دلایل گردن درد و راه حل آن+ انتخاب بالش طبی مناسب

 • دلایل گردن درد و راه حل آن+ انتخاب بالش طبی مناسب
 • برای درمان گردن درد چه باید کرد؟
 • مرکز خرید و تولید کننده انواع کالای خواب رویال

گردن، بخشی مهم و حساس در بدن است. از نظر آناتومیک این ناحیه در ستون مهره‌ها قرار گرفته و از جمجمه تا تنه ادامه دارد. این بخش توسط استخوان ها، رباط‌ها و ماهیچه‌های گردن حمایت می‌شود. گردن دارای بافتی حساس است و معمولا در اثر عوامل مختلفی سریعا دچار گرفتگی و درد می‌شود. از این رو باید در حفظ گردن در وضعیت مناسب حواس جمع باشیم. در ادامه قصد داریم در مورد دلایل گردن درد و راه حل آن صحبت کنیم.

علت گردن درد چیست؟

 • فشار یا کشیدگی ماهیچه‌های گردن: یکی از اصلی ترین دلایل گردن درد فشار بیش از حد به این بخش است. خوابیدن ناصحیح و یا نشستن در وضعیت نادرست، کار کردن بیش از حد و… سبب کشیدگی عضلات گردن و در نتیجه درد می‌شود. ممکن است در حین ورزش نیز آسیب ببیند.
 • آسیب: آسیب هایی نظیر زمین خوردن، تصادفات، آسیب‌های ورزشی و… همگی در عضلات گردن تاثیر بدی گذاشته و سبب آسیب عضلات و رباط‌های این بخش می‌شود.
 • حمله قلبی: از دیگر دلایلی که منجر به درد گردن می‌شود، حمله قلبی است. البته این مود با تنگی نفس، تعریق، تهوع و… همراه است.
 • مننژیت: این بخش بافت نازکی است که در صورت التهاب سبب درد گردن می‌شود. این مورد معمولا به همراه تب و سردرد بروز می‌کند.
 • سایر علائم نظیر آرتریت رماتوئید یا آرتروز گردن، فتق دیسک گردنی، تنگی کانال نخاع و… سبب درد گردن می‌شوند.

برای درمان گردن درد چه باید کرد؟

برای درمان گردن درد، روش‌های مختلفی وجود دارد. اما چند مسئله اساسی وجود دارد که برای حفظ سلامت گردن باید مورد توجه باشد. این موارد برای درمان گردن درد و یا عارضه‌های گردنی نظیر آرتروز و همچنین حفظ سلامت گردن الزامی است.

 1. در صورت ابتلا به گردن درد در وهله اول می‌بایست به پزشک مراجعه کنید.
 2. در هنگام نشستن رو صندلی و یا کار کردن با دستگاه، حتما سر و گردن را در راستای ستون فقرات حفظ کنید.
 3. از روش هایی مانند ماساژ دادن و یا استفاده از کمپرس آبگرم در زمان گردن درد غافل نشوید.
 4. حتما در زمان بروز خشکی گردن از ماساژ کمک بگیرید.
 5. تا حد امکان از خوردن داروهای شیمیایی برای درمان گردن درد اجتناب کنید.

استفاده از بالش طبی برای گردن درد

یکی از موارد اصلی که باید برای جلوگیری از بروز عارضه گردنی رعایت شود، استفاده از بالش مناسب و همچنین قرار گیری بدن در وضعیت مناسب است. بسیاری از بالش هایی که توسط افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند استاندارد نیستند. همین موضوع باعث پیدایش عارضه‌های گردنی می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل باید از بالش مناسب استفاده کنید.

بالش‌های طبی، نسل جدید کالای خواب هستند. این بالش‌ها اگر اورجینال و استاندارد باشند، قوس گردن را در طول خواب حفظ کرده و باعث قرار گیری ستون فقرات در وضعیت مناسب می‌شوند. بنابراین توصیه ما به شما خرید بالشی مناسب است.

انتخاب بالش طبی مناسب

بالش‌های طبی هوشمند رویال با ایجاد توازن در ستون فقرات گردنی و کمری، حالت نرمال را برای شما ایجاد می‌کند

این بالش‌ها توصیه شده برای بیماران گردنی است، اما دقت کنید که برای پیشگیری نیز بکار می‌رود، باید روند عادت‌های بد در استفاده از بالش‌های غیر استاندارد را فراموش کرده و سعی در انتخاب و عادت کردن به این بالش را بگیریم.

تاثیر تشک بر سلامت کلی ستون فقرات

همانطور که بالش در قیمت بالایی بدن نیاز به توازن دارد، باید این نکته را هم مد نظر قرار داهیم که نوع تشک، بر اساس وزن، سلیقه و نوع بیماری نیز باید درست انتخاب گردد تا هر چه بهتر این توازن صورت گیرد، زیرا گردن و بدن همواره در یک راستا هستند، پس در صورتی که مشکل ستون فقراتی دارید و از تشک نرم استفاده نمایید، در آینده دار مشکل خواهید شد، تشک های طبی رویال با توجه به هر سلیقه ای ساخته شده و زیر نظر پزشکان ارتوپدی می‌تواند بهترین کمک را به شما در پیشگیری و با درمان بیماری شما کند

مرکز خرید و تولید کننده انواع کالای خواب رویال

مرکز خرید رویال، به عنوان تولید کننده انواع کالای خواب اصلی و با کیفیت است. بالش‌های طبی رویال، طبق استاندارد‌های پزشکی تولید شده و توسط پزشکان به تائید رسیده اند. این بالش‌ها طوری طراحی شده اند که از نرمی مناسبی برخوردار هستند. همچنین گردن را به طور کامل محافظت می‌کنند. چنانچه از عارضه گردن درد و آرتروز رنج می‌برید، می‌توانید با بالش‌های طبی رویال، سلامت خود را باز گردانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 14 =