دکتر شقاق مقعدی و بهترین کلینیک تخصصی در تهران

شقاق از شایع ترین بیماری های مقعدی است که در بسیاری از افراد  و در هر سنی ممکن است رخ دهد. این بیماری با علائم و نشانه های زیادی همراه است و در دسته ی بیماری های پر نشانه قرار دارد.

شقاق در اثر ایجاد ترک یا شکاف بر روی پوست یا دیواره های اطراف ناحیه ی مقعد به وجود می آید. این ترک یا شکاف می تواند بر اثر کشش و فشار به وجود بیاید. این کشش و فشار می تواند ناشی از عوامل متعددی مانند یبوست باشد.

با افزایش سطح آگاهی و سواد افراد در جوامع امروزی بسیاری از افراد با علائم و نشانه های انواع بیماری ها آشنایی کاملی دارند و به راحتی می توانند آن را تشخیص دهند.

درمان شقاق با لیزر، بهترین راه سریع و قطعی برای رهایی از این بیماری است. لیزر سرپایی ( در کمتر از نیم ساعت) و بدون ایجاد درد و یا خونریزی بیماری شما را برای همیشه درمان می کند.

علائم و نشانه های شقاق
علائم شقاق
احساس درد در ناحیه ی مقعد که در زمان دفع مدفوع بیشتر می شود.
خونریزی از مقعد در زمان دفع مدفوع
سوزش و خارش در مقعد
وجود ترک یا شکاف طولی در اطراف ناحیه ی مقعد
التهاب در ناحیه ی مقعد
سرخی مقعد
تب
خروج ترشحات چرکی و عفونی از مقعد
پزشک متخصص شقاق کیست؟
یکی از مهمترین دغدغه بیماران یافتن دکتر متخصص و کلینیک معتبر است. دکتر شقاق متخصص جراح است. اما اگر شما به این متخصص دسترسی ندارید، میتوانید در ابتدا از پزشک عمومی کمک بگیرید، این پزشکان در تشخیص و احتمالا مصرف دارو به شما کمک می کنند. اما برای درمان و جراحی چه به روش سنتی و چه لیزر، گزینه پیشنهاد متخصص جراحی است، زیرا فقط این پزشک است که می تواند به شما در درمان این عارضه کمک کند.

جراح پزشکی است که به طور تخصصی به درمان بخش های مختلف بدن با انواع روش های جراحی می پردازد. انتخاب یک پزشک متخصص و مجرب می تواند در نتیجه گیری مثبت از درمان کمک نماید.

همچنین سعی کنید قبل از اقدام به درمان در مورد روش های مختلف درمان این بیماری آگاهی یابید و با کمک پزشک بهترین روش درمان را انتخاب کنید.

کلینیک تخصصی شقاق در تهران و کرج

کلینیک نوین با بیشتر از ۱۰ سال سابقه کاری افتخار درمان و همراهی ۱۰۰۰ بیمار را داشته است. این مرکز به صورت تخصصی در امر درمان بیماریهای نشیمنگاهی (بواسیر، کیست مویی، شقاق، فیستول و واریس) با لیزر فعالیت دارد. یکی از خدمات این کلینیک درمان شقاق با لیزر است.

از مزایای درمان در این مرکز می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

درمان توسط دکتر متخصص جراح، علیرضا زارعی
واقع شدن کلینیک در قلب شهر تهران برای دسترسی ساده از تهران و کرج
استفاده از بهترین و مدرن دستگاه های لیزر در این کلینیک
درمان سرپایی در کمتر از نیم ساعت بدون درد و یا خونریزی
دارای بودن محیطی استریلیزه و ضدعفونی
استفاده از کادری درمان متخصص و مجرب در این زمینه
دریافت حداقل تعرفه درمان از بیماران
ارائه مشاوره رایگان حضوری و تلفنی
نوبت دهی سریع و تجربه موفق درمان ۱۰۰۰ بیمار
بیمارانی که از شهر های دیگر مراجعه می کنند!
تعداد بسیار زیادی از بیمارانی که به کلینیک ما مراجعه می کنند، ساکن شهر تهران نیستند. ما برنامه درمان این عزیزان را به گونه ای تنظیم می کنیم که نیازی به اقامت در شهر تهران نداشته باشند.

در واقع این بیماران می توانند از خدمات ویژه ی ما شامل تشخیص از راه دور (با ارسال عکس) استفاده کنند و پس از تعیین نوبت لیزر، یک روز به کلینیک مراجعه کنند. تا در کمتر از یک ساعت کار درمان آنها انجام شده و بتوانند به شهر خود بازگردند.

معاینه و تشخیص شقاق
شقاق علائم و نشانه های مشخصی دارد. نکته ی مهمی که در این میان وجود دارد این موضوع است که علائم و نشانه های شقاق با علائم و نشانه های بسیاری از بیماری های مقعدی و گوارشی مشابه است. برخی از این بیماری ها مانند سرطان خطرناک اند به همین دلیل اگر با علائم و نشانه هایی مواجه شدید که شک شما به سمت شقاق رفت بهتر است که برای بررسی دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

به علت ناحیه ای که شقاق مقعدی در آن رخ می دهد بسیاری از افراد از بیان بیماری خود خجالت می کشند و به پزشک مراجعه نمی کنند. بیشتر این افراد بر این باورند که بیماری آنها خود به خود درمان می شود و بهبود می یابد در حالی که شقاق به هیچ وجه به خودی خود درمان نمی شود و به درمان ها و مداخلات پزشکی نیاز دارد.

