درمان بیخوابی بدون دارو : یا آن چه از بیمار خود آموختم!

درمان بیخوابی

من یه متخصص خواب هستم

کارم درمان اختلالات خواب هست. همیشه فکر می کردم که بهترین درمان های دنیا مبتنی بر دارودرمانی هستند اما این مسئله فقط تا زمانی بود که با یکی از بیمارانم ملاقات کردم که به خاطر افسردگی ناچار به مصرف داروهای خواب آور شده بود.

تازه آن جا بود که فهمیدم داروهای خواب آور نه تنها فایده ای به حال آدم ندارند، بلکه برای فرد اعتیاد هم به همراه می آورند. بیمار من به خاطر سال ها مصرف داروی خواب آور، دیگر رمقی در تن نداشت. به تازگی دیگر دوزهای قبلی دارو جوابگو نبوده اند و حتی دیگه نمی توانست بخوابد. دو بار خودکشی کرده بود و خلاصه وضعیت تاسف باری داشت.

درمان بیخوابی بدون دارو

بعد از بررسی شرایط بیمارم متوجه شدم که تا این جای کار به عنوان یک متخصص نباید صرفا به دارو تکیه می کردم. وضعیت خیلی از بیماران با دارو بدتر می شود. به همین خاطر تصمیم گرفتم دوره ای تهیه کنم و نتیجه ی سال ها تحقیقات خودم را در قالب یک درمان بیخوابی بدون دارو برای بیمارانم بگذارم( لینک دوره را همین پایین قرار می دهم)

دوره کامل درمان غیر دارویی بیخوابی

اما برسیم به بیمار خودمان! این بیمار بعد از مدتی و با به کار بردن درمان های غیر دارویی بی خوابی که برایش تجویز کرده بود، حسابی تغییر کرد. می توانستم شادی و روحیه را در چشمانش ببینم. به نظر آدم دیگری شده بود. تا قبل از این درمان ها تنها چیزی که می خواست این بود که بتواند بخوابد! اما بعد از درمان حرف های دیگری می زد. حرف از امید، حرف از اهداف کاری و حتی عشق…

این تجربه برای من تجربه ی جالبی بود و به من نشان داد که همه ی ما باید در باورهای خود تجدید نظر کنیم و همیشه راهکارهای آلترناتیو را هم در نظر بگیریم/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.