دلایل خنک نکردن فریزر و یخچال چیست؟

آیا شما هم به دنبال مشکل خنک نکردن فریزر و یخچال خود هستید؟

پس از شما می‌خواهیم تا انتهای مطلب ما را همراهی کرده و با صرف زمان کمتر از پنج دقیقه به جواب سوال خود برسید.

از جمله دلایلی که سبب می‌شود فریزر و یخچال شما خنک نشود، عبارت است از:

کثیف بودن کویل‌های کندانسور

در حالت ایده آل، کویل‌های کندانسور روی فریزر شما باید هر شش ماه یکبار تمیز شوند. این به این دلیل است که اگر بیش از حد کثیف باشند، نمی‌توانند گرما را به طور موثر از بین ببرند، در نتیجه باعث کاهش ظرفیت خنک کننده فریزر می‌شود.

تمیز کردن کویل‌های کندانسور کار نسبتا ساده‌ای است که باید شلنگ جاروبرقی را روی سیم‌پیچ‌ها برای برداشتن و از بین بردن هرگونه کثیفی در جلوگیری از مسدود شدن کویل‌ها، قرار دهید.

خطای موتور فن اواپراتور

موتور فن اواپراتور هوا را از روی کویل‌های اواپراتور می‌کشد و آن را در سراسر فریزر به گردش در می‌آورد که اگر این کار به درستی صورت نگیرد، فریزر شما خنک نمی‌شود. می توانید با باز کردن درب فریزر و سپس فعال کردن دستی کلید درب، بررسی کنید که آیا موتور فن اواپراتور مشکلی برای فریزر شما دارد یا خیر؟

در صورت بررسی، اگر کلید درب فعال است اما فن اواپراتور کار نمی‌کند یعنی این قطعه نیاز به تعویض دارد.

معیوب بودن رله استارت

رله شروع فریزر شما برق کمپرسور را تامین می کند و این بدان معنی است که اگر رله شروع کار نکند، در بهترین حالت کمپرسور فریزر به طور متناوب کار کرده یا به احتمال زیاد، اصلاً کار نمی کند و فریزر شما یخ نمی زند.

اگر فکر می کنید که رله استارت فریزر شما خراب است، می توانید آن را با استفاده از یک مولتی متر تست کنید. اگر مولتی متر خطا را نشان داد، باید رله استارت را تعویض کنید.

منجمد شدن کویل‌های اواپراتور

اگر روی کویل‌های اواپراتور یخ زده باشد، هوای مورد نیاز نمی‌تواند از روی آن عبور و این باعث می شود فریزر به درستی یخ نزند. در چنین شرایطی، توصیه می کنیم قبل از روشن کردن مجدد دستگاه، فریزر را حداقل به مدت ۲۴ ساعت به صورت دستی یخ زدایی کنید.

ایجاد مشکل در ترموستات کنترل دما

ترموستات کنترل دما، ولتاژ را به قسمت‌های مختلف فریزر هدایت می‌کند و اگر به درستی کار نکند، فریزر خنک نمی‌شود.

تست ترموستات به سادگی چرخاندن آن از پایین‌ترین حالت به بالاترین نقطه آن و گوش دادن به یک “کلیک” است. اگر “کلیک” قابل شنیدن نیست، قبل از اینکه تصمیم بگیرید ترموستات ایراد دارد، توصیه می شود آن را با یک مولتی متر برای تداوم تست کنید؛ در این صورت، اگر ایرادی پیدا شد، باید ترموستات را تعویض کنید .

جمع‌بندی:

از عمده دلایل خنک نکردن فریزر و یخچال چیست در این مطلب گفته شد؛ اما از دیگر مواردی که موجب بروز این مشکل می‌شود، میتوان به معیوب بودن درزگیر درب و مشکل در پمپ کمپرسور برای فریزرهای بدون برفک اشاره کرد.

پس به شما توصیه می‌کنیم که در صورت بررسی و به نتیجه رسیدن اینکه یخچال و فریزر شما خنک نمی‌شود، با یک متخصص مشورت و از آن کمک بخواهید؛ به همین منظور برای اطمینان شما از یک منبع معتبر و اطمنیان به آن در تعمیر یخچال فریزر بوش خود، یک فرم برای شما طراحی کردیم که با قرار دادن شماره تماس خود در آن، کارشناسان ما برای هماهنگی و رفع عیب یخچال با شما تماس خواهند گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =