در طراحی فضای سبز ویلا از چه اجزایی می شود استفاده کرد؟

وقتی خانه شما به درستی محوطه سازی شده باشد، قطعا جذاب تر خواهد بود. با این حال، اگر شما مانند اکثر مردم هستید، ممکن است کنجکاو باشید که خودتان چه کاری می توانید انجام دهید تا محوطه سازی خود را بهتر کنید. این مقاله را بخوانید تا در مورد محوطه سازی بیشتر بدانید تا بتوانید فضای بیرونی خانه خود را جذاب تر کنید.

در حالی که ممکن است وسوسه انگیز باشد که یک پوشش جامد بر روی فضای بیرونی خود نصب کنید ، ایده بسیار بهتری است که میله های سایه باز را نصب کنید. از آنجایی که فضای باز وجود دارد، قسمت کمتری پوشیده می شود، اما باعث می شود گرمای بیشتری خارج شود تا خنک تر شوید.

یک نکته عالی برای محوطه سازی این است که از فضاهای موجود استفاده کنید. یک نکته مفید خاص این است که بوته ها را در مناطقی قرار دهید که سر و صدای بیرون مشکل ساز است، زیرا بوته ها به از بین بردن صداهای ناخواسته کمک می کنند. فقط مطمئن شوید که فاصله خود را با دقت برنامه ریزی کرده اید.

قبل از حفاری در پروژه محوطه سازی یا باغ خود، خاک را آزمایش کنید. انجام این آزمایش ها شما را از مشکلات کیفی خاک و تغییراتی که باید قبل از قرار دادن گیاهان در آن انجام دهید آگاه می کند. این به شما کمک می کند تا گیاهان شادتر و باغی موفق تر داشته باشید.

قبل از خرید حتماً چشم انداز خود را برنامه ریزی کنید. سعی کنید طراحی منظره خود را قبل از کاشت و ساخت، روی یک تکه کاغذ ترسیم کنید. هنگامی که دقیقاً بدانید به چه موادی نیاز دارید و آنها را در کجا قرار می دهید، می توانید به شما کمک کند تا از هدر دادن پول جلوگیری کنید.

آنچه را که نیاز دارید را در مراحل مختلف خریداری کنید. خرید همه چیز در یک زمان ممکن است بسیار گران باشد. در مورد پروژه خود فکر کنید و آن را به چند مرحله تقسیم کنید. هر بار آنچه را که نیاز دارید بخرید. این شما را از بدهی های اعتباری باز می دارد، به شما این امکان را می دهد که پروژه خود را در حین حرکت ارزیابی کنید و به شما کمک می کند تا در صورت لزوم تغییراتی ایجاد کنید.

اگر در محوطه سازی و باغبانی بی تجربه هستید، باید قبل از انتخاب پروژه بعدی خود، تعمیر و نگهداری را در نظر بگیرید. هرگز یک طرح پرمعنا و پر زرق و برق را برنامه ریزی نکنید، مگر اینکه به توانایی های خود در مراقبت صحیح از آن اطمینان داشته باشید. اگر نمی توانید فردی را برای نگهداری از چمن خود استخدام کنید، بهتر است طرح های ساده با عناصر کم تعمیر و نگهداری را انتخاب کنید.

یک راه عالی برای برجسته کردن فضای سبز خود استفاده از درختان گلدار است. این واقعاً می تواند کمی سرزندگی به چشم انداز شما بیافزاید زیرا می تواند رنگ های مختلفی را اضافه کند. استفاده از این موارد را به عنوان مرزی برای کل طراحی محوطه خود در نظر بگیرید. وقتی درختان شکوفا شوند، واقعا عالی به نظر می رسند.

مراقب تأثیری که محوطه سازی شما می تواند بر خانه شما داشته باشد باشید. هنگام طراحی منظره خود، در نظر بگیرید که چگونه ریشه گیاهان شما ممکن است بر لوله ها و سازه های فعلی تأثیر بگذارد. بنابراین، مهم است که هنگام برنامه ریزی طراحی منظر خود، این موارد را با دقت در نظر بگیرید.

