در ۲ گام فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید

فروشگاه اینترنتی! همه ما با این دو کلمه آشنا هستیم. فروشگاه اینترنتی یا آنلاین تداعی کننده یک سایت با محصولات مورد نظر و امکان خرید انلاین و سپس تحویل آن به خریدار است.

در واقع فروشگاه اینترنتی همین مفهوم را دارد، ولی کمی حرفه ای تر به آن می پردازیم و تحلیل و آنالیز می کنیم.

تمامی کسب و کارها، برای آن که بتوانند فروش محصولات و خدمات را افزایش دهند باید به راهکاری همیشگی و پایداری برسند و گامی در این مورد بردارند.

فروشگاه سنتی و فیزیکی تان را همزمان می توانید تبدیل به فروشگاه آنلاین و قابل دسترس کنید. فروشگاهی که محدودیت زمانی و مکانی نداشته و با کمی خلاقیت و نبوغ و علاوه بر آن کیفیت و پشتیبانی مناسب می توانید به فروش و اعتبار خوبی برسید.

بعضی از افراد در کسب و کارهای سنتی بر این عقیده هستند که در فضای انلاین نمی توانند فروش مناسبی داشته باشند و زمان و هزینه در این فضا، جز اتلاف وقت و هزینه چیزی دیگری همراه نخواهد داشت. باید بگوییم آنها اشتباه می کنند چرا که از این موضوع مطلع نیستند که می توانند از فروشگاه آنلاین روزی ۵۰ هزار تومان یا ۵ میلیون تومان دارامد داشته باشند! همه اینها بستگی به میزان تلاش، فعالیت، خدمات، کیفیت و پشتیبانی دارد.

اشتباهات و باورهای غلط در این زمینه باعث دلسردی شان شده و به همین دلیل از این فضا غافل شده و رغبتی برای داشتن یک فروشگاه آنلاین ندارند.

طبق آمار درآمد وب سایت دیجی کالا در سال ۱۳۹۵ فروشگاه اینترنتی دیجی کالا ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰ (یک میلیارد و دویست میلیون تومان) بوده است! فروشگاه اینترنتی که امکان خرید محصولات بصورت فیزیکی را ندارد و فقط باید از فروشگاه آنلاین آن خرید را انجام دهید و این اعداد فروش با بسیاری از افراد باعث حیرت و تعجب آنها شده است که چطور یک فروشگاه اینترنتی می تواند از یک فروشگاه متعبر و معروف در یک شهر فروش بیشتری داشته باشد! پس از فروشگاه اینترنتی با توجه به فروش بالایی که می تواند در آینده برای ما داشته باشد نباید غافل شد.

آیا به نظرتان این میزان درآمد شما را ترغیب نمی کند ؟!

پس با هر روشی که حساب و کتاب کنید به این نتیجه می رسید داشتن یک فروشگاه اینترنتی؛ از هر لحاظ به صرفه بوده و باعث موفقیت در فروش و اعتبار کسب و کارتان خواهد شد.

راه اندازی یک فروشگاه آنلاین نیاز به تحقیق ندارد، بلکه برای راه اندازی وب سایت فروشگاهی باید به دنبال راه های جذب مخاطب و استراتژی فروش محصولات با کیفیت و پشتیبانی آن باشید. فروشگاه اینترنتی شما می تواند دیجیتالی (دانلودی) یا فروش کالا و خدمات باشد.

برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین حرفه ای چه اقداماتی باید انجام شود

راه اندازی فروشگاه دو مرحله دارد که هر کدام از این مراحل نیازمند مواردی خواهد بود که به مختصر و مفید توضیح خواهیم داد.

دو گام کلی و اساسی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی :

  • راه اندازی اولیه (شامل مسائل فنی : انتخاب نام دامنه، هاست مناسب و پرسرعت، قالب فروشگاه)
  • ادامه مراحل و روند ثابت (شامل مسائل محتوایی و استراتژی ها : تولید محتوای استاندارد، سئوی حرفه ای زیر نظر متخصصین، راهکارهای فروش و جذب مخاطب، پشتیبانی)

هر کدام از مراحل فوق که ذکر شد نیازمند اشنایی با افراد متخصص بوده تا بتوانید اشتباهات و تست و خطاهایتان را به حداقل برسانید.

سایت فروشگاهی شما مثل کاشت یک دانه در دل زمین بوده که باید از ابتدا مراقب آن باشید تا نور مناسب، آب، خاک و مواد معدنی به آن برسد تا به رشد و تکامل مناسب دست پیدا کند. قطعا در این مسیر با سختی هایی روبرو هستید که نسبت به آن نباید نا امید و دلسرد شوید.

سایت فروشگاهی شما هم نیازمند تولید محتوای استاندارد و حرفه ای بوده و همین روند باید ادامه داشته باشد و سئو و راهکارهای فروش هم شامل همین مورد خواهد بود.

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی چرا باید از وردپرس استفاده کنیم

فروشگاه اینترنتی

وردپرس سیستم مدیریت محتوای محبوب که بیش از ۳۴ درصد از سایت های اینترنتی را به خود اختصاص داده و گزینه ای مناسب و قابل اطمینانی برای راه اندازی فروشگاه انلاین می باشد. در واقع برای بهرمندی و راه اندازی فروشگاه وردپرسی باید از افزونه ای بنام ووکامرس استفاده کنید. کارکرد افزونه ووکامرس مختص به فروشگاه اینترنتی بوده و طی چندین سال جزو بهترین افزونه های فروشگاهی وردپرس به حساب می آید.

بعد از راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس نوبت به قالب فروشگاهی وردپرس می رسد که می توانید برای آن به مارکت استورینا مراجعه کرده و از قالب های ایرانی و اختصاصی که مطابق با استانداردهای ایرانی بوده یا از قالب های خارجی با کیفیت تهیه و استفاده کنید.

قالب فروشگاهی حرفه ای در استورینا با پشتیبانی مناسب و بروز رسانی دائمی ارائه می گردد. تم های فروشگاهی ایرانی و خارجی از استانداردهای لازم جهانی برخوردار بوده و سئوی استاندارد در آن لحاظ شده است.

امکانات این قالب ها متناسب با فروشگاه دیجی کالا و فروشگاه مطرح جهان می باشد شامل: ایجاد، ویرایش، حذف محصولات به همراه توضیحات مختصر و کامل و فیلد های سفارشی مثل سایز و رنگ و ابعاد و…، دسته بندی محصولات با تصویر و آیکون، مقایسه محصولات، پیشنهاد شگفت انگیز برای امکان تایمر و محدودیت زمانی، ثبت نام و ورود کاربران به همراه پروفایل پیشرفته از محصولات خریداری شده و وضعیت آنها، ثبت نظرات و نقد برای محصولات، سیستم هوشمند اطلاع رسانی از موجودی محصولات، واکنش گرا (ریسپانسیو)، نمودار پیشرفته قیمت،  پیشنهاد لحظه ای برای مخاطبین فروشگاه که می تواند در فروش تان موثر باشد، چرا که احتمال دارد مخاطب نیاز به یک محصولی داشته که در آن به مخاطب اعلام می کند.

پس برای راه اندازی فروشگاه آنلاین تعلل نکنید و آن را به استورینا بسپارید تا با اطمینان خاطر به فروش محصولات تان بپردازید و دغدغه ای از جهت شروع و راه اندازی و انتخاب یک بستر مناسب فروشگاهی نداشته باشید. کارشناسان حرفه ای استورینا در ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات شما برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی هستند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − 5 =