ده شرکت سرمایه گذاری در متاورس

۱) متا
متا (به طور رسمی فیسبوک) پس از اختصاص منابع به استخدام ۱۰۰۰۰ “متامیت” جدید برای ساخت واقعیت مجازی خود، جاه طلبی های زیادی برای آینده متاورس دارد.
انتقال به واقعیت مجازی یک سرمایه گذاری اولیه ۵۰ میلیون دلاری هزینه داشت و گفته می شود تا ۱۵ سال طول می کشد تا نتیجه آن به دست آید.
این غول فناوری همچنین تا ۱۰ میلیارد دلار برای دستیابی به فناوری واقعیت مجازی سرمایه گذاری کرده است و قصد دارد در فناوری واقعیت افزوده سرمایه گذاری کند تا توانایی های خود را در دنیای مجازی ایجاد کند. پس از خرید Oculus، آنها واقعاً برنامه های خود را برای Metaverse افزایش دادند.

متاورس چیست؟

۲) گوگل
در سال ۲۰۱۴، گوگل با معرفی عینک گوگل، یک قطعه پوشیدنی از فناوری واقعیت افزوده که از زندگی روزمره افراد عادی پشتیبانی می کند، جلوتر بود.
آنها اساساً بیرون از اتاق می خندیدند، اما امروز زمان تجدید نظر در این ایده است. نیازی به گفتن نیست که نگرانی های زیادی در مورد حفظ حریم خصوصی در مورد Google Glass وجود داشت، زیرا این عینک دارای قابلیت ضبط ویدیو داخلی بود که سابقه خطرناکی در امنیت و حریم خصوصی است.

۳) مایکروسافت
بدون شک، مایکروسافت یکی از هیجان انگیزترین شرکت هایی است که به دنبال سرمایه گذاری در متاورس است. این شرکت از زمان آغاز به کار در خط مقدم پیشرفت تکنولوژی بوده است.
این غول فناوری اخیراً قراردادی را برای خرید Activision Blizzard بسته است و به طور بالقوه خود را برای ایجاد قابلیت های بازی برای کسب درآمد و در نهایت ورود به اکوسیستم Metaverse قرار می دهد.

۴) NVIDIA
NVIDIA پیشرو جهانی در توسعه واحد پردازش گرافیکی (GPU) است که فناوری تولید لپ تاپ، کنسول های بازی، رایانه های شخصی، لپ تاپ ها و حتی استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال را دارد.
همانطور که می توانید تصور کنید، این شرکت کاملاً خود را برای رونق Metaverse که در چند سال آینده رخ خواهد داد، قرار داده است. با سخت افزار، فناوری و نوآوری بیشتر، تقاضا برای پردازنده های گرافیکی پیشرفته تر در حال افزایش است و NVIDIA می خواهد در خط مقدم این امر باشد.

۵) برنامه واحد
Unity Software احتمالاً بهترین شرکت در این لیست است که از رونق Metaverse بهره می برد.
یونیتی در حال حاضر ۷۱ درصد از ۱۰۰۰ بازی برتر موبایل و ۵۰ درصد از کل بازی های رایانه شخصی و کنسول را تامین می کند و نزدیک به ۵ میلیارد دستگاه در سراسر جهان نرم افزار طراحی شده توسط Unity را اجرا می کند. اینها چند شخصیت بزرگ هستند.

شاید جالب باشد بخوانید :

۶) Roblox
Roblox Metaverse در حال حاضر اینجاست. در حال حاضر ۱۰ میلیون کاربر بر روی پلتفرم آنها ساخته شده اند و با کلمه کلیدی Metaverse، مردم اغلب این موضوع را به عنوان نیاز به نوعی ویژگی بلاک چین یا VR، AR اشتباه می گیرند.
در واقع، متاورس بیشتر در مورد قلمرو امکان و فرصت در دسترس کاربران است. یعنی می توانید رویدادهای خود را ایجاد کنید؟ آیا می توانید دنیایی بی عیب و نقص بسازید که در آن شخصی در یک اتاق در حال دی جی است و در اتاق دیگر شما با دوستان آواتار خود پوکر بازی می کنید؟

۷) Tinder
برنامه دوستیابی مورد علاقه همه، Tinder، در حال ورود به متاورس است.
Tinder در نامه ای به مشارکت کنندگان در نامه ای به مشارکت کنندگان گفت: «رابطی که کاربران را قادر می سازد از طریق تجربیات جدید فراتر از Swipe، که Tinder بود، رفته و با دیگران ارتباط برقرار کنند.» در این ماه، این شرکت همچنین سکه خود را – Tinder Coins – عرضه کرد که در حال حاضر در چندین بازار، از جمله چند مورد در اروپا، در حال آزمایش است.

۸) Shopify
Shopify اخیراً یک ویژگی جدید AR/3D Shopping را راه اندازی کرده است که به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا نسخه های سه بعدی محصولات خود را ایجاد کنند. این شرکت اخیراً این سرویس را با استفاده از پلتفرم استودیو Poplar مستقر در بریتانیا با ۴۹ دلار در ماه راه اندازی کرده است.

۹) بازی های حماسی
در ۱۳ آوریل ۲۰۲۱، اپیک گیمز اعلام کرد که به تازگی یک دور سرمایه گذاری ۱ میلیارد دلاری برای ادامه سرمایه گذاری در متاورس را تکمیل کرده است.

تیم سوئینی، مدیرعامل و بنیانگذار اپیک گیمز، گفت: «ما از سرمایه گذاران جدید و موجود خود که از دیدگاه ما برای Epic و Metaverse حمایت می کنند سپاسگزاریم.

۱۰) نایک
نایک پس از خرید استودیوی طراحی کفش کتانی دیجیتال RTFKT که در سال ۲۰۲۰ تاسیس شد، شروع به گسترش متاورس کرد. این استودیو عمدتاً کفش های کتانی مجازی تولید می کند و نایک از این فرصت استفاده کرده و سوار قطار تبلیغاتی Metaverse شده است.

خرید زمین متاورس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =