در چه مواردی استفاده از شیلد علاوه بر ماسک ضرورت دارد

این روزها ابزار و وسایل پزشکی زیادی برای مراقبت از کرونا معرفی شده است. وسایلی که این روزها به راحتی می توان آن ها را پیدا کرد و خرید.  یکی از این وسایل شیلد صورت است. حتما می دانید که این وسیله تا چه اندازه در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا که ویروسی خطرناک است تاثیر گذار است. در این مطلب می خواهیم در این باره صحبت کنیم که در چه مواقعی این وسیله ساده اما کاربردی بیشتر به ما کمک می کند تا در امان بمانیم.

اگر در جایی کار می کنید که افراد زیادی حضور دارند

کرونا مدت زیادی است که در همه کشورها وجود دارد و متاسفانه روز به روز هم خطرناک تر می شود. خیلی از کشورها مدتی کسب و کارهای مختلف را تعطیل کردند. در پاره ای از ادارات نیز حضور کارمندان محدود شد. در خیلی جاها نیز به صورت زوج و فرد یا همان یک روز در میان فعالیت انجام می شود. اما به دلیل تداوم و استمرار این ویروس ادامه فعالیت اقتصادی به این شکل ناممکن شد. چرا که خانوارها نیاز به درآمد داشتند و نمی توانستند کسب و کارشان را تعطیل کنند و خانه نشین شوند. در این شرایط فعالیت اقتصادی و حضور در محل کار باید با رعایت پروتکل های بهداشتی همراه باشد. اگر شما نیز مجبور هستید این روزها در محل کار حاضر شوید و از کرونا نیز در امان بمانید بهتر است از وسایل حرفه ای استفاده کنید. استفاده از یک ماسک سه لایه و شیلد به صورت همزمان خطر ابتلا به کرونا را تا میزان زیادی می کاهد.

اگر مشتریان حضوری زیادی دارید

ممکن است شغل شما به صورتی باشد که هر روز با افراد زیادی سر و کار داشته باشید. البته که در این شرایط خیلی از مشاغل فعالیت خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. به طور مثال فروشگاه های زیادی هستند که سلامت خود را در اولویت قرار دادند و تنها به صورت اینترنتی سفارشات می پذیرند. اما همه نمی توانند به این صورت فعالیت داشته باشند و ممکن است مجبور باشند هر روز با خیلی از مشتریان به صورت حضوری در ارتباط باشند. اگر شما نیز در این دسته هستید استفاده از شیلد را به شما توصیه می کنیم. شما نمی دانید افرادی که برای خرید یا خدمات به شما مراجعه می کنند در چه وضعیتی از سلامت هستند. هر کدام ممکن است به کرونا مبتلا باشند و یا ناقل باشند. این روزها باید با نگاه منفی به همه نگاه کنید. هر کسی ممکن است ناقل باشد. اگر این گونه رفتار کنید پروتکل های بهداشتی را با دقت بالاتری رعایت می کنید و این روزها را نیز با سلامت می گذرانید.

در هنگام حضور در فروشگاه ها

یکی از موارد مهمی که این روزها در آن استفاده از شیلد اهمیت بالایی دارد در زمانی است که در فروشگاه ها حضور پیدا می کنید. فرقی نمی کند که فروشگاهی که برای خرید به آن مراجعه می کنید کوچک باشد یا بزرگ. به هر حال خرید مدتی زمان می برد. در واقع شما باید مدتی را در فروشگاه حضور پیدا کنید. فروشگاه مکانی سربسته است که ممکن است گردش هوای بالایی هم نداشته باشند. همین طور این که فرد یا افراد دیگری نیز به جز شما در آن جا حضور دارند. در این شرایط ممکن است خطر افزایش پیدا کنند. به خصوص اگر برای خرید به فروشگاه های بزرگ مراجعه می کنید حتما شیلد بزنید. چرا که مدت بیشتری را در آن مکان خواهید بود. مکانی که پر از جمعیت است.

در هنگام حضور در بانک و ادارات

اگر برای انجام امور بانکی می خواهید به شعب مراجعه کنید حتما ماسک و شیلد داشته باشید. علاوه بر این یک ضدعفونی کننده همرهتان باشد تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید. البته که توصیه می کنیم که تا جایی که می توانید کارهای بانکی خود را به صورت اینترنتی و غیر حضوری انجام دهید. بسیاری از کارهای بانکی مثل واریز وجه به حساب دیگران را می توانید بدون مراجعه به شعبه انجام دهید. استفاده از موبایل بانک و اینترنت بانک به شما در انجام خیلی از کارهای بانکی کمک می کنند. این موضوع این روزها برای خیلی از کارهای اداری نیز وجود دارد و می توانید بدون نیاز به ادارات خیلی از کارها را انجام دهید. اما اگر کار شما به گونه ای است که حتما باید مراجعه فیزیکی داشته باشید پروتکل های بهداشتی را با دقت بالا انجام دهید.

در وسایل حمل و نقل عمومی

ممکن است مجبور باشید این روزها خیلی از رفت و آمدهای خود را از طریق مترو و اتوبوس انجام دهید. در این صورت باید بسیار حواستان باشد. بهتر است ساعت هایی را برای رفت و آمد انتخاب کنید که این وسایل خلوت تر هستند. همچنین رعایت فاصله اجتماعی مهم است. استفاده از دستکش نیز به شما کمک می کند تا در هنگام باز و بسته کردن در و یا دست زدن به دستگیره و سطوح دیگر از انتقال ویروس جلوگیری کنید. استفاده از شیلد نیز بسیار کارآمد خواهد بود. چرا که ممکن است مجبور باشید تا در کنار دیگران و آن هم با فاصله کمی حضور داشته باشید. افرادی که هیچ آشنایی با آنها ندارید و هر کدام از آنها ممکن است ناقلی بی علامت یا مبتلا به ویروس کرونا باشند. رعایت پروتکل های بهداشتی در مترو و اتوبوس و تاکسی بسیار مهم است. این وسایل عمومی هر روز میزبان افراد خیلی زیادی هستند. افراد زیادی سوار و پیاده می شوند. این افراد ممکن است به دستگیره یا میله ای که برای ایستادن وجود دارد دست زده باشند و این سطوح را آلوده کرده باشند. همچنین در هنگام حضور این افراد و با تنفس آنها ممکن است ویروس کرونا منتقل شود. پس در این زمان باید بسیار هوشیار باشید و موارد بهداشتی را با دقت بالا رعایت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + سه =