خواص آفتاب برای مو

تا به حال به خوراکی لازم برای موهایتان فکر کرده اید؟ آیا می خواهید موهایی سالم و زیبا داشته باشید؟ اگر این طور است باید مواد مغذی لازم را برای آنها تامین کنید. در این مطلب قصد داریم ساده ترین و راحت ترین راهی را که از طریق آن می توانید موهایتان را تغذیه کنید را معرفی کنیم. آفتاب منبع خیلی خوبی از ویتامین دی است. البته که ویتامین دی به خودی خود به در آفتاب وجود ندارد. اما می تواند این ویتامین را در بدن ما ترشح کند. در ادامه برخی از خواص مهمی که آفتاب برای موهای ما دارد را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

تامین ویتامین مهم دی

همان طور که خیلی از ما هم می دانیم بدون تابش نور خورشید ویتامین دی در بدن ما کمیاب می شود. البته که ویتامین دی از طریق نور خورشید در بدن ما وارد نمی شود. اما باعث ترشح آن می شود. در واقع ویتامین دی یک هورمون است که هنگامی که خورشید به پوست و موی ما می تابد در بدن ترشح می شود. کمبود ویتامین دی باعث ضعف پوست و مو می گردد. به دلیل این که این ماده برای سلامت پوست و مو بسیار لازم است. اگر می خواهید پوست و موی خوبی داشته باشید باید اجازه تابش نور خورشید یا همان آفتاب را به موهای خود بدهید.

 

از بروز مشکلات پوست سر جلوگیری می شود

وقتی در معرض نور آفتاب هستید بسیاری از باکتری ها و عوامل بیماری زا چون قارچ ها در پوست و موی شما از بین می برد. در واقع بدون این که حتی احساس کنید در حال پاکسازی این عوامل از پوست و مو هستید. به همین دلیل احتمال بروز خیلی از مشکلات پوست کف سر و موها چون شوره و… کمتر می شود.

 

شاید جالب باشد بخوانید :

موهایتان را نرم و لطیف می کند

گرمای ملایم آفتاب باعث می شود که موهایی شما کمی ترم تر و صاف تر شوند. حرارت تاثیر زیادی در نرمی موها دارد. حتی سشوار هم از تکنیک حرارت برای صاف کردن موها استفاده می کند.

 

از قرار گرفتن زیاده از حد نیز پرهیز کنید

هر چیزی به اندازه اش خوب است. در معرض آفتاب مستقیم قرار گرفتن و در ساعت های زیاد به موهای شما آسیب می زند. پس حد اعتدال را رعایت کنید

 

اگر به دلیل پوشش نمی توانید آفتاب بگیرید چه کنید

در کشورهای اسلامی و یا مناطقی که حجاب دارند مجبوریم با شال و روسری و حجاب به بیرون برویم. پس امکان این وجود ندارد که به صورت مستقیم آفتاب بگیریم. این مورد می تواند باعث برخی از کمبودها در موها شود. این روزها در برخی از شامپوها ویتامین ها و خواصی که آفتاب دارد وجود دارد. به طور مثال شامپو لروکس مشکی با تامین این ویتامین ها و خواص آفتاب باعث ترمیم موهای آسیب دیده می شود. به راحتی می توانید شامپوهای این گونه با این خواص را پیدا کنید و استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.