خرید شیر گیوتینی \ تجارت صنعت حلما

انواع شیر گیوتینی چیست؟

قبل از خرید شیر گیوتینی بهتر است با انواع آن آشنا شوید. شیر گیوتینی را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد که در زیر به هر دسته می پردازیم.

انواع شیرهای گیوتینی با توجه به نوع اتصال

شیر گیوتینی با توجه به نوع اتصال به دو نوع ویفر و لگ تقسیم می شود. تفاوت این دو نوع شیر گیوتینی در این است که اولاً ضخامت مدل لگ نسبت ویفر کمی بیشتر است. دوم اینکه تعداد سوراخ های مدل ویفر کمتر از مدل لگ است و در نهایت شکل بدنه مدل لگ با شکل بدنه ویفر متفاوت است.

انواع شیرهای گیوتینی با توجه به نوع اپراتور

شیر گیوتینی پنوماتیک:یر گیوتینی پنوماتیک یا شیر چاقوی پنوماتیک از یک محرک پنوماتیک برای حذف اپراتور استفاده می کند. این مدل از شیر گیوتینی دیسک را با هوای فشرده در جهت عمودی حرکت داده و مسیر سیال را باز و بسته می کند. به عبارت دیگر این شیر گیوتینی با دریافت سیگنال الکتریکی و با نیروی پنوماتیک و با فرمان PLC مجرا را به حرکت در می آورد. شیر گیوتینی پنوماتیکی از نظر نوع کارکرد فقط در نوع اپراتور با مدل های دیگر تفاوت دارد و این اپراتور بر روی تمامی مدل های این محصول با هر جنسیتی قابل مونتاژ می باشد.همچنین محرک پنوماتیک را می توان به صورت تکی مونتاژ کرد. شیر برقی ۲.۵ سوپاپ سیم پیچ، شیر برقی ۲.۵ سوپاپ دو سیم پیچ و شیر برقی ۳.۵ سوپاپ.

شیر گیوتینی پنوماتیک فولادی و شیر گیوتینی بادی چدنی بیشترین مجموعه را در بین مدل های دیگر این محصول دارند و برای مصارف مختلفی مانند صنایع غذایی و دارویی و کاغذ سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

شیر گیوتینی دستی:

در شیر گیوتینی دستی نوع اپراتور در دو حالت فلپ و اهرمی تولید می شود که در هر دو حالت اپراتور باید به عنوان راننده به صورت دستی مسیر سیال را باز و بسته کند. در نتیجه زمان باز و بسته شدن این محصول بیشتر از شیر گیوتینی پنوماتیک است.

نوع ساقه در شیر گیوتینی دستی پیچی و پیستونی می باشد که در هر دو حالت باید در برنامه نگهداری از گرد و غبار جلوگیری و با روغن و گیربکس روغن کاری شود.

انواع شیر گیوتینی از نظر جنسیت

شیر گیوتینی تمام فولادی:
در شیر گیوتینی فولادی که بیشتر در صنایع غذایی و دارویی استفاده می شود، جنس بدنه، دیسک و حلقه نشیمنگاه از فولاد و جنس نشیمنگاه از تفلون می باشد.

شیر گیوتینی فولادی در دو مدل دستی و بادی تولید می شود و در مدل بادی بدنه و قسمت های داخلی اپراتور همگی از فولاد با اورینگ های مقاوم در برابر سایش و خوردگی می باشد.

کاربرد شیر گیوتینی چیست؟

انواع شیر گیوتینی در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارند که برخی از آنها عبارتند از:

کانال های آب
مصارف کشاورزی
فاضلاب
سد و نیروگاه
صنایع غذایی
صنایع دارویی
صنایع شیمیایی
کارخانه های فولاد و سیمان
کارخانجات مقوا و خمیر کاغذ
پتروشیمی و پالایشگاه

برای خرید شیر گیوتینی می توانید وارد سایت تجارت صنعت حلما شوید https://news.akhbarrasmi.com/news/140106146399318491/%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%DA%AF%DB%8C%D9%88%D8%AA%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%DA%AF%DB%8C%D9%88%D8%AA%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.