خودآموز تعمیر آبسردکن

گاهی برای خاموش کردن شعله‌ی یک کبریت فقط یک فوت کافی است. همانطور که برای خاموش کردن یک کبریت به آتش نشانی زنگ نمی‌زنید، برای انجام برخی از تعمیرات آبسردکن هم نیازی به تماس با شرکت‌های تعمیر آبسردکن نخواهید داشت. استفاده و تقاضا برای خودآموز تعمیر آبسردکن (و در کل همه‌ی لوازم خانگی و اداری) در تابستان به شدت افزایش می‌یابد و شایع ترین مشکلات مرتبط با آن نشتی، بسته بودن شیر آب، طعم عجیب آب و سایر مشکلات آبسردکن است. اگر قصد تعمیر آبسردکن را دارید، ابتدا باید علت مشکل را شناسایی کنید. بسته به نوع درخواست، ممکن است بتوانید به راحتی آن را برطرف کنید. پس به من اعتماد کنید، با یادگیری مراحل زیر برای تعمیر آبسردکن دیگر این کار سخت به نظر نمی‌رسد. در اینجا روشی مناسب برای تعمیر آبسردکن شما نوشته‌ایم که خیلی زود می‌توانید آن را یاد بگیرید.

چگونه آبسردکن را خودمان تعمیر کنیم

  1. ابتدا سطح مبرد را در آبسردکن خود بررسی کنید. اگر مشکلی پیدا کردید، یک متخصص برای تعمیر مبرد آبسردکن خود استخدام کنید زیرا ممکن است به شارژ گاز آبسردکن نیاز داشته باشید.
  2. بررسی کنید که کویل‌های آبسردکن شما تمیز هستند یا خیر. تمیز کردن کویل‌ها هیچ مشکلی برای عملکرد آبسردکن شما ایجاد نمی‌کند. بنابراین قبل از انجام این روش مطمئن شوید که آبسردکن را از دوشاخه آن جدا کرده اید.
  3. آبسردکن خود را تنظیم مجدد کنید تا ببینید آیا آب خیلی سرد می‌شود و یخ می‌زند یا اینکه نمی‌تواند آب را خنک کند. برای انجام ریست، باید چند لیوان آب از شیرهای آب سرد و گرم آبسردکن خود تخلیه کنید. پس از انجام این کار، باید کلیدهای پشت آبسردکن خود را خاموش کنید. آبسردکن را از برق بکشید و بگذارید ۲۴ ساعت آینده بماند. بعد از ۲۴ ساعت دوباره آن را روشن کنید. حتما کلیدهای پشت آبسردکن را روشن کنید. قبل از قرار دادن هر بطری آب، ۵ ساعت دیگر صبر کنید و متوجه خواهید شد که آیا آبسردکن به درستی کار می‌کند یا خیر.
  4. اگر آب شما طعم عجیبی دارد یا در توزیع آن مشکل دارید، باید آبسردکن و آب سردکن خود را تمیز کنید. قارچ‌ها و کپک‌ها در مکان‌های مختلف رشد می‌کنند و می‌توانند جریان صاف آب را مسدود کنند و حتی طعم عجیبی به آن بدهند. یک کار عاقلانه این است که هر ۶ ماه یک بار آبسردکن خود را تمیز و ضدعفونی کنید تا بهداشت را رعایت کرده و از بروز مشکل در آبسردکن جلوگیری کنید.
  5. تعویض قطعات قدیمی آبسردکن نیز نقش مهمی در عملکرد کلی دستگاه دارد. شما باید به طور منظم قطعات را بررسی کنید تا ببینید کدام یک از آنها کار نمی‌کنند. شما باید فورا آنها را با قطعات یدکی جدید جایگزین کنید. اگر مراحل تعمیر آبسردکن که در بالا ذکر کردم نتوانست آبسردکن شما را تعمیر کند، تعویض قطعات خراب با قطعات جدید امن ترین و ساده ترین گزینه برای تعمیر آبسردکن شماست. اگر به فکر تعمیر آبسردکن یا تعویض قطعات آن هستید، باید مطمئن شوید که هزینه آن در مقایسه با تعویض کل آبسردکن چقدر است. گاهی اوقات اگر آبسردکن اجاره ای است (یعنی آن را برای تالارها یا مجالس عروسی یا مواردی از این قبیل اجاره کرده اید)، شرکت آبسردکن حاضر است کل آبسردکن را بدون هزینه اضافی تعویض کند.

