دلیل پست نشدن فیلم در اینستا چه چیزی است؟

هنگامی که فیلمی را برای پست در اینستاگرام آماده می‌کنیم دوست داریم که هرچه زودتر آپلود شود اما گاهی این اتفاق، شدنی نیست. در برخی مواقع با خطاهای گوناگونی مواجه می‌شویم که روند آپلود فیلم را متوقف می‌کند. اولین راهکار در این مواقع خاموش و روشن کردن اینترنت یا سینک شدن روی اینترنتی دیگر است. این روش خیلی از اوقات اثر می‌کند و فیلم پست می‌شود اما دلیل پست نشدن فیلم در اینستا فقط به مشکل اینترنت مربوط نیست و علل مختلفی دارد.

در این مقاله قصد داریم به این علت‌ها بپردازیم و همچنین بهترین راهکارها را برای برطرف کردن مشکل ارائه دهیم. اگر حین پست کردن ویدئو در اینستاگرام گاهی دچار مشکل می‌شوید با ما همراه باشید.

۵ دلیل اصلی پست نشدن ویدئو در اینستاگرام

در مجموع می‌توان دلایل بروز مشکل در آپلود ویدئو را به ۵ علت اصلی تقسیم کرد:

۱. اینترنت شما ضعیف است

اگر اینترنت شما هنگام آپلود فیلم ناگهان قطع شود یا در کل در آن لحظه دچار قطعی و وصلی باشد می‌تواند دلیل پست نشدن فیلم در اینستا شود. این اشکال رایج‌ترین حالت خطای اینستاگرام برای پست فیلم است. برای رفع این مشکل می‌توانید راهکارهای زیر را به کار ببرید:

راهکار اول: از اینترنت قوی‌تر استفاده کنید. اگر از طریق داده‌های گوشی وصل شده‌اید به وای‌فای تغییرش بدهید و بالعکس. معمولا با جابه‌جایی منابع اینترنت، سرعت آن کمی بهتر می‌شود.

راهکار دوم: اینترنت را خاموش و روشن کنید. اگر فقط یک منبع اینترنت دارید (چه وای‌فای چه داده گوشی) همان را خاموش و روشن کنید بعد برای پست ویدئو دوباره تلاش کنید. این کار باعث می‌شود کمی روال پست ویدئو بهبود یابد.

راهکار سوم: اینستاگرام را مجدداً باز کنید. برنامه اینستاگرام را ببندید و حتی آن را از برنامه‌های باز گوشی نیز پاک کنید. سپس دوباره وارد شوید و اقدام به پست ویدئو کنید. در صورتی که خود برنامه اینستاگرام دچار قطعی شده باشد این راهکار می‌تواند مشکل به وجود آمده را برطرف کند.

راهکار چهارم: گوشی خود را ری استارت کنید. این روش یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای رفع همه مشکلات گوشی همراه است. باید پذیرفت که موبایل یک وسیله الکترونیکی است و در برخی مواقع دچار نقص فنی می‌شود. دکمه ری استارت می‌تواند کمک کند مشکلات کاملا برطرف شده یا حداقل کمتر شود. در مواجه با خطاهای اینستاگرام هم می‌توانید این شیوه را امتحان کنید. البته همچنان لازم است از قوی بودن اینترنت خود اطمینان داشته باشید. بدون اینترنت مناسب هیچ فیلمی در اینستاگرام پست نخواهد شد.

راهکار پنجم: بخش کَش اینستا را پاک کنید. ممکن است دلیل پست نشدن فیلم در اینستا پر بودن حافظه گوشی باشد. برای رفع آن می‌توانید وارد بخش تنظیمات برنامه شوید و حافظه پنهان یا همان کش اینستاگرام را پاک کنید.

۲. ویدئوی شما استانداردهای اینستاگرام را ندارد

علت عمده دیگری که باعث پست نشدن فیلم در اینستاگرام می‌شود این است که ویدئو مناسب این اپلیکیشن نیست. گاهی قصد دارید فیلمی را که با دوربین فیلم‌برداری تهیه کرده‌اید در اینستاگرام پست کنید یا ممکن است با استفاده از برخی نرم‌افزارها، ویدئویی را میکس کرده باشید.

در این حالت‌ها باید احتمال بروز خطا در پست ویدئو را بدهید. علت این است که اینستاگرام با همه فرمت‌های ویدئو سازگار نیست و فقط برخی فرمت‌ها را می‌پذیرد. در صورتی که ویدئو شما برای این کار مناسب نباشد راهکار این است که آن را کانورت کنید تا به فرمت مناسب تغییر پیدا کند.

اگر فیلمی که می‌خواهید در اینستاگرام قرار دهید چنین ویژگی‌هایی را داشته باشد دیگر با چنین خطایی برخورد نخواهید کرد:

  • کدک تصویر: Video codec: H.264 codec / MP4
  • کدک صدا: Audio codec: AAC audio codec at 44.1 kHz mono
  • حداکثر عرض ویدئو: Size: maximum width 1080 pixels any height
  • فریم ریت ویدئو: Frame rate: 29.96 frames per second
  • بیت ریت ویدئو: Video bit rate: 3,500 kbps video bit rate
  • طول ویدئو از لحاظ زمانی:  Video length: 3 to 60 seconds
  • نسبت تصویر: Apsect ratio: 16:9 or 1:1

۳. اکانت اینستاگرام یا فیلمتان بلاک شده است

احتمال دیگر این است که اینستاگرام یا ویدئویی که قصد پست کردن آن را دارید بلاک شده باشد. نشانه بلاک شدن ویدئو این است که هیچ نشانه‌ای ندارد! در واقع وقتی می‌خواهید ویدئو را آپلود کنید پیغام Fail را خواهید دید و هیچ توضیحی مبنی بر ناموفق بودن آپلود ویدئو به شما داده نخواهد شد.

معمولا فیلم‌هایی که حاوی خشونت، محتوای دارای حق کپی‌رایت و… هستند در اینستاگرام پذیرفته نشده و در نتیجه بلاک خواهند شد. همچنین ممکن است خود اکانت شما بلاک شده باشد. البته در این حالت اینستاگرام در قالب یک ایمیل به شما  اطلاع‌رسانی خواهد کرد. یکی از علت‌های بلاک شدن از طریق اینستاگرام این است که به‌دفعات ریپورت شوید.

۴. اینستاگرام را آپدیت نکردهاید

گاهی مدت‌ها از عمر نسخه اینستاگرام شما می‌گذرد و لازم است آن را به‌روزرسانی کنید و همین مسئله دلیل پست نشدن فیلم در اینستا است. می‌توانید با دریافت آخرین نسخه از منابع معتبر مشکل را برطرف کنید.

۵. بخش مربوط به APN نیاز به تنظیم مجدد دارد

ممکن است دلیل پست نشدن فیلم در اینستا وجود مشکلاتی در بخش Access point names باشد. می‌توانید با مراجعه به این بخش APN را پاک کنید و دوباره آن را نصب کنید.

نتیجهگیری

فیلم‌های اینستاگرامی اگر مطابق با استانداردهای این برنامه و با اینترنتی درست آپلود شود احتمال به وجود آمدن خطا طی روند آپلود بسیار کم خواهد بود. در صورتی که با وجود رعایت این مسائل به مشکل برخوردید می‌توانید با کمک راهکارهایی که در بالا اشاره کردیم آن را برطرف کنید. آیا این مشکل تا به حال برای شما پیش آمده است؟ شما چگونه مشکل پست نشدن فیلم در اینستاگرام را رفع می‌کنید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.