دریافت وقت از سفارت ایتالیا

چنانچه شما تصمیم دارید به کشور زیبا و دیدنی ایتالیا سفر کنید اولین گام برای گرفتن ویزا دریافت وقت سفارت ایتالیا می باشد. بعد از اخذ وقت سفارت ایتالیا متقاضیان برای انجام مصاحبه حضوری و عملیات انگشت نگاری به سفارت مراجعه می کنند. افرادی که می خواهند به ایتالیا سفر کنند باید خیلی زود برای دریافت وقت اقدام نمایند، زیرا این پروسه معمولا حدود دو ماه زمان می برد و مرحله دریافت وقت سفارت ایتالیا نیز سختی ها و دشواری های خاص خودش را دارد. به همین دلیل بهتر است این کار را با سپردن دست آژانس ها و سایت های معتبر به افراد ماهر و با تجربه واگذار کنید.

سفارت ایتالیا در ایران

سفارت ایتالیا در ایران در استان تهران و خیابان نوفل لوشاتو قرار گرفته است، برای دریافت ویزا متقاضیان می بایست از سفارت وقت بگیرند. این پروسه می تواند به صورت اینترنتی انجام گیرد یعنی متقاضیان می توانند به سایت های مربوط به سفارت مراجعه کرده و به صورت آنلاین برای مصاحبه وقت بگیرند.

با توجه به این که وقت سفارت ایتالیا به صورت آنلاین اخذ می شود متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سفارت و رزرو وقت سفارت ایتالیا مدارک لازم را ارائه دهند، اما متقاضیان در تکمیل این مدارک باید دقت لازم را داشته باشند زیرا کوچک ترین اشتباه و نقصی در مدارک موجب طولانی تر شدن روند دریافت ویزا می گردد، سفارت ایتالیا با درخواست افرادی که فرم مربوطه را به درستی پر نکرده اند موافقت نمی کند. فراموش نکنید سفارت خانه ایتالیا هیچ استثنایی برای افراد قائل نیست بنابراین برای آن که مشکلی برای شما پیش نیاید و یا مدارک شما نقص و کاستی نداشته باشد سعی کنید حتما با یک کارشناس ماهر مشورت داشته باشید. اغلب سایت های معتبر که امکان اخذ وقت سفارت ایتالیا را فراهم کرده اند در سایت خود شماره های تماسی نیز درج می نمودند که شما می توانید به راحتی با این شماره ها تماس گرفته و از راهنمایی مشاوران بهره مند شوید.

چگونگی تعیین وقت سفارت ایتالیا

بعد از تکمیل نمودن فرم دریافت ویزای ایتالیا زمان وقت سفارت ایتالیا فرا می رسد، با توجه به سیستم وقت دهی سفارت ایتالیا که به صورت تصادفی و رندمی می باشد، برای آن که در سریع ترین زمان ممکن بتوانید وقت سفارت بگیرید باید به سرعت به صورت آنلاین و اینترنتی فرم درخواست وقت سفارت ایتالیا را پر کنیدد و تحویل سفارتخانه دهید.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت ایتالیا

 • اصل کارت ملی و کپی آن
 • ارائه گذرنامه ای که تا ۶ ماه انقضا دارد
 • ارائه عکس ۳*۴
 • تکمیل دعوتنامه و ارائه آن به سفارت ایتالیا
 • ارائه فرم تکیل شده درخواست ویزا
 • ارائه اسناد مرتبط با وضعیت شغلی فرد متقاضی
 • ارائه پرینت از گردش مالی از چند ماه اخیر
 • ارائه آدرس کامل محل کار و آدرس صحیح منزل
 • ارائه کپی از بیمه مسافرتی برای هر متقاضی به صورت مجزا
 • ارائه سند رسمی مالکیت که با نام فرد متقاضی و یا همسر وی باشد.

مدارک کاری در وقت سفارت ایتالیا

 1. اعضای هیئت مدیره و اساتید دانشگاه می بایست مدرک استادی و یا کارت عضویت ارائه دهند.
 2. برگه ای حاکم بر کارگزینی کارمندان در قسمت های دولتی و ترجمه آن
 3. افرادی که مشاغل آزاد دارند می بایست جواز کسب معتبری از شهرداری محل سکونت خود دریافت نمایند و بتوانند کارت بازرگانی و آخرین مدرک پرداختی را ارائه دهند.
 4. ارائه روزنامه کاملا رسمی سازمان از طریق مدیران شرکت های خصوصی
 5. افرادی که در قسمت های خصوصی فعالیت می کنند باید گواهی نامه اشتغال تهیه نمایند.

دریافت وقت سفارت ایتالیا برای همه ی ویزاها

با توجه به این که ایتالیا جز کشورهای هم پیمان شینگن محسوب می شوند برای دریافت ویزای این کشور می بایست برای دریافت ویزای ایتالیا به سفارتخانه های هم پیمان با مراجعه نمود. شما با دریافت ویزای ایتالیا می توانید از کشور های دیگری هم که عضو شنگن هستند دیدن نمایید. زمانی که شما قصد دارید وقت سفارت ایتالیا بگیرید متوجه خواهید شد که این سفارت ویزاهای گوناگونی برای متقاضیان ارائه می دهد از جمله این ویزا ها شامل ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای کار می باشد. متقاضیان برای دریافت هر یک از این ویزا ها باید ابتدا وقت سفارت ایتالیا دریافت نمایند.، به عبارتی ویزای توریستی ایتالیا بعد از مشخص شدن وقت سفارت توریستی و ویزای تحصیلی نیز بعد از وقت سفارت تحصیلی دریافت می شود.

مراجعه به سفارت ایتالیا پس از تعیین وقت سفارت ایتالیا

پس از آن که از جانب سفارتخانه زمان مشخصی برای مصاحبه و انگشت نگاری تعیین گردید، متقاضیان می بایست مدارک مورد نیاز را تحویل داده و برای مصاحبه به سفارت خانه ایتالیا مراجعه نمایند. این را در نظر داشته باشید که بعد از تعیین وقت سفارت ایتالیا مصاحبه شما با افسر مربوطه سرنوشت ساز خواهد بود، زیرا با توجه به روند این مصاحبه افسر اعلام می کند که شما واجدالشرایط برای دریافت ویزا هستید یا خیر.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.