حقایق جالب برزیل

جالب ترین حقایق در مورد برزیل که در طول اقامت خود در ریو آموختیم، ثابت می کند که همه چیز اینجا کارناوال و فوتبال نیست.

تعطیلات کوتاه شهری ما در ریودوژانیرو در پایان سفر بزرگ ما علامت گذاری شد، بنابراین ما آنقدر که می خواستیم در برزیل گشت نداشتیم. ما متعهد هستیم که یک روز برگردیم تا فضای داخلی عظیم برزیل را کاوش کنیم و با قایق در رودخانه آمازون سفر کنیم.

حقایق جالب برزیل

ما باید به چند روزی که در شهر فریبنده ریو با کوه‌های خیره‌کننده، جنگل‌های بارانی و سواحل به ظاهر بی‌پایانش سپری کردیم، راضی باشیم. در طول اقامتمان، تعدادی از حقایق جالب در مورد برزیل یاد گرفتیم که چه کارهایی نباید در برزیل انجام داد. همچنین این حقایق جالب برزیل ثابت می کند همه چیز مربوط به کارناوال و فوتبال در این کشور قدرتمند آمریکای جنوبی نیست.

۱. برزیل بیستمین پاسپورت قدرتمند جهان را دارد. شهروندان آن می توانند در بدو ورود از ۱۶۹ مقصد بدون ویزا یا با ویزا دیدن کنند. اتفاقاً ویزای برزیل به طور گسترده در دسترس است و با درخواست آنلاین به راحتی قابل تنظیم است. البته نه برای ایرانی ها.

۲. برزیل با ۸,۵۱۴,۸۷۷ کیلومتر مربع، پنجمین کشور بزرگ از نظر خشکی است که ۴۷ درصد از قاره آمریکای جنوبی را تشکیل می دهد.

۳. در سال ۲۰۱۰، دیلما روسف اولین زنی بود که به عنوان رئیس جمهور برزیل انتخاب شد. او برای دومین بار در انتخابات اکتبر ۲۰۱۴ به دست آورد.

۴. در سال ۲۰۱۴، بایا دو سانچو در مجمع الجزایر فرناندو د نورونها توسط تریپ ادوایزر به عنوان بهترین ساحل جهان انتخاب شد. از آن زمان تاکنون از صدر جدول سقوط کرده است اما در دو سال گذشته در رتبه دوم قرار گرفته است.

۵. همچنین از نظر جمعیت با ۲۰۴,۲۵۹,۸۱۲ نفر از ژوئیه ۲۰۱۵ ششمین کشور بزرگ جهان است.

۶. برخی از ماهیگیران در لاگونا در جنوب شرقی برزیل از دلفین ها برای کمک به ماهیگیری استفاده می کنند. دلفین‌ها ماهی‌ها را به سمت تورهای انتظار می‌برند، حتی سرشان را تکان می‌دهند تا نشان دهند که تله آماده است.

۷. سائو ویسنته که در سال ۱۵۳۲ تأسیس شد، قدیمی ترین شهر برزیل است. این اولین سکونتگاه دائمی پرتغال در قاره آمریکا بود.

۸. منطقه لیبرداد سائوپائولو محل زندگی بزرگترین جامعه مهاجر ژاپنی در جهان است. بیش از ۱.۸ میلیون نفر ژاپنی تبار در برزیل زندگی می کنند که ۶۰۰۰۰۰ نفر از آنها در لیبرداد هستند.

۹. برزیل با همه کشورهای آمریکای جنوبی به جز اکوادور و شیلی هم مرز است.

۱۰. هر سال پنگوئنی به نام دیندیم در جزیره ای در سواحل ریودوژانیرو نزد نجات دهنده خود باز می گردد. در سال ۲۰۱۱، خوائو پریرا د سوزا یک پنگوئن ماژلانی گرسنه را که با روغن پوشیده شده بود، نجات داد. از آن زمان، پنگوئن هر سال سه تا پنج هزار مایل از پاتاگونیا را طی کرده تا هشت ماه را با ماهیگیر بازنشسته بگذراند.

۱۱. برزیل با بیش از ۱۲۳ میلیون (احتمالاً به ۱۵۰ میلیون) بیشترین تعداد کاتولیک در جهان را دارد.

