جراحی پیکر تراشی کل بدن چیست؟

عمل جراحی پیکر تراشی، امروزه به عنوان یکی از پر طرفدارترین عمل های زیبایی اندام است.برخی افراد به دلیل نداشتن زمان کافی و یا عدم توانایی جسمی، نمیتوانند ورزش کنند. درنتیجه عمل پیکر تراشی به این افراد توصیه میشود.

عمل پیکر تراشی چیست؟

بهترین راه خارج کردن چربی های شکم و پهلو انجام این عمل است.نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که ،عمل پیکر تراشی برای کسانی که از چاقی و وزن بالا برخوردار هستن اصلا گزینه مناسبی نیست و نتیجه مثبتی ندارد و همچنین در نظر داشته باشید ک پیکرتراشی فقط تخلیه چربی نیست شاید برخی قسمت ها چربی مناسب داشته باشن ولی انحنا مد نظر را نداشته باشند.روش های مختلف پیکر تراشی، به نظر پزشک جراحی پلاستیک پیکر تراشی معالج بستگی دارد .لیپوساکشن، لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی گونه های متفاوت این عمل است .

چگونه برای عمل پیکر تراشی آماده شوم؟

ابتدا از متخصص زیبایی بپرسید که آیا این جراحی برای شما مناسب است یا خیر. اگر مشکلات سلامتی خاصی دارید، جراحی ممکن است برایتان خطر آفرین باشد. جراح می خواهد مطمئن شود که شما یک ایده واقع بینانه از نتیجه جراحی دارید. شما همچنین باید متعهد به یک سبک زندگی سالم باشید. این شامل تغذیه خوب و ورزش منظم است.

جراحی می تواند هزینه زیادی داشته باشد. اکثر طرح های بیمه درمانی آن را پوشش نمی دهند مگر اینکه شما یک عارضه بزرگ داشته باشید. قبل از اینکه هر گونه برنامه ریزی برای انجام آن داشته باشید، از هزینه جراحی مطلع شوید. عفونت و زخم ممکن است در اطراف چین پوست ایجاد شود.

تا زمانی که به وزن ثابتی نرسیده اید نباید این عمل را انجام دهید. اگر بعد از جراحی وزن خود را کاهش دهید، ممکن است پاکت های جدیدی از پوست افتاده ایجاد شود. اگر بعد از جراحی وزن زیادی اضافه کنید، پوست ضعیف شده شما ممکن است آسیب ببیند. این می تواند باعث ایجاد علائم کشش بیشتر و زخم های گسترده شود.

اگر سیگار می کشید، باید حداقل چند هفته قبل از جراحی آن را ترک کنید. سیگار کشیدن خطر عوارض را تا حد زیادی افزایش می دهد. اگر هنوز سیگاری هستید، اکثر جراحان این جراحی را انجام نمی دهند.

پیکرتراشی با لیپولیز

در این روش به کمک امواج لیزری یا اولتراسونیک چربی های بدن تجزیه و سپس به بیرون ساکشن می شود، این تکنیک مناسب افرادی است که دارای چاقی خفیفی هستند. لیپولیز عمدتا ” درنواحی خاصی انجام می شود، این نواحی به ترتیب شیوع عبارتند از : شکم ( قسمت پایین ناف و بالای آن )، پهلو ها، پشت، قسمت داخل و خارج ران، بازوها و غبغب. در روش لیپولیز، چربی‌ها با حرارت دیدن به حالت مایع تبدیل می‌شوند و دیگر قابل‌استفاده نخواهند بود. استفاده از حرارت برای ذوب کردن چربی‌های اضافی بدن در این روش، می‌تواند احتمال بروز سوختگی‌ها را افزایش دهد. ازاین‌رو، باتجربه بودن پزشک برای انجام آن بسیار اهمیت دارد. البته خطر آمبولی چربی در روش لیپولیز و لیپوماتیک، تقریبا صفر است.

لیپولیزر نوع پیشرفته و تکامل یافته ی لیپوساکشن است که در آن پزشک با تکیه بر لیزر چربی های انباشته در زیر پوست را هدف قرار می دهد و آنها را از بدن شخص خارج می کند. طی این عمل جراحی، پزشک جراح چند شکاف بر روی قسمت های مورد نظر بدن ایجاد می کند و کانولی را که به دستگاه لیپولیزر متصل است را به داخل بدن ارسال می کند، این دستگاه با بهره گیری از لیزر سلول های چربی را می سوزاند. این تکنیک نسبت به لیپوساکشن خطرات جانبی کمتری دارد و طول درمان آن بسیار پایین است، به همین جهت از شیوه های رایج در پیکر تراشی به شمار می آید.

مزایای جراحی پیکر تراشی چیست

گاهی هرچی تلاش می کنید نمی توانید چربی های اضافی را از نواحی مورد نظر بدن خود حذف کنید. در این صورت می توانید از پیکر تراشی کمک بگیرید. در واقع این روش جراحی می تواند چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن که در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند، از بین ببرد. وقتی فردی وزن خود را افزایش می دهد ، سلول های چربی او از نظر اندازه و حجم افزایش می یابند. روش های مختلف جراحی پیکر تراشی تعداد سلول های چربی را در مناطق مورد نظر کاهش می دهد. از این طریق شما می توانید به آسانی به شکل و فرم دلخواه بدن خود دست پیدا کنید.

عوارض پیکر تراشی چیست؟

در تمامی روش های جراحی چاقی ممکن است بیمار بعد از جراحی یک سری عوارض و مشکلات جزئی یا حتی شدید را تجربه کند. البته اگر جراحی نزد بهترین جراح چاقی در تهران انجام شده باشد، به طور حتم عوارض جانبی تا حد زیادی کاهش پیدا خواهند کرد. عوارض ناشی از عمل پیکر تراشی نادر هستند. شایع ترین عوارض جانبی ترک و برآمدگی پوست است. در صورت داشتن هر یک از عوارض جانبی زیر به پزشک مراجعه کنید:

واکنش بد به بیهوشی
لخته خون یا سروما
تغییرات دائمی در رنگ پوست
عفونت یا خونریزی
جای زخم در بالا یا پایین پوست
تغییر احساس در پوست

 

یک جراح پلاستیک باتجربه می داند که در طی عمل چه کاری باید انجام دهد و از چه کارهایی باید خودداری کرد تا پس از آن جای زخم به حداقل برسد. در حالت ایده آل، برش هایی که ایجاد می شوند بسیار کوچک هستند و خیلی زود ترمیم می شوند. از همین ‌رو مراجعه به بهترین جراح چاقی در تهران و دیگر شهرها بسیار مهم است، زیرا باعث می‌شود تا پزشک با شناخت کافی و آگاهی کامل بهترین روش را برای انجام جراحی انتخاب کند تا فرد حداقل زخم و جراحت را تجربه کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 8 =