درمان ترکهای پوستی با روغن بادام

مراقبت از پوست بسیار مهم است. هر کدام از ما با توجه به این که چه پوستی داریم باید مراقبت های خاصی را در مورد پوست خود انجام دهیم. هم پوست بدن و هم پوست صورت به مراقبت و رسیدگی نیاز دارد. در صورتی که به خوبی از آن ها نگهداری و مراقبت نکنیم آسیب می بینند. یکی از این آسیب ها نیز پیدایش خشکی و ترک در پوست است. برای این که این خشکی ها را از بین ببریم باید از مرطوب کننده ها و کرمهای مغذی استفاده کنیم. اما آیا تا به حال به این فکر کرده بودید که در زمان های قدیم که کرمها تا این اندازه نبودند چطور مردم از پوستشان مراقبت می کردند؟ در آن زمان چه چیزی یا چه چیز هایی جایگزین این محصولات می شد. طب سنتی ما خیلی گسترده است. برای هر مشکلی در این طب گیاهی درمان هایی وجود دارد. دانشمندان و طبیبان مطرح و مشهوری چون ابوعلی سینا در مورد خواص خوراکی ها و گیاهان و طبیعت دانش بسیار داشتند. آن ها از این دانش برای مراقبت از سلامتی و درمان مشکلات استفاده می کردند.

در زمان های قدیم از خوراکی هایی چون نارگیل و بادام روغن و عصاره هایی گرفته می شد. و از این عصاره ها برای مراقبت از پوست و موارد دیگری استفاده می شد. روغن بادام خواص فراوانی برای پوست بدن دارد. این روغن اعجاب انگیز به خصوص برای پوستهای خشک زیاد استفاده می شده است. امروزه نیز در بسیاری از محصولات تخصصی مراقبا از پوست چون انواع گیاه های کرم مرطوب کننده پوست خشک از خواص بادام و عصاره آن استفاده می کنند. در زمان های قدیم اما از خود روغن بادام استفاده می شده است. از این فرآورده گیاهی و طبیعی برای مراقبت از پوست بدن و صورت استفاده می شده است. این روغن را کسانی می گرفتند و به دیگران می فروختند. روغنی سرشار از عطر دل انگیز دانه های بادام و پر از خواص فراوان که از دیر باز مورد استفاده مردم قرار می گرفته است.

از خواص این روغن بسیار عالی حفظ رطوبت پوست است. کسانی که پوستهای خشکی دارند از خشکی های شدید در قسمت های پوستشان رنج می برند. ماساژ پوست به خصوص پوست بدن با روغن بادام می تواند این خشکی ها را از بین برد و پوست را نرم و بسیار لطیف نماید. این روغن هم چنین می تواند رطوبت پوست را به اندازه کافی و تا مدت طولانی نگاه دارد و مانع از خشک تر شدن پوست و از دست رفتن بیشتر رطوبت در آن شود. روغنی که حتی در لوسیونهای بدن نیز استفاده می شود و باعث می شود پوست تا مدت زیادی هیدراته و سرحال بماند.

حتی ترک های پوستی را می شود با این روغن درمان کرد. ترکها ممکن است به دلایل مختلفی در قسمت های مختلفی از پوست بدن به وجود بیایند. یکی از مهم ترین و شایع ترین مواردی که باعث ترک پوستی می شود چاقی و لاغری های مکرر است. این تغییر وزن ها باعث می شود که پوست بدن در برخی نواحی ترکهایی بخورد. یا ترک های کف پا که بسیار شایع هستند و بسیاری از افراد این خشکی ها را تجربه می کنند. ماساژ پوست کف پا یا هر قسمت ترک خورده ای از پوست با روغن بادام به درمان ترک ها و صاف و نرم شدن پوست کمک خواهد کرد. کافی است هر شب پوست با روغن جادویی بادام ماساژ داده شود تا پوست پس از جذب خواص بادام به خوبی نرم شود و ترک ها به تدریج از بین بروند. توجه کنید که از نمونه های طبیعی این روغن به جای صنعتی ها استفاده کنید که بسیار مرغوب تر و پر خاصیت تر است.

اگر پوست لبهایتان نیز زیاد ترک می خورد می توانید از روغن بادام برای نرمی لب و صاف شدن لب ها استفاده کنید. روغن بادام یک نرم کننده لب حرفه ای و طبیعی است. نرم کننده ای که هیچ گونه عارضه ای روی پوست نمی گذارد و سرشار از خواص فراوان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + پنج =