۱۲. برزیل موفق ترین تیم فوتبال بین المللی است. آنها پنج بار – بیش از هر کشور دیگری – قهرمان جام جهانی فوتبال شده اند و در رده بندی تاریخ اول هستند.

۱۳. پایتخت برزیل، برازیلیا، تنها در ۴۱ ماه، از سال ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۰ ساخته شد. ریودوژانیرو پایتخت ۱۹۷ سال قبل بود.

۱۴. بلندترین کوه برزیل پیکو دا نبلینا (قله مه) است. از آنجایی که تقریباً برای همیشه در ابر پوشیده شده است، تا دهه ۱۹۵۰ کشف نشد و اولین بار در سال ۱۹۶۵ (۱۲ سال پس از اورست) صعود کرد. این کشور در مرز با ونزوئلا در ارتفاع ۲۹۹۴ متری (۹۸۲۳ فوت) از سطح دریا واقع شده است.

۱۵. برنزه کردن داخل خانه در سراسر کشور ممنوع است.

۱۶. رودخانه آمازون بزرگترین رودخانه جهان از نظر حجم آب است. بیش از ۲۰۹۰۰ متر مکعب در ثانیه به اقیانوس اطلس می ریزد که بیشتر از مجموع هفت رودخانه بزرگ بعدی است. در طول فصل مرطوب، رودخانه تقریباً ۵۰ کیلومتر (۳۰ مایل) افزایش می یابد.

۱۷. هیچ پل بر روی رودخانه آمازون وجود ندارد. در سال ۲۰۱۱، پلی به طول ۳.۵ کیلومتر بر روی شاخه اصلی آمازون، ریو نگرو، ساخته شد، اما رودخانه اصلی هنوز بدون پل باقی مانده است.

۱۸. برزیل برای بیش از ۱۰۰ سال بزرگترین صادرکننده قهوه در جهان بوده است. در سال ۲۰۱۴، ۲,۷۲۰,۵۲۰,۰۰۰ کیلوگرم دانه قهوه تولید کرد.

۱۹. مجسمه مسیح نجات دهنده در ریودوژانیرو یکی از “عجایب هفتگانه جدید جهان” است. ارتفاع آن ۳۸ متر و وزن آن ۶۳۵ تن است. ساخت این مجسمه پنج سال طول کشید و در سال ۱۹۳۱ افتتاح شد.

۲۰. برزیل بیش از ۴۰۰۰ فرودگاه دارد. فقط ایالات متحده آمریکا بیشتر دارد.

۲۱. در سال ۲۰۰۴، دولت برزیل سعی کرد یک ناو هواپیمابر ۱۶۰۰۰ تنی را در eBay بفروشد. پیشنهادات قبل از حذف به ۴ میلیون پوند رسید.

۲۲. طبق گزارشی در سال ۲۰۰۷، حداقل ۶۷ قبیله بدون تماس در آمازون برزیل وجود دارد.

۲۳. به طرز غم انگیزی، در سال ۲۰۰۵، دولت گزارش داد که یک پنجم آمازون توسط جنگل زدایی پاکسازی شده است.

کلام آخر

کشوری با ابعاد قاره ای، برزیل مکانی کاریزماتیک است و دلایل زیادی برای بازدید از آن وجود دارد. بنابراین طی سفری که به این کشور داشتیم، تلاش کردیم که حقایق جالب برزیل را با شما نیز در میان بگذاریم. چرا که برزیل از ایران بسیار دور است و شاید برای بسیاری از ایرانی ها سفر به این کشور جذاب دشوار باشد. پس خواستم شما را با خود همراه کنم.

در این مقاله، من در مورد حقایق جالب برزیل، اطلاعات عجیب و غریب در مورد برزیل، صحبت کردم. بله، اینجا همه چیز در مورد برزیل بود.
برزیل بخشی از آمریکای جنوبی است و بیشتر قلمرو آن در نیمکره جنوبی قرار دارد، فقط بخش کوچکی از این کشور در نیمکره شمالی قرار دارد. بیشتر برزیل با تراکم جمعیت ۶۲ نفر در هر مایل مربع (۲۵ نفر در هر کیلومتر مربع) کم جمعیت است. اگر مقاله را نخوانده اید، برگردید و همه حقایق را مطالعه کنید. امیدوارم لذت برده باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.