در انتخاب درگاه پرداخت اینترنتی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

هر چند کسب و کارهای اینترنتی از رونق بالایی برخوردارند، اما دغدغه‌های زیادی دارند. فعالیت مستمر و امنیت مراودات مالی در این بستر اصلی‌ترین چالش حضور در فضای آنلاین برای کسب و کارهاست. یکی از دغدغه‌های مهم مشاغل آنلاین، درگاه پرداخت اینترنتی است. با توجه به این که این روزها اکثر کاربران نیازهای خود را از طریق اینترنت و پرداخت آنلاین تأمین می‌کنند، حتما شما نیز با درگاه پرداخت آشنا بوده و یا حداقل چند باری از آن استفاده کرده‌اید. از آنجا که امنیت در پرداخت‌های اینترنتی اهمیت بسیاری دارد، لازم است که در انتخاب درگاه پرداخت اینترنتی بایدها و نبایدهایی را لحاظ کنید که در ادامه به بررسی این فاکتورها می‌پردازیم.

درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟

در دنیای توسعه یافته امروز به همان نسبت که نحوه معاملات تغییر کرده و رشد یافته، فناوری‌های مالی نیز دستخوش تغییرات قابل توجهی شده‌اند. این تغییرات آنچنان سریع اتفاق افتاده که روش‌هایی هم‌چون پرداخت کارت به کارت و ارسال فیش واریزی جزو شیوه‌‌های سنتی به‌شمار می‌روند. استفاده از ابزارهای روز پرداخت آنلاین مزایای بسیاری به همراه دارد. کسب و کارهای اینترنتی که از ابزارهای تراکنش مالی روز دنیا استفاده می‌کنند، رونق بالایی در فروش و جذب مشتری دارند. حتما از اهمیت و مزایای تراکنش‌های اینترنتی آگاه هستید. این نوع پرداخت‌های اینترنتی سریع انجام‌شده و کاملا ایمن هستند. درگاه بانکی در واقع سیستمی است که تراکتش‌های مالی را به شیوه‌های مبتنی بر فناوری‌های مالی نوین گره زده‌است. به بیان ساده درگاه پرداخت اینترنتی یک سیستم مبتنی بر وب است که امکان تراکنش‌های مالی در این حوزه را فراهم می‌کند. کسب و کارهای کوچک و بزرگ می‌توانند از طریق درگاه پرداخت، هزینه‌های حاصل از فروش خود را به‌صورت مستقیم به حساب بانکی متصل به درگاه انتقال دهند.

انواع درگاه پرداخت اینترنتی

سیستم درگاه پرداخت اینترنتی که به آن IPG نیز می‌گویند در دو نوع درگاه پرداخت مستقیم و واسط وجود دارد. اهمیت شناخت این دو درگاه و انتخاب درست آن زمانی مشخص می‌شود که صاحبین کسب و کارهای آنلاین در انتخاب درگاه مناسب خود با مشکل مواجه می‌شوند. در واقع کسب و کارهای اینترنتی باید درگاهی را انتخاب‌‌‌کنند که با نوع کسب و کار آن‌ها متناسب بوده و بازدهی بالایی در افزایش و تسهیل فروش داشته‌باشد. اگر ویژگی‌های این دو درگاه را بررسی کنید، خواهید دید که تفاوت آن‌ها تنها در پرداخت جهت خرید محصول یا پرداخت قبض‌های ماهانه نیست. هر چند این دو نوع درگاه در برخی از سرویس‌های خود اشتراکاتی دارند، اما عملکرد آن‌ها در ارائه خدمات متفاوت است.

منظور از درگاه پرداخت مستقیم این است که خریدار، بعد از کلیک بر روی دکمه پرداخت مستقیما به صفحه درگاه پرداخت بانکی هدایت شود و در این میان، هیچ صفحه دیگری به اون نشان داده نشود. در این میان اگر صفحه دیگری به خریدار نشان داده شود، اصطلاح درگاه پرداخت استفاده شده، درگاه پرداخت واسط است.

شرکت‌های پرداخت یاری، دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی و شاپرک هستند و واسطی برای ارائه درگاه پرداخت مستقیم یا واسط به کسب و کارهای آنلاین هستند. این شرکت‌های واسط ضمن پشتیبانی قوی، محصولات و سرویس‌هایی ارائه می‌دهد که فعالیت کسب و کارها را سرعت و سهولت می‌بخشد. پیاده‌سازی پلاگین‌های این درگاه پرداخت بسیار راحت است و به دانش کد نویسی نیازی ندارد. هم‌چنین شما می‌توانید یک درگاه پرداخت اختصاصی با نام سایت خود در صفحه پرداخت ایجاد کنید.

مزایای درگاه پرداخت اینترنتی و فاکتورهای موثر در انتخاب آن

این که شما صاحب یک کسب و کار کوچک باشید یا یک فروشگاه زنجیره‌ای آنلاین، تأثیری در میزان فروشتان ندارد؛ شما تنها زمانی می‌توانید به سوددهی برسید که بتوانید نیاز مشتری را رفع کنید. در این راستا سرعت خدمت‌رسانی و تأمین امنیت برای جلب اعتماد مشتری اهمیت ویژه‌ای دارد. برای تحقق چنین هدفی باید به‌صورت مداوم ابزارهای ارائه‌‌‌دهنده خدمات خود به مشتری را به‌روزرسانی کرده و مطابق با آخرین تغییرات صورت گرفته در حوزه کسب و کار در مسیر درآمدزایی حرکت کنید.

در چنین شرایطی اهمیت و مزایای درگاه پرداخت اینترنتی مشخص می‌شود. اگر روش‌های سنتی پرداخت اینترنتی و مشکلات آن را فاکتور بگیریم، مدیریت امور مالی در پرداخت‌های انجام‌شده خود مسئله‌ای چالش‌برانگیز است. درگاه پرداخت این امکان را برای صاحبین کسب و کارها فراهم می‌سازد که با گزارش‌‌گیری دقیق از تراکنش‌های انجام‌شده امور مالی خود را مدیریت‌‌‌ کنند. شما می‌توانید با استفاده از درگاه پرداخت‌های اینترنتی یک درگاه اختصاصی برای کسب و کارتان بسازید.

ضمانت امنیت 

در این سیستم اطلاعات بانکی افراد رمزگذاری‌شده و امنیت آن تضمین می‌گردد. ضمن این که صحت اطلاعات هویتی فروشنده و مشتری نیز تضمین می‌شود.

سهولت اتصال به وب‌سایت

از دیگر مزایای شرکت‌های پرداخت‌یاری مانند زرین‌پال، وجود پلاگین‌های مختلف است که نقش بسیار مهمی در افزایش نرخ فروش دارد. این درگاه‌ها ضمن سرعت و دقت بالا در عملکرد، کاربری آسانی دارند و تجربه کاربری خوشایندی برای مشتری به ارمغان می‌آورند.

زرین پال برترین درگاه پرداخت‌ اینترنتی در ایران

زرین پال به‌عنوان اولین پرداخت یار پیشگام در کشور، بیش از دوازده سال است که با ارائه خدمات درگاه پرداخت سرویس‌های متنوعی را در این حوزه به کسب و کارها ارائه می‌دهد. درگاه پرداخت زرین پال از استانداردهای مهندسی‌شده برای رشد و فروش بیشتر برخوردار است. عملکرد آن به این صورت است که با قابلیت مسیردهی هوشمند به‌صورت همزمان به درگاه‌های معتبر بسیاری متصل‌شده و کاربران را به مطمئن‌‌ترین درگاه بانک منتقل می‌کند. به این ترتیب درصد تراکنش‌های موفق افزایش می‌یابد.

از ویژگی‌ها و مزایای درگاه پرداخت زرین پال می‌توان به: وجود بیش از ۸ سرویس پرداختی و مالی متنوع که با توجه به نیاز کاربران توسعه یافته است،پنل مدیریتی مالی و امور حسابداری، امنیت پرداخت با استفاده از لینک پرداخت شخصی، تسویه حساب روزانه، کارمزد رایگان در ماه اول عضویت برای کاربران، تکمیل فرآیند خرید با پشتیبانی دائمی، تنوع افزونه‌ها به همراه پشتیبانی فنی و آموزش نحوه اتصال و پشتیبانی و پاسخگویی ۲۴ ساعته و تمام وقت آن اشاره کرد.

معرفی خدمات و محصولات زرین پال

 زرین لینک: این سیستم در واقع درگاه پرداخت اینستاگرام و تلگرام است. این روزها شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر وب به بستر گسترده‌ای برای کسب درآمد تبدیل شده‌اند. پس چه بهتر که صاحبین کسب و کارها بتوانند از تمام پتانسیل‌‌های این شبکه‌ها به نحو احسن استفاده ‌‌‌کنند‌. زرین لینک سیستمی است که به وبسایت و فاکتورهای مربوط به درگاه پرداخت اینترنتی نیازی ندارد و برای آن دسته از کاربرانی که می‌خواهند بدون ورود به وب سایت، خرید خود را در شبکه‌های اجتماعی نهایی‌‌‌کنند، بسیار ایده‌آل است. زرین لینک درگاه بانکی به نام فروشگاه‌ است که فرآیند پرداخت را ساده و کوتاه می‌کند. این درگاه بانک خود از مزایای متعددی برخوردار است.

  تسهیم فردایی: سرویس تسهیم فردایی روش عالی برای مدیریت مالی کسب و کارها است و برای صاحبان کسب و کارها این امکان را فراهم می‌سازد که بتوانند با استفاده از آن، درآمد حاصل از فروش را به سادگی به حساب شرکاری تجاری و ذی‌نفعان خود واریز کنند. به این ترتیب امور مالی بین کسب و کارها به‌راحتی مدیریت می‌شود‌.

پرداخت شناسه دار: این سرویس زرین پال به‌عنوان یک راهکار مناسب برای تسهیل وصول مطالبات مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این صورت که صاحبین کسب و کارها می‌توانند برای فروش بالای پنجاه میلیون تومان، پرداخت شناسه دار بسازند و از طریق ارسال آن برای مشتری مطالبات خود را دریافت‌‌‌کنند.

  دریافت شماره شبا: شماره شبا یک شماره ۲۴ رقمی است که از سوی بانک مرکزی با هدف همگام‌سازی و تسهیل مبادلات مالی بین سامانه‌های بانکی کشور تعریف شده‌است. با استفاده از شماره شبا می‌توان روزانه رقمی معادل با ۵۰ میلیون تومان را انتقال داد.

  تسویه حساب پیش از موعد (تسویه آنی): این سرویس با هدف کوتاه‌سازی فرآیند تسویه و حفظ فرآیند نقدینگی کسب و کارها مورد استفاده قرار می‌گیرد‌. امکان استفاده از این سرویس درگاه پرداخت اینترنتی زرین پال برای تمام حساب‌های بانکی وجود دارد. هر چند در برخی از جزئیات دریافت وجه در حساب‌های بانکی مختلف، تفاوت‌هایی دیده می‌شود.

بازگشت وجه (ریفاند): امکان بازگشت سریع و خودکار مبلغ سفارشات لغو شده به مشتریانی که به دلیل اتمام موجودی یا هر مغایرت‌های مالی دیگری تمایل به بازپس‌گیری مبلغ پرداخت شده دارند، تنها با استفاده از پنل زرین پال ممکن است و صاحبان کسب و کارها دیگر نیازی به دریافت شماره کارت و یا شماره شبا مشتریان و افزایش هزینه های سربار واحد مالی و فروش ندارند.

جمع‌بندی

با توجه به اهمیت پرداخت‌های مالی و مدیریت صحیح تراکنش‌های انجام‌شده در کسب و کارهای آنلاین، استفاده از یک ابزار پرداخت اینترنتی اهمیت بسیاری در رشد این مشاغل دارد. در واقع کسب و کارهای آنلاین باید بتوانند بستر امن و راحتی را برای خریدهای آنلاین مشتری فراهم‌‌‌کنند تا به‌دنبال آن نرخ فروش خود را افزایش دهند. در این راستا استفاده از درگاه پرداخت‌های اینترنتی به یک ضرورت مهم برای کسب و کارها تبدیل شده‌است. با توجه به تنوع در درگاه‌های پرداخت، انتخاب یک درگاه امن و با امکانات راهبردی نقش مستقیمی در میزان رشد مشاغل دارد. در این میان زرین پال به‌عنوان برترین درگاه پرداخت اینترنتی در ایران از سرویس‌ها و امکانات بسیار ایده‌آلی برای انجام تراکنش‌های امن و آسوده کسب و کارهای مختلف و خدمت‌رسانی به کاربران خود برخوردار است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 7 =