد هم آورده تا بتوانید با نمره ای درخشان این آزمون را پشت سر بگذارید.
تکنیک های ریدینگ آیلتس
تکنیک های ریدینگ جزو مهمترین تکنیک های آزمون آیلتس است. بخش ریدینگ را معمولا به عنوان یکی از بخش های ساده آزمون آیلتس می دانند اما این سادگی گول زننده است. این بخش شامل ۴۰ سوال است که به تدریج دشوار می شوند و باید آن ها را در عرض یک ساعت انجام دهید. پس باید سرعت بالایی داشته باشید. در این بخش تکنیک های ریدینگ را به شما خواهیم گفت.
· در زمان خواندن متن ها باید از تکنیک اسکیم کردن استفاده کنید. بدان معنا که متن را سریع بخوانید تا مفهوم عمومی آن را درک کنید. خود را درگیر جزئیات نکنید و دور کلمات نامفهوم خط نکشید. بنابراین از قسمت های نامفهوم سریع عبور کنید. شما باید به خوبی بدانید که در کدام قسمت ها باید توقف نمایید.
· از زمان غافل نشوید و سرعت تان را به مرور افزایش دهید چرا که سطح سوالات رفته رفته دشوار می شود. برای هر سوال بیش از نیم دقیقه زمان نگذارید.
· به دنبال لغات مشابه سوال در متن نباشید بلکه دنبال مترادف ها باشید.
 
تکنیک های رایتینگ آیلتس
زمانی که به بخش رایتینگ در آزمون آیلتس می رسید با دو تسک مواجه می شوید که برای انجام آن ها یک ساعت زمان دارید. تسک اول را باید با حداقل ۱۵۰ کلمه نگارش کنید و در تسک دوم از حداقل ۲۵۰ کلمه استفاده کنید. تسک دوم بسیار مهم است به نحوی که ارزش آن دو برابر ارزش تسک اول است. برای اینکه به خوبی از پس این آزمون برآیید ما تکنیک های رایتینگ را در این بخش به شما خواهیم گفت.
· بعد از مطالعه هر تسک، تحلیل های آنی خود را در گوشه ای یادداشت کنید تا نیاز به بازخوانی تسک نداشته باشید.
· در پاراگراف بندی ها دقت بالایی به خرج دهید. حواستان باشد که تسک اول نیاز به نتیجه گیری ندارد و باید در قالب دو پاراگراف نوشته شود. برای تسک دوم اما باید نتیجه گیری جداگانه ای بنویسید.
· بعد از نوشتن مطالب به تعداد کلمات توجه کنید. تعداد کلمات نباید از حداقل تعداد کلمات مجاز کمتر باشد.
· دستورات نگارشی زبان مانند نقطه، ویرگول، علامت تعجب و علامت سوال را در جای مناسب قرار دهید.
· ایده های متنوع را در نوشتار خود وارد کنید.
· از نوشتار به سبک غیر رسمی به شدت پرهیز کنید.
 
تکنیک های اسپیکینگ آیلتس
اسپیکینگ جزو بخش های سخت آزمون آیلتس است که نیاز ضروری به دانستن تکنیک های آزمون آیلتس در مورد آن وجود دارد. اگر می خواهید نمره خوبی از این بخش بگیرید تکنیک های اسپیکینگ را فراموش نکنید.
· شمرده شمرده اما روان و پیوسته صحبت کنید. بین کلمات مکث کوتاهی کنید و از جملات تکراری پرهیز کنید.
· در حین صحبت کردن باید قواعد زبان انگلیسی را به درستی رعایت کنید.
· دائما از واژه های ساده و سطحی استفاده نکنید. سعی کنید دایره واژگان وسیعی داشته باشید.
· روی تلفظ خود کار کنید. در حین صحبت کردن سعی کنید ریتم مشخصی داشته باشید و آکسان را روی کلمات درستی بگذارید.
· اگر مدت زمان مکث شما طولانی شد سعی کنید فضای خالی را با جملات مناسب پر کنید. سکوت کردن به معنای ضعف شما خواهد بود.
 
تکنیک های لیسنینگ آیلتس
از دیگر تکنیک های آزمون آیلتس، تکنیک های لیسنینگ است. به عقیده بسیاری از افراد این بخش سخت ترین بخش است. اما می توان با تکنیک های درست از پس آن برآمد.
· شما باید بعد از شنیدن چند جمله قادر به تشخیص موضوع لیسنینگ باشید.
· اسامی، آدرس ها، شماره ها و مکان ها را به خوبی به خاطر بسپارید.
· سعی کنید دو سوال را همزمان بررسی کنید چرا که پاسخ سوالات در این بخش به هم مرتبط است.
· در زمان گوش دادن به محتوا برداشت های خود را بنویسید نه صرفا عین جملات بیان شده را.
· به کلمات نامفهوم توجه نکنید.
· حتی اگر به پاسخ تان شک دارید از نوشتن آن امتناع نکنید چرا که نمره منفی نخواهد داشت.
نتیجه گیری
برای اینکه بتوانید در آزمون آیلتس موفق شوید باید تکنیک های آزمون آیلتس را بدانید. دانستن این تکنیک ها به شما کمک می کند تا سرعت، دقت و مهارت تان را در آزمون بالا ببرید. سعی کنید قبل از اینکه آزمون اصلی آیلتس را بدهید خود را در شرایط آزمون قرار دهید تا اشراف کامل به شرایط آزمون پیدا کنید. ما در مجموعه گلوری آیلتس با فراهم کردن شرایط مطلوب، مسیر شما را در رسیدن به موفقیت هموار ساخته ایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + ده =