برای گل‌ها یا تخت‌های باغی که به چشم‌انداز خود اضافه می‌کنید، از یک رویکرد باریک استفاده کنید. شما نیاز به علف های هرز دارید و این تخت ها را در طول سال نگهداری می کنید. تخت نازک‌تر راحت‌تر می‌تواند به عرض آن برسد و نیاز به حرکت کمتری دارد. به یاد داشته باشید که آنها را به اندازه کافی پهن نگه دارید تا از رشد سریع گیاهان در مرزهای بستر جلوگیری کنید.

یک راه عالی برای زیباتر کردن منظره خود افزودن یک حوض یا آبشار به طراحی خود است. این واقعا می تواند محوطه سازی شما را بسیار زیباتر نشان دهد و صدای جریان آب حس آرامش و آرامش را به کل چشم انداز شما می بخشد. این یک راه عالی برای آرام کردن منظره شماست.

در طراحی فضای سبز ویلا می توانید از اجزای آلاچیق، پل، حوضچه و … استفاده کرد.

برای بهترین نتیجه، عناصر محوطه سازی را انتخاب کنید که عمدتاً بومی آب و هوا، نوع خاک و بارندگی سالانه شما هستند. این به طور قابل توجهی هزینه های نگهداری را کاهش می دهد، ظاهر را بهبود می بخشد و طول عمر را افزایش می دهد. همچنین تضمین می کند که چمن و باغ شما مکمل خانه شما در محیط طبیعی است. این برای کسانی که از جذب حیات وحش بومی مانند پرندگان و پروانه ها لذت می برند ایده آل است.

طراحی منظره هم در زمان و هم در هزینه شما صرفه جویی می کند. با ترسیم یک طرح اولیه از ایده های خود شروع کنید تا راحت تر بفهمید به چه نوع موادی نیاز دارید. ممکن است خریدن چیزهایی از روی هوس سرگرم کننده باشد، اما این واقعاً می تواند باعث شود که سریع پول خود را تمام کنید.

با هزینه یا مقدار کار مورد نیاز محوطه سازی غرق نشوید. فقط یک قدم همه چیز را بردارید. به عنوان مثال، شما می توانید فقط بر روی محوطه سازی حیاط جلوی خود تمرکز کنید یا بخش کوچکی از تصویر باغ خود را کامل کنید. با کنار هم قرار دادن پروژه محوطه سازی خود تکه تکه، دستیابی به آنچه می خواهید را برای شما آسان تر می کند.

از اینترنت برای یافتن پیشنهادهای صرفه جویی در هزینه استفاده کنید. می توانید از بسیاری از فروشگاه های آنلاین برای یافتن معاملات عالی در مورد محصولات تخصصی و گیاهان کمیاب استفاده کنید. نه تنها ارزان تر خواهد بود، بلکه برای شما راحت تر و راحت تر خواهد بود. از هزینه های حمل و نقل که ممکن است برای سفارش شما اعمال شود، آگاه باشید.

کمی وقت بگذارید و درباره انواع گیاهان مناسب برای استفاده در طراحی محوطه خود تحقیق کنید. شما می توانید به مهد کودک محلی یا فروشگاه لوازم خانگی بزرگ خود بروید و در مورد گیاهانی که می فروشند از آنها سؤال کنید. هنگام در نظر گرفتن اینکه از کدام گیاهان استفاده کنید، همیشه نیازهای رشد در حیاط خود را در نظر داشته باشید.

قبل از شروع کاشت خاک خود را آماده کنید. هر گونه علف های هرز را بردارید، برگ ها را جمع کنید و کود لازم را اضافه کنید. اگر این کار را انجام دهید، به گیاهان خود شروعی سالم خواهید داد که نتیجه آن چمن کاری دوست داشتنی تر خواهد بود. اگر سعی کنید از این مرحله بگذرید، بعداً کار اضافی برای خود ایجاد خواهید کرد.

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، خانه شما زمانی جذاب تر می شود که فضای بیرونی مناسبی داشته باشد. با این حال، بسیاری از مردم نمی دانند که برای رسیدن به این ظاهر چه کاری می توانند انجام دهند. اکنون که این مقاله را خوانده اید لازم نیست نگران این موضوع باشید. شما در مسیر درستی برای داشتن بهترین محوطه سازی در بلوک هستید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.