تیرآهن چیست

در واقع این نوع تیراهن برای تحمل بارهای خمشی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. این گونه از پروفیل های ساختمانی، به عنوان مهم ترین و پر کاربردترین سازه در انواع صنایع مختلف و به ویژه ساخت و ساز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. اگر تاریخچه ی ابداع این نوع تیرآهن را مورد بررسی قرار دهیم اولین بار در شرکت بثهلم تولید شد و از مهمترین دستاوردهای آن واحد تولیدی بود که با تولید هاش بال پهن توانست در صنعت فولاد در قرن بیستم ابتکار و تحول ایجاد کند. به دلیل تقاضای بالا و محبوبیت هاش در سراسر ایالت متحده ی آمریکا قیمت تیر آهن هاش بال پهن تولید شده این کمپانی بالا رفت. بنابراین طول انواع H شکل این قطعات آهنی بیشتر از انواع معمولی آن بوده و نیز لبه های پهن تر و برجسته تری نیز دارند. بنابراین انواع نرمال قطعات آهنی در مقایسه با انواع معمولی دارای سایز بندی و اندازه های فیزیکی کوچک تری هستند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

تیرآهن بال مساوی

این نوع تیر اهن دارای اندازه بال و ارتفاع مقطع برابری است. تعیین اندازه و سایز انواع تیرآهن ها توسط این بخش ( جان تیر ) میسر می شود. از سویی دیگر بخشی نیز تحت عنوان جان تیر وجود دارد که به فواصل میانی و پشت به پشت بال ها گفته می شود. اگر به سطح مقطع آن دقت کنید، ثابت بودن ضخامت بال از نوک تا محل اتصال به جان را براحتی مشاهده میکنید که این موضوع در مورد تیرآهنهای INP صادق نیست. در این کوره ها، با استفاده از جریان هوای داغ، سنگ آهن را به صورت مذاب و مایع در می آورند. دسته اول با ضخامت کم تولید شده و شامل آهن سیاه، ورق آجدار و ورق های اسید شویی می شود. این تنشها از کارایی تیر میکاهند و برای مقابله با آنها باید حلقه های کناری را با ورق پر کرد. همچنین تیرآهن ها علاوه بر مشخصات ظاهری و فنی مختلف، استانداردها و کشورهای تولید کننده متفاوتی نیز دارند که هر یک برای پروژه خاصی استفاده میشوند و برخی در داخل کشور از محبوبیت بیشتری برخوردارند، که توجه به آنها میتواند در امر خرید و انتخاب بهترین نوع تیرآهن با توجه به کاربرد مورد نیازتان کمک شایانی به شما کابران گرامی کند.

مفهوم تیرآهن در خرید

آگاهی از مفهوم هر یک از این اصطلاحات می تواند در انتخاب تیرآهن مناسب و خرید آن کمک زیادی به شما نماید. خرید مستقیم میتواند مزایای متعددی برای افراد داشته باشد و منجر به حذف واسطهها و در نتیجه کاهش هزینهها شود. عموما تیرآهن در سایزهای ۱۰ تا ۶۰ شامل تیرآهن سبک و سنگین ساخته میشود که در شاخههای ۱۲ متری بریده شده است. تیرآهن هاش سنگین تر از تیرآهن I است در نتیجه تیرآهن هاش می تواند نیروی بیشتری را تحمل کند. البته استفاده از این تجهیزات در سازههای سنگین توصیه نمیشود. در INP اتصال قطعات مختلف به سهولت صورت می گیرد. در این بخش سعی داریم به معرفی کارخانه های تولید تیرآهن و معتبر ترین تولید کنندگان تیراهن در ایران بپردازیم. در تولید تیرآهن هاش توسط اسلب های مستطیلی فرآیند فرم دهی و شکل دهی اسلب کمی دشوار خواهد بود و در این بین چند مرحله برای فرم دهی دقیق تیرآهن نیز باید اجرا شود.

در پایان نیز سعی خواهیم کرد تا یک راهنمای جامع از قیمت ها و خرید انواع تیرآهن را به اطلاع شما برسانیم. یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین پروفیل های فولادی که در صنایع و سازه های مختلفی نیز به کار گرفته می شوند، تیرآهن ها هستند. شرطی که ارسطو در اینجا برای کون و فساد ذکر میکند، یعنی این شرط که از ماده شیء هیچ چیز محسوسی در طول فرایند کون و فساد باقی نمیماند، آشکارا غالب نمونههایی را که ارسطو برای این قسم تغییر در طبیعیات آورده است از تعریف کون و فساد خارج میسازد و به تغییراتی عرضی بازمیگرداند. یک مقطع عرضی از این مواد شامل بدنه و لبه های برجسته می شود. به فراورده هایی به طول ۲ متر و ابعاد عرضی کمتر از ۲۲۵ سانتی متر، شمش آهن گفته می شود. برای ساخت چدن و سایر قطعات آهنی و فولادی، از کوره ذوب آهن استفاده می شود. به طور مثال می توان از طریق این حفره ها لوله های تاسیساتی و سیم های برق را به راحتی عبور داد. وقتى آدمى به درون این منزل پا مىگشاید، احساس مىکند به خانه یکى از افراد معمولى و حتى محروم پا نهاده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =