دستگاه سی ان سی چیست ؟

نجاری با کنترل عددی کامپیوتری یا CNC شامل جابجایی مکانیکی ابزارهای برش چوب است که دستورالعمل برش های خاص را از طریق کامپیوتر و نرم افزار دریافت می کنند.

آموزش نجاری با دستگاه سی ان سی شامل مراحل مورد نیاز برای ایجاد طرح بر روی ماشین آلات برش است. یک کامپیوتر، میز کار، ماشین های تراش و روترها معمولاً از یک سیستم نجاری CNC تشکیل شده است.

اولین مرحله در نجاری CNC مستلزم ایجاد طرح دو یا سه بعدی است که اپراتور می خواهد ماشین آلات آن را تکرار کنند. سپس علاقه‌مند یا اپراتور طرح را در برنامه طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) بازسازی می‌کند.

این نرم افزار به اطلاعاتی در مورد اندازه و نوع مواد دریافت کننده برش ها نیاز دارد. این برنامه ابعاد مواد را در محورهای x، y و z قبل و بعد از حذف چوب نشان می دهد.

ماشینکاری به کمک کامپیوتر (CAM) تصویر را به زبانی که کامپیوتر درک می کند ترجمه می کند. پالت های مختلف ابزار برش های متنوعی ایجاد می کنند و اپراتور باید انتخاب کند که از کدام الگو یا الگوهای ابزار استفاده کند.

این نرم افزار همچنین کاربر را قادر می سازد مختصات دقیق برش ها را وارد کند که نشان دهنده محل دریافت برش ها یا برداشتن چوب بر روی سطح کار است.

این برنامه زمان و مکان شروع، توقف ماشینکاری و دستورالعمل هایی را که ابزار برش باید دنبال کند را مشخص می کند. اپراتور همچنین سرعت هایی را که ابزار برش شروع می شود، متوقف می شود و هر برش را انجام می دهد را وارد می کند.

ماشین‌کارها اغلب به کل برنامه حاوی تمام برش‌های مورد نیاز به عنوان یک کد G اشاره می‌کنند که فایلی حاوی یک طرح خاص است. فایل ها اغلب ذخیره می شوند و به طور مکرر به عنوان یک الگو برای کارهای آینده استفاده می شوند یا با توجه به اندازه یا ابعاد سبک اصلاح می شوند.

محیط‌ های نجاری صنعتی معمولاً از قالب‌های دستگاه CNC برای ایجاد تعدادی قطعه تکراری استفاده می‌کنند.

G-code این اطلاعات را از طریق کنترلرها به ابزار برش منتقل می کند. این تجهیزات ماشین آلات و میز کار را از طریق موتورها و کابل ها به کامپیوتر متصل می کند.

افرادی که با سی ان سیکار می کنند اغلب به کل برنامه حاوی تمام برش‌های مورد نیاز به عنوان یک کد G اشاره می‌کنند که فایلی حاوی یک طرح خاص است.

فایل ها اغلب ذخیره می شوند و به طور مکرر به عنوان یک الگو برای کارهای آینده استفاده می شوند یا با توجه به اندازه یا ابعاد سبک اصلاح می شوند. محیط‌های نجاری صنعتی معمولاً از قالب‌های دستگاه CNC برای ایجاد تعدادی قطعه تکراری استفاده می‌کنند.

G-code این اطلاعات را از طریق کنترلرها به ابزار برش منتقل می کند. این تجهیزات ماشین آلات و میز کار را از طریق موتورها و کابل ها به کامپیوتر متصل می کند.

آخرین مرحله مربوط به نجاری CNC شامل ایجاد محصول واقعی است. با اطلاعات وارد شده به کامپیوتر، اتصال کامپیوتر به ماشین آلات و روشن شدن ماشین آلات، سیستم CNC محصول نهایی را ایجاد می کند.

انواع ابزارهای نجاری مورد نیاز برای عملیات CNC به کاربر بستگی دارد. خود ابزار برش ممکن است چیزی بیش از یک ابزار دستی چرخشی کوچک نباشد که روی یک میز کار خود را انجام دهید. میز کار ممکن است به صورت تجاری تولید شود یا همچنین خانگی باشد.

از آنجایی که رایانه باید فقط یک برنامه داشته باشد، بسیاری از علاقه مندان مدل های بسیار قدیمی تر ماشین ها را در یک سیستم CNC پیاده سازی می کنند و صدها دلار صرفه جویی می کنند.

دانلود نرم افزار CNC از اینترنت بسته به پیچیدگی برنامه، از هیچ تا هزاران دلار هزینه دارد. کابل ها و موتورهای کنترل کننده ماشین آلات ممکن است چند صد تا چند هزار دلار هزینه داشته باشند و معمولاً گران ترین جنبه نجاری CNC هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =