خدمات زیبایی دندان چیست؟

خدمات زیبایی دندانی عموماً برای اشاره به هر نوع کار دندانپزشکی داردکه ظاهر دندان ها، لثه ها ویا هردو را بهبود می بخشد. دندانپزشکی زیبایی در درجه اول بر بهبود زیبایی دندان در رنگ، موقعیت، شکل، اندازه، تراز و ظاهر کلی لبخند تمرکز دارد. این روش، یک روش مراقبت حرفه ای از دهان و دندان است.اگرچه روش های دندانپزشکی زیبایی معمولاً انتخابی هستند تا ضروری، اما برخی از موارد درمانی نیز مزایای ترمیمی دارند.

انواع خدمات دندانپزشکی زیبایی چیست؟

تا اینجا با مفهوم دندان پزشکی زیبایی آشنا شدید و متوجه شدید که دندانپزشکی زیبایی چیست. اکنون به شما توضیح می دهیم خدمات زیبایی دندان شامل موارد زیر است:

سفید کردن دندان ( بلیچینگ دندان)

رایج ترین عمل زیبایی دندان، بلیچینگ دندان است. سفید کردن دندان یک فرآیند بی خطر است که برای اکثر بیماران موثر است.  زیرا با گذشت سال ها، دندان ها در اثر غذا، نوشیدنی، دارو و عادات شخصی مانند سیگار کشیدن لکه دار می شوند و فرسوده می شوند.  بلیچینگ دندان یکی از محبوب ترین روش های دندانپزشکی زیبایی است. این می تواند در مطب دندانپزشک شما، اغلب در یک ویزیت انجام شود.

متخصص خدمات زیبایی دندان ابتدا پلاک، تارتار و سایر مواد زائد را از سطح هر دندان پاک می کند. سپس ظاهر طبیعی آن را بازیابی می کند. سپس دندان ها را با یک ماده سفید کننده سفید می کند تا سایه روشن تری نسبت به رنگ اصلی به دست آورد. سفید کردن دندان را می توان در مطب یا در خانه انجام داد. اما عاقلانه است که سفید کننده را از دندانپزشک خود تهیه کنید. محصولات سفید کننده بدون نسخه همیشه آن چیزی را که اکثر مردم می خواهند روشن نمی کنند.

سفید کردن با لیزر یک روش سفید کردن دندان است که در آن لثه ها با یک سد لاستیکی پوشانده می شود و یک ماده شیمیایی سفید کننده روی دندان ها اعمال می شود. سپس پرتوی از لیزر آرگون که برای تسریع فرآیند بلیچینگ در نظر گرفته شده است بر روی دندان ها پخش می شود. این لیزر ماده شیمیایی سفید کننده را فعال می کند و رنگ دندان را روشن می کند. گفته می شود که سفید کردن با لیزر در مقایسه با سایر روش ها در سفید کردن دندان شش برابر موثرتر است.

کامپوزیت دندان (پیوند مینا)

باندینگ دندان یک روش عالی برای افرادی است که دندان هایشان عمیقاً لکه دار شده است.ماده باندینگ کامپوزیت معمولاً همان است که برای پرکردن دندان سفید استفاده می شود. این ماده قالب‌گیری است، به این معنی که دندانپزشک شما می‌تواند مواد را به شکل ایده‌آل و زیبایی که می‌خواهید شکل دهد.اشکال این روش (و اینکه چرا بسیاری از مردم به جای آن روکش را انتخاب می کنند) این است که طول عمر باندینگ مینا تقریباً به اندازه روکش های دندانی طولانی نیست.

باندینگ کامپوزیت به ترمیم دندان های پوسیده، آسیب دیده یا تغییر رنگ با استفاده از موادی شبیه رنگ مینای دندان اشاره دارد. دندانپزشک شما پوسیدگی دندان را سوراخ می کند، سپس کامپوزیت را روی سطح دندان قرار می دهد. سپس آن را به شکل مناسب قبل از درمان با نور شدید “ترمیم” می کند. این روش که به آن “باندینگ” نیز گفته می شود، به طور موثر آسیب دندان را پوشش می دهد. درنتیجه ظاهر یک دندان سالم را در جای خود می دهد. کامپوزیت دندان یکی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی است که برای بیماران مبتلا به پوسیدگی دندان، دندان‌های شکسته یا ترک خورده و لبه‌های فرسوده عالی است.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی نیز ازروش های دندانپزشکی زیبایی اند که برای جایگزینی دندان های از دست رفته یا آسیب دیده استفاده می شوند. دندانپزشک یک پیچ کوچک تیتانیومی را در محل دندان از دست رفته وارد فک می کند که به عنوان تکیه گاه تاج عمل می کند. این ایمپلنت ها تقریباً از دندان های طبیعی اطراف قابل تشخیص نیستند.