و در نهایت، من بر تعمیر و نگهداری اصرار دارم تا تعمیر، زیرا نگهداری از آبسردکن بسیار راحت تر از رسیدگی به خرابی آبسردکن و صرف هزینه‌های گزاف برای تعمیر آن است. سرویس دهی منظم، تعویض باتری و تمیز کردن کویل خنک کننده آب مانند یک سرمایه گذاری است. مطمئناً تا آنجایی که عملکرد آبسردکن شما پیش می‌رود عملکرد عالی به شما خواهد داد. علاوه بر این، مقداری در هزینه تعمیرات آبسردکن صرفه جویی می‌کند! ضمنا این تکنیک‌هارو تو هر خودآموز تعمیر آبسردکنی نمی‌گویند؛ پس مطلب بعدی را با دقت دنبال کنید.

نشتی آبسردکن

سناریوی زیر را تصور کنید: شما به تازگی پس از یک تمرین سخت به خانه برگشته اید و به آبسردکن خود می‌روید تا یک لیوان را با آب سرد خوب پر کنید، اما متوجه می‌شوید که آبسردکن شما نشتی دارد. این وضعیت در عین حال که قطعا آزاردهنده است، اما با یک راه حل ساده قابل رفع است، به شرطی که بدانید چه باید بکنید!

جلوگیری از نشت مایع خنک کننده می‌تواند دشوار باشد، اما دانستن چگونگی رفع آن مهم و آسان تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. مراحل زیر تعمیر آبسردکن شما را ساده می‌کند، اما اگر آبسردکن شما نشتی جدی تری دارد، با یک شرکت تعمیر آبسردکن تماس بگیرید.

منشا نشتی را برای تعمیر آسان آبسردکن را چگونه پیدا کنید

نشتی شیر آبسردکن؛ این اولین جایی است که باید به دنبال نشتی باشید. آیا شیر چکه می‌کند؟ اگر چنین است، احتمالاً سینی چکه‌گیری شما نیز پر از آب است. قسمت بالای شیر (با دسته آبی یا قرمز) روی بدنه شیر پیچ می‌شود و به راحتی می‌توان آن را شل کرد. بنابراین، قبل از انجام هر کار دیگری، قسمت بالای اسپیگوت را هم طرف گرم و هم طرف سرد را محکم کنید. می‌توانید این کار را با چرخاندن آن در جهت عقربه‌های ساعت انجام دهید. اگر نشتی از یک بطری یا منشا باشد، تشخیص آن باید نسبتاً آسان باشد. فقط با مشاهده می‌بینید که آب به آرامی از ته منشا چکه می‌کند.

بطری آبسردکن؛ باور کنید یا نه، خود بطری اغلب منشا نشتی است. بطری‌های آب ممکن است سوراخ یا شکافی داشته باشند که به هوا اجازه ورود به بطری را می‌دهد و در نتیجه باعث می‌شود آب به بیرون جریان یابد. اگر فکر می‌کنید ممکن است بطری آب شما نشت کند، اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را بردارید و در وان یا سطل قرار دهید. اگر نشت متوقف شود، بطری مقصر است. همچنین می‌توانید از یک وان حمام یا یک وان لباسشویی بزرگ استفاده کنید تا ببینید ته بطری خیس است یا خیر.

سخن پایانی و نتیجه گیری:

می‌توانید تصور کنید قطعات زیادی در داخل یک آبسردکن وجود دارد. واشر، مهر و موم و اورینگ وجود دارد و در موارد نادر ممکن است یکی از این قطعات خراب شود. اگر این کار انجام شود، تعمیر آبسردکن احتمالا فراتر از توانایی اکثر صاحبان خانه است. بنابراین دانش قطعات آبسردکن به صورت خاص و تخصصی نیز مورد نیاز است. پس با مراکز تعمیر آبسردکن تماس بگیرید و از آنها بخواهید قطعات معیوب را تعویض کنند.

سخن پایانی:

با دانستن نکات خرید آبسردکن و نگهداری آن، ابتدا کمی سختی متحمل خواهید شد اما در پایان با بسیاری از موارد تعمیراتی هیچوقت روبه‌رو نمی‌شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 14 =