از معاینه ی شقاق نترسید. پزشک امین شماست و قسم خورده که در زمان بیماری ها در کنار شما باشد و به شما کمک کند. او حافظ اسرار شماست و قسم خورده است که اسرار شما را حفظ کند. پس بدون ترس و خجالت می توانید مشکل خود را با او درمیان بگذارید.

حتی اگر در اثر رابطه ی جنسی مقعدی چنین مشکلی برای شما به وجود آمده است بهتر است که واقعیت را برای پزشک خود بدون هیچ گونه ترس و خجالتی بیان نمایید تا درمان شما را آغاز نماید. مطمئن باشید که به جز پزشک شما قرار نیست هیچ کس دیگری متوجه این موضوع شود. و این را بدانید که پنهان کردن بیماری شما فقط شرایط را برای شما وخیم تر می کند و درمان را سخت تر.

برای معاینه ی شقاق پزشک در ابتدای معاینه از شما سوالاتی در باب احوالات شخصی و رخدادهای پیش آمده ی مرتبط با ایجاد بیماری می پرسد. جواب این سوال ها هرچه دقیق تر و صحیح تر باشد در تشخیص سریع تر و بهتر بیماری شما موثرتر است. سپس پزشک از شما می خواهد که به آرامی بر روی تخت معاینه دراز بکشید و مقعد شما را در حالت های مختلفی مورد معاینه قرار می دهد.

پزشک با مشاهده و بررسی دقیق اطراف ناحیه ی مقعد یه وسیله ی دستکش، نور چراغ ، وجود علائم و نشانه های شقاق را به دقت بررسی می کند و در مواقع لازم که به بررسی های بیشتر و دقیق تری نیاز است از روش های معاینه ی دقیق تری مثل آنوسکوپی مقعد ، کولونوسکوپی و سیگموئیدوسکوپی برای مشاهده ی دقیق تر داخل مقعد استفاده می کند. در برخی موارد هم برای بررسی منشا خونریزی مقعد از انجام آزمایشات مربوطه کمک می گیرد.

به طور کلی شقاق در اثر ترک یا شکاف به وجود می آید. این ترک یا شکاف ممکن است در پوست یا دیواره های اطراف مقعد به وجود بیاید و به مرور زمان به بافت های زیرین خود نفوذ کند و با رسیدن به مویرگها و عروق خونی ، خونریزی رخ دهد.

اگر این شکاف در ناحیه ی بیرونی مقعد باشد به راحتی قابل تشخیص است. در چنین مواردی ترک یا شکاف در ناحیه ی تحتانی یا فوقانی مقعد به وجود می آید که کاملا مشهود است ولی در برخی مواقع شقاق در قسمت های داخلی مقعد به وجود می آید از همین رو برای بررسی دقیق تر و بهتر به معاینات بیشتری نیاز است.

در نهایت پس از مشاهده و بررسی دقیق علائم و نشانه های بیمار و تجزیه و تحلیل جواب آزمایش های تخصصی و بررسی های دقیق تر یک جمع بندی کلی از نتایج می نماید و علت بیماری را تشخیص می دهد.

سپس با توجه به شرایط جسمی و روحی شما ، میزان پیشرفت بیماری و سایر فاکتورهای مورد نظر روش درمانی موثر و اثربخشی را برای آغاز درمان شما انتخاب می نماید.

آمادگی برای ملاقات با پزشک
اگر مبتلا شقاق هستید و یا علائم آن را تجربه می کنید، اولین قدم مشورت با پزشک متخصص جراح یا گوارش و یا پزشک عمومی است. قبل از مراجعه به پزشک لازم است، نکات زیر را به یاد داشته باشید:

تمامی علائمی که در چند هفته اخیر تجربه کرده اید با پزشک مطرح کنید، حتی علائمی که به نظر شما بی اهمیت است!
اطلاعات شخصی خود مثل داروهایی که مصرف میکنید و یا تغییراتی که جدیداً در زندگی شما رخ داده است. را به یاد داشته باشید.
یادآوری تمامی داروها ، ویتامین ها یا سایر مکمل هایی که مصرف می کنید به علاوه دوز مصرف
سوالاتی که باید از پزشک بپرسید:
چه عواملی باعث بروز و یا تشدید علائم در من میشود؟
علل احتمالی برای بروز علائم چیست؟
آیا به آزمایش خاصی نیاز دارم؟
شرایط من موقتی (حاد) یا دائمی (مزمن) است ؟
آیا رژیم غذایی را باید رعایت کنم؟
آیا محدودیت هایی برای من وجود دارد ؟
بهترین روش درمان چیست؟
من این شرایط سلامتی متفاوتی دارم، چگونه می توانم آنها را به بهترین وجه با هم مدیریت کنم؟
سوالاتی که پزشک می پرسید:
چه زمانی اولین بار علائم را تجربه کردید؟
آیا علائم شما مداوم بوده یا موقتی است؟
علائم شما چقدر شدید است؟
چه شرایطی علائم شما را تشدید و یا بهبود می بخشد؟
آیا بیماری دیگری مانند بیماری کرون هم دارید؟
آیا مشکل یبوست دارید؟
کاری که می توانید در این بین انجام دهید:
تا زمانی که در انتظار ملاقات با پزشک به سر می برید، لازم است رژیم غذایی خود را کنترل کنید. نوشیدن مقدار زیادی آب، افزودن فیبر به رژیم غذایی و ورزش منظم می تواند به جلوگیری از پیشرفت بیشتر بیمار شما کمک کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.