هنگامی که استخوان و بافت پشتیبان با ایمپلنت ترکیب می شوند، به طور دائم در جای خود ثابت می شوند. بیماران باید در طول دوره کاشت ایمپلنت و پس از تکمیل فرآیند کاشت، بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرند تا پلاک ها و بقایای مواد غذایی را از ناحیه تمیز کنند.با ایمپلنت دندان شما می توانید باعث زیبایی دندان های خود شوید. زیرا این روش از انواع خدمات زیبایی دندان هاست.

روکش دندان

روکش های دندانی برای چندین دهه استاندارد طلایی در روش های دندانپزشکی زیبایی بوده اند. ونیرها پوسته های چینی نازکی هستند که روی سطح صورت دندان ها قرار می گیرند.مینای دندان شما به آرامی سوهان می خورد و سپس قالب گرفته می شود. قالب به یک آزمایشگاه دندانپزشکی برای روکش های سفارشی فرستاده می شود. تا زمانی که روکش های دائمی از آزمایشگاه برگردند، روکش های موقت خواهید داشت.روکش‌ها برای افرادی که دارای لکه‌های تیره هستند که با بلیچینگ از بین نمی‌رود و همچنین دندان‌های جلویی شکسته ایده‌آل هستند.

لیفت لثه

لیفت لثه یک روش دندانپزشکی زیبایی است که خط لثه را بالا می برد و حجاری می کند. این روش شامل تغییر شکل بافت و/یا استخوان‌های زیرین برای ایجاد ظاهر دندان‌های بلندتر یا متقارن‌تر است. لیفت لثه یکی از روش های دندانپزشکی زیبایی محسوب می شود که طرفداران زیادی دارد.

احیای نیش

ترمیم بایت برای بیمارانی است که سال‌ها به دلیل ساییدگی یا ریفلاکس اسید بیش از حد دندان‌هایشان ساییده شده و می‌تواند بعد عمودی آنها را تغییر دهد. این به آنها نگاه بسته یا کوتاه تری به صورت و لبخند می دهد. با باز کردن نیش خود، یک متخصص واجد شرایط می تواند بعد عمودی دندان را بازیابی کند.

صاف کردن ( بریس فلزی دندان)

بیشتر مردم فکر می‌کنند بریس‌ها برای بچه‌ها هستند. اما تعداد بیشتری از بزرگسالان برای به دست آوردن لبخندی که همیشه می‌خواستند از بریس استفاده می‌کنند. بریس های اینویزیلاین گزینه ای عالی برای بزرگسالان هستند زیرا هیچ کس نمی تواند بگوید که آنها را پوشیده اید!صاف کردن دندان با بریس فلزی جزو خدمات زیبایی دندان محسوب می شود.

البته بریس ها فقط برای زیبایی نیستند. این روش دندانپزشکی زیبایی می‌تواند ناهماهنگی ایجاد کننده درد، مانند سردردهای مزمن را اصلاح کند. مزایای قطعا این روش ارزش سرمایه گذاری را داردبریس های فلزی عمدتاً برای اصلاح دندان های شلوغ یا نامرتب استفاده می شوند. در حالی که اصلاح مسائلی مانند تراز فک هدف اصلی است، آنها می توانند زیبایی شناسی را بهبود بخشند.ترازهای شفاف به عنوان جایگزینی برای بریس های فلزی سنتی استفاده می شود. ترازهای شفاف نتایج مشابهی با بریس‌های فلزی ایجاد می‌کنند و توسط برخی بیماران ترجیح داده می‌شوند، زیرا برای دیگران کمتر از بریس‌های سنتی قابل توجه هستند.

تغییر شکل دادن

تغییر شکل دادن  دندان  از روش های دندانپزشکی زیبایی است که بخش هایی از مینا را برای بهبود ظاهر دندان حذف می کند. ممکن است برای اصلاح یک تراشه کوچک، یا برای تغییر طول، شکل یا موقعیت دندان‌ها، و همچنین زمانی که اختلاف اندازه دندان وجود دارد استفاده شود. می‌توان از آن برای اصلاح دندان‌های کج یا بیش از حد بلند استفاده کرد. مینای دندان برداشته شده غیر قابل تعویض است و گاهی اوقات ممکن است عاج را نمایان کند. همچنین به نام های مینا، ادنتوپلاستی، کانتورینگ، کانتورینگ مجدد، کانتورینگ زیبایی، استریپینگ نیز شناخته می شود. این روش نتایج سریعی را ارائه می دهد و حتی می تواند جایگزینی برای بریس ها تحت شرایط خاص باشد.

بریج دندانی ( پل دندان)

بریج های دندانی برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شوند. بریج‌ها می‌توانند در مجموع از بیش از سه دندان تشکیل شده باشند و زنده بودن هر بریج معمولاً با اعمال قانون Ante و ارزیابی محل قرارگیری دندان‌ها در دهان تعیین می‌شود. اکثر پل ها ثابت هستند، نمی توان آنها را برداشت. بریج های دندانی از انواع خدمات زیبایی دندان هستند.