دلایل مهم خرید بالابرهای صنعتی

بالابر صنعتی حتی قبل از ایجاد صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گرفتند. البته بالابر هایی که امروزه استفاده می کنیم با بالابر های قبلی تفاوت زیادی دارند اما اصول کلی آنها یکی است.

امروزه انواع بالابر با کاربردهای خاص وجود دارد و بالابر های معمولی، بالابر های خانگی و صنعتی از دسته اصلی بالابر ها هستند که خود شامل انواع مختلف اجتماعی می باشد.

در سال های اخیر بازار خرید انواع بالابر افزایش یافته و گسترش یافته و کاربری های مختلف آنها نسبت به قبل گسترده شده است. در عین حال بالابر های صنعتی نقش مهم تری در کارخانه ها، مغازه ها، انبارها و … داشته اند که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

 

کاربردهای بالابر صنعتی

بالابرهای صنعتی در بسیاری از موارد کاربرد دارد. برخی از کاربردهای مهم این نوع بالابرها عبارتند از:

  • کارخانجات و کارگاه های صنعتی
  • فروشگاه های بزرگ
  • انبارهای نگهداری کالا و مواد اولیه
  • صنایع نفت و گاز پتروشمی
  • صنایع دفاعی و نظامی

دلایل استفاده از بالابر صنعتی

در زمان های قدیم کارگران زیادی در حین کار جان خود را از دست می دادند و این مشکل به دلیل کمبود تجهیزات و امکانات مورد نیاز آنها به وجود آمد. بیشتر این خسارات در محیط های صنعتی، ساختمانی و انباری رخ داده است و عمدتاً به دلیل از بین رفتن یا گیر افتادن افراد در بین تأسیسات بوده است. با این حال، راه حل هایی وجود دارد که شما به عنوان یک کارفرما می توانید از آنها برای حفظ امنیت کارکنان خود استفاده کنید و یکی از موثرترین راه ها استفاده از تجهیزات مناسب مانند بالابر است.

شاید جالب باشد بخوانید :

کاربرد اصلی بالابر صنعتی

بالابر صنعتی پرکاربردترین وسیله در صنایعی است که با جابجایی افراد و کالا در ارتفاع سروکار دارد. بالابر های صنعتی به طور گسترده در کارخانجات صنعتی، انبارها، مغازه های تولیدی، رستوران ها، مغازه ها و سایر مکان ها استفاده می شوند و برای انتقال انعطاف پذیر تجهیزات، مواد یا کالاها بین طبقات مختلف در این مناطق مناسب هستند. شرکت های صنعتی و معدنی افراد یا سایر ابزارها و بالابر ها را برای بلند کردن یا جابجایی کالاهای خود جایگزین کرده اند. مخصوصا برای جاهایی که چاه دارند و نمی توانند زیر زمین پی حفر کنند.

همچنین بالابر های صنعتی بیشتر برای کارایی طراحی شده اند تا جذابیت و زیبایی. این تضمین می کند که این بالابرها می توانند در شرایط سخت کاری محیط های صنعتی و بارگیری و تخلیه مداوم اجسام سنگین مقاومت کنند. به همین دلیل، بالابرهای صنعتی اغلب با ریل ضربه ای و کف بادوام مانند پانل های آلومینیومی ساخته می شوند تا آسیب به حداقل برسد.

نحوه استفاده از بالابر صنعتی

بالابر صنعتی با سرعت کمتری نسبت به بالابر های معمولی حرکت می کنند و می توانند بارهای سنگین را حمل کنند. آنها معمولاً از یک محور عمودی تشکیل شده اند که به صورت مکانیکی سکو یا کابینی را که در بالای مکانیسم قرار می گیرد بالا و پایین می آورد و در سطح مورد نظر برای بارگیری یا تخلیه توسط افراد متوقف می شود.

جالب است بدانید که دکمه کنترل بالابر به جای داخل کابین در خارج از کابین قرار دارد. همچنین بر خلاف بالابر های مسافربری که به فضای کافی برای جابجایی حداقل یک نفر نیاز دارند، بالابرهای صنعتی باعث صرفه جویی زیادی در فضا می شوند و می توان آنها را در ابعاد کوچک با کابین های کوچکتر از یک متر مربع طراحی کرد.

 

خرید بالابر صنعتی

بیشتر افراد جهت کم کردن هزینه به دنبال بالابر کارکرده و دست دو می باشند و یا به دنبال تولیدکننده‌ نامعتبر هستند و همین مورد باعث می‌شود که بالابر بعد از استفاده در مدت زمان کوتاه مشکل ساز میشود.

اگر قصد خرید بالابر صنعتی امن و مطمئن دارید می‌توانید از شرکت ژیار صنعت ماهور که خود تولید کننده است خرید کنید. این شرکت با داشتن سوابق درخشان و همچنین خدمات پس از فروش، رضایت بسیاری از مشتریان را داراست. باید این موضوع را در نظر بگیرید که قطعات مورد استفاده در بالابرها باید از کیفیت و عمر بالا برخوردار باشند و خرید این قطعات بهتر است از تولیدکنندگان اصلی این صنعت انجام گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =