درمان خارش ناشی از اگزما

از بهترین درمان های خارش ناشی از اگزما استفاده از لباس هایی با الیاف طبیعی است
اگزما، یا درماتیت آتوپیک، بر هر گروه سنی تاثیر می گذارد، اما اغلب در دوران کودکی یا نوجوانی ایجاد می شود. اگزما شامل پوست خشک، خارش و قرمزی پوست است که می تواند در هر جایی از بدن دیده شود، اما بیشتر در بازو و پشت زانو قرار دارد. اگزما معمولا با سایر شرایط آلرژیک مرتبط است، به این معنی که افراد مبتلا به حساسیت غذایی، آسم یا تب یونجه بیشتر احتمال دارد که اگزما نیز داشته باشند. یکی از نشانه های چالش برانگیز برای کنترل اگزما، خارش است، بنابراین برای پیدا کردن راه هایی برای کاهش خارش و مدیریت آن، بیشتر بخوانید!

محصولات پوستی برای پوست های حساس را استفاده کنید

این شامل محصولاتی از قبیل صابون، مواد شوینده و همچنین چیزهایی مانند لوسیون است.

از حمام حباب برای کودکان اجتناب کنید.

از محصولاتی که حاوی الکل هستند اجتناب کنید، زیرا این می تواند پوست را خشک کند.

از چیزهایی مانند نرم کننده های پارچه یا ورق خشک کن اجتناب کنید، زیرا آن ها معمولا دارای رایحه ای است که می تواند باعث تحریک پوست شود.

لباس های با الیاف طبیعی بپوشید

لباس های با الیاف طبیعی بپوشید

پارچه هایی از قبیل پنبه، ابریشم و بامبو اغلب کمتر پوست را تحریک می کنند. از پشم باید اجتناب شود، زیرا که پوست را تحریک می کند.

قبل از اینکه لباس های جدید را بپوشید، آن ها را بشویید. این می تواند به حذف عواملی که ممکن است پوست شما را تحریک کند کمک کند.

دمای محیط را معقول نگه دارید

دمای محیط را معقول نگه دارید

گرما و عرق می تواند وضعیت را بدتر کند، بنابراین مهم است که درجه حرارت محیط مناسب باشد.

همیشه بعد از عرق کردن پوست خود را بشویید. علاوه بر از دست رفتن مایع که می تواند باعث خشکی پوست شود، عرق نیز نمک را در سطح پوست شما نگه می دارد که می تواند باعث سوزش و تحریک پذیری شود.

دمای محیط را معقول نگه دارید

در طول روز و شب، از یک دستگاه بخور استفاده کنید

اگزما شناخته معمولا با پوست خشک شناخته می شود، بنابراین اضافه کردن رطوبت به محیط زیست می تواند به کاهش شدت علائم کمک کند.

دستگاه بخور خود را تمیز نگه دارید. رطوبت در دستگاه بخور، جای مناسب برای رشد قالب، قارچ و باکتری است. به طور منظم با توجه به دستورالعمل مربوط به آن، آن را پاک کنید.

از کمپرس سرد استفاده کنید

از کمپرس سرد استفاده کنید

این می تواند به کاهش احساس خارش کمک کند. باند خیس یا حوله  را در آب سرد بخیسانید. آنها را تا زمانی که مرطوب هستند، خیس نکنید. آنها را در اطراف پوست خود در مناطق آسیب دیده قرار دهید.

منطقه دارای اگزما را در آب گرم قرار دهید

منطقه دارای اگزما را در آب گرم قرار دهید

به طور کلی بیش تر از دو تا سه بار در هفته حمام نروید زیرا می تواند خشکی پوست و اگزما را بدتر کند. یکی از بهترین درمان های خانگی برای درمان خارش ناشی از اگزما اضافه کردن اندکی جوش شیرین و بلغور جو دوسر به وان حمام است. پس از آن ۱۰ دقیقه صبر کرده و داخل وان دراز بکشید. شما همچنین می توانید یک سفید کننده را امتحان کنید که به کاهش باکتری روی پوست کمک می کند. ½ فنجان سفید کننده خانگی را به حمام پر از آب گرم اضافه کنید. حدود ۱۰ دقیقه صبر کرده و پس از آن چشمان خود را بسته و داخل وان بروید. پس از آن پوست را با آب شستشو دهید. قبل از دادن حمام سفید کننده به کودک خود با دکتر صحبت کنید. اجازه ندهید که بچه ها در حمام بیش از ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند.

از مرطوب کننده استفاده کنید

از مرطوب کننده استفاده کنید

به محض خروج از حمام، باید مرطوب کننده را اعمال کنید. پزشک یا متخصص پوست شما قادر به توصیه محصولاتی است که پوست شما را تحریک نخواهد کرد. به دنبال محصولاتی که بدون عطر هستند و برای پوست حساس یا اگزما طراحی شده است باشند.

پوست را بعد از شستشو خشک کنید و از کرم مرطوب کننده، لوسیون، یا پماد برای رطوبت استفاده کنید. هدف این است که ظرف ۳ دقیقه رطوبت جذب شود.

سعی کنید ۲ تا ۳ بار در روز از مرطوب کننده استفاده کنید.

ناخن های خود را کوتاه کنید

ناخن های خود را کوتاه کنید

اگر پوست شما توسط اگزما خراشیده باشد، ناخن های بلند می توانند به پوست لطمه بزنند. ناخن ها را کوتاه کنید. اگر فرزند دارید، ناخن ها را نیز کوتاه کنید.

اگر فرزند شما نمیتواند از خارش خود جلوگیری کندسعی کنید از دستکش استفاده کرده تا از آسیب بیش از حد به پوست جلوگیری کنید.

از عوامل به وجود آورنده اگزما اجتناب کنید

از عوامل به وجود آورنده اگزما اجتناب کنید

برای برخی از این افراد غذاهای خاص، گرد و غبار، صابون، لباس، عطر و غیرهلیستی از عوامل ایجاد کننده ای است که می تواند با عفونت های اگزما مرتبط باشد ، تا آن جایی که ممکن است از این عوامل اجتناب کنید.

پیشگیری بهترین دارو است، بنابراین اگر شما می توانید از آن اجتناب کرده تا علائم به شدت کاهش پیدا کند.

استرس خود را مدیریت کنید

استرس خود را مدیریت کنید

 استرس همچنین به عنوان یک عامل برای اگزما شناخته شده است و نشان داده شده است که تکنیک های کاهش دهنده استرس و کاهش استرس کلی در زندگی شما می تواند علائم را بهبود بخشد و میزان تحریک پذیری را کاهش دهد.

برای کاهش استرس یوگا یا تای چی را امتحان کنید.

شما همچنین می توانید ازمدیتیشن کمک بگیرید که در کاهش استرس بسیار موثر است.

از کافئین بیش از حد اجتناب کنید. کافئین می تواند علائم استرس مانند ضربان قلب سریع یا احساس ترس را ایجاد کند.

منبع infosalamat wikihow

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.