خرید سینی کابل و نردبان کابل

قبل از اینکه اطلاعات تخصصی راجع به سینی کابل و نردبان کابل ارائه دهیم باید بدانید که سینی کابل چه وظیفه ای دارد؟

وظیفه سینی کابل این است که انواع کابل‌ها و سیم‌های روکش‌دار را به‌خوبی نگهداری و محافظت می‌کند و اجازة صدمه دیدن به آن ها را به هیچ وجه نمی‌دهد.

پس وجود سینی کابل اهمیت ویژه‌ای در استفاده از نگهداری کابل و سیم کشی دارد و به عنوان یکی از قطعات اصلی باید مورد استفاده قرار گیرد.

سینی کابل از نظر پوشش به چند دسته تقسیم می‌شود؟

سینی کابل گالوانیزه

از جمله پرکاربردترین نوع روکش سینی ، گالوانیزه است.چرا که یک پوشش مقرون به‌صرفه می باشد.و می‌تواند در مقابل انواع مواد شیمیایی محیطی محافظت خوبی از کابل ها و سیم ها انجام دهد و اینکه بدنه ی آن هیچوقت دچار خراشیدگی و برش نخواهد شد.

دلیل مقاومت بالای این روکش به این دلیل است که در ساخت آن از فرآیند الکترولیز به وسیله ی غوطه‌ور کردن در روی یا zinc استفاده می‌شود و همچنین ترکیبی از کربنات، هیدروکسید، اکسید برای محافظت از روی مورد استفاده قرار می‌گیرد در نهایت هم موجب مقاومت بالای سینی  و محافظت از کابل ها خواهد شد.

سینی کابل با روکش گالوانیزه گرم

بعد از اینکه سینی کابل ساخته و مونتاژش انجام شد.کل سینی  در حمام فلز مذاب غوطه ور می‌شود.

در نتیجه تمام سطح ها از جمله لبه، سوراخ ها و محل های جوش داده شده به طور کامل پوشانده می‌شوند.

همچنین ضخامت پوشش به مدت زمانی که هر بخش از سینی در حمام ذکر شده غوطه ور می‌شود.به علاوه سرعت برداشتن آن مشخص می‌شود.

اگر از گالوانیزه گرم به جای پیش گالوانیزه پس از ساخت استفاده شود.پوشش آن بسیار ضخیم تر خواهد شد.و موجب مقاومت بالای آن می‌شود همچنین بر روی قیمت سینی کابل هم بی تاثیر نیست.

از این فرآیند برای سینی  هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.که قرار است.در محیط های باز، صنعتی و شرایط سخت باشند.و به شدت استفاده از این امر برای آن ها توصیه می‌شود.

انواع سینی کابل را بشناسید!

سینی های کابل از انواع جنس های فولاد، آلومینیوم و پلاستیک تقویت شده ساخته می‌شود.که دارای ۶ مدل است.و شامل موارد زیر می‌شود:

۱)     سینی کابل نردبانی

۲)     سینی غیر مشبک یا ساده

۳)     سینی پانچ شده

۴)     سینی سبدی

۵)     سینی تک ریلی

موارد بالا از جمله موارد سینی کابل است.که با توجه به کاربرد و نوع استفاده انتخاب می‌گردد.و می‌توانید در هر نوعی خواستید.از شرکت صنعت پیشرو به صورت عمده سفارش دهید.

مزایای استفاده از سینی کابل:

۱)     به علت وجود لبه ی صاف سینی های کابل آسیب رسانی به کابل به هیچ وجه وجود نخواهد داشت.

۲)     در برابر بخارهای اسیدی مقاومت فوق العاده بالایی دارد.

۳)     در برابر ضربه های شدید و محکم از مقاومت خوبی برخوردار است.

۴)     قطعات و اتصالات مورد استفاده در آن متفاوت می‌باشد.

۵)     عدم اشتعال

۶)      وزن بسیار سبک

۷)     دارای شکل های متفاوت

۸)     طول عمر بالا

۹)     قیمت پایین نسبت سایر نگهدارنده های کابل

نردبان کابل چیست؟

نردبان کابل به عنوان یکی از قوی ترین نوع محصولات جهت نگهداری و محافظت از کابل ها بعد از سینی کابل استفاده می‌شود.

مزیت استفاده و خرید نردبان کابل

اگر محیطی که در آن کابل کشی و اتصال کابل جهت برق رسانی استفاده شده.هوایی در جریان نباشد و به اصطلاح هوا راکد باشد.می توانید از نردبان کابل استفاده کنید.و همچنین به دلیل حالت پله ای که دارد راه اندازی و سیم کشی آن بسیار آسان است.

از نردبان کابل در چه مکان‌هایی استفاده می‌شود؟

از نردبان کابل در محیط هایی استفاده می‌شود.که سیم کشی به صورت عمودی انجام شده باشد.در این صورت باید از نردبان کابل به عنوان جایگزین سینی کابل استفاده نمود.

اگر از کابل های سنگین در تعداد زیاد برای مسافت های طولانی استفاده می‌کنید.این نردبان کابل می تواند بهترین گزینه محسوب شود،.چراکه هم سرعت نصب بالایی دارد.هم اینکه دارای مقاومت بالایی است.و همچنین از  عمر طولانی تری برخوردار است.

طول استاندارد کابلی که برای نردبان کابل استفاده می‌شود حدود ۳ تا ۶ متر می‌باشد. نردبان کابل از چند روکش مثل: فولاد، استیل، آلومینیوم و گالوانیزه همانند سینی های کابل که کمی قبل ‌تر گفتیم ساخته می‌شود.

اتصالات نردبان و سینی کابل

– زانویی :

این نوع اتصال زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.که کابل و نردبان را بخواهیم به صورت نبشی در زاویه ۹۰ یا ۴۵ درجه قرار دهیم.در این صورت جهت نصب سریع و آسان می توانید.از زانویی سینی کابل و نردبان استفاده نمایید.

– چهارراهی و سه راهی :

اگر تقسیم کابل بر روی سینی کابل و نردبان كابل به شکل چهار راهی و سه راهی باشد باید از اتصالات چهار راهی سینی کابل یا نردبان استفاده نماییم تا بتوانیم به راحتی نصب را انجام دهیم.

– رایزر :

رایزر نردبان و سینی کابل در چند مدل رایزر داخلی و خارجی تولید می‌شود.که جهت استفاده از هرکدام باید نسبت به جهت نصب کابل ها که به چه صورت انجام گرفته.دقت نمود که اگر به صورت عمودی، زاویه متفاوت و غیر هم سطح باشد.از رایز مختلف که متناسب با آنهاست باید استفاده شود.

کاربرد سینی کابل و نردبان کابل چیست؟

بعد از اینکه نسبت به اتصالات، جزئیاتی راجع به نردبان و سینی کابل به دست آورید.بد نیست که راجع به کاربرد آن ها بدانید.که در ادامه موارد ذکر شده را می توانید.مطالعه کنید:

 • برای نگهداری کابل های روکش دار در ساختمان ها و بناهای صنعتی، سیستم های مخابراتی از سینی و نردبان کابل استفاده می‌شود.
 • در مکان های صنعتی و تجاری به منظور نظارت دقیق بر روند کابل کشی به صورت گسترده و نظارت دقیق بر روند آن از سینی و نردبان کابل استفاده می‌شود.
 • ازنردبان و سینی کابل برای زیبایی و نظم.بخشیدن علی الخصوص در ساختمان های بزرگ کاربرد دارد.
 • جهت جایگزین استفاده از لوله برق و تغییر روند کابل کشی از روش سینی و نردبان کابل استفاده می‌شود.
 • جایگزین مناسبی برای سیم کشی باز
 • مراکز دیتاسنترها
 • محیط های پرخطر
 • فضاهای بسته و باز

سینی کابل و نردبان کابل مناسب را چگونه می توان انتخاب کرد؟

با توجه به اینکه سینی و نردبان کابل در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد باید انتخاب صحیحی داشته باشید تا در طولانی مدت با توجه به تغییر محدوده ی دمایی متغیر انتخاب نمود که از آسیب های جدی و هزینه بر جلوگیری کرد.

در ادامه چند مورد پیشنهادی نسبت به انتخاب مناسب سینی و نردبان کابل با توجه به میزان دمای محیط ذکر شده است.که می توانید حداقل اطلاعاتی نسبت به این موضوع داشته باشید:

 • سینی و نردبان کابل در دمای ۱۸۴  درجه سانتی گراد پیشنهاد میکنیم که از جنس فولاد ضد زنگ استفاده شود.
 • استفاده از سینی و نردبان کابل در دمای ۹۳- درجه سانتی گراد بهتر است از جنس آلومینیوم باشد.
 • در دمای ۲۹- درجه سانتی گراد هم بهتر است از سیم و کابل از جنس فولاد کم کربن استفاده نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =