رانندگی کامیون در ایالات متحده آمریکا چطور و چگونه؟

در پهنه گیتی اندک کشورهایی هستند که تولید کننده کامیون هستند، بدون شک قوانین و شرایط رانندگی در این کشورها که بیش از یک قرن در این امر سابقه دارند میتواند الگوی مناسبی برای جامعه کامیونداری فارسی زبان اعم از رانندگان، شرکتهای حمل و نقل و مهمتر از همه دستگاه‌های قانون گذار باشد. سلطان جاده در نظر دارد طی سلسله مطالبی گزارشی از شرایط رانندگی در این کشورها، قوانین، مدارک مورد نیاز مجاز شدن برای رانندگی و حواشی آن منتشر کند، در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به برخی الزامات راننده شدن و رانندگی کامیون در ایالات متحده آمریکا یا به عبارت بهتر کشورهای متحد آمریکا!!!…

به عنوان پیش‌زمینه در نظر داشته باشید که سیستم حمل و نقل این کشور به طور کلی خودمختار است و بنابراین بخش اعظم آن به صورت شرکت مالکی فعالیت میکند. بسیاری از شرکت های حمل و نقل آمریکا داشتن مدرک دیپلم دبیرستان یا یک مدرک تحصیلی معادل را برای استخدام راننده الزامی میدانند، اگر این مدرک را ندارید انگیزه خوبی است که آن را تهیه کنید. ( این مورد برای همه شرکت ها صدق نمی‌کند )

سابقه رانندگی شما برای استخدام در شرکت ها بسیار مهم است، در‌ واقع برای آن‌ها مهم است شما یک راننده با احتیاط هستید یا اینکه راننده ای بی پروا که چندین تصادف را در سوابق رانندگی خود دارد. بنابراین از شیوه رانندگی تان مراقبت کنید تا سوابق غیرضروری به پرونده حرفه ای یا رانندگی کامیون شما اضافه نشود.

هر ایالت قوانین صدور گواهینامه مختص به خود را دارد، بنابراین به عنوان یک راننده باید بررسی کنید در ایالت شما چه قوانینی اجرا میشود. اما به طور کلی آزمون کتبی قوانین، بررسی قبل از حرکت وسیله نقلیه برای مهارت فنی شما و در نهایت تست عملی توسط ممتحن تأیید شده مراحلی هستند که باید طی شوند. شرکت در دوره های مدرسه‌ها رانندگی یک امکان محبوب برای یادگیری این مهارتها به شمار میرود.

شاید جالب باشد بخوانید :

شما باید یک تست پزشکی را هر دو سال یکبار طبق قوانین اداره ایمنی حمل و نقل فدرال بگذرانید که عموماً شامل تست شنوایی و بینایی می‌شود و درمراحل تست باید حتماً سمعک یا عینک خود را عمراه داشته باشید. ( اگر از این وسایل استفاده میکنید ) در اولین مرتبه تست کتبی هم به این آزمون اضافه می‌شود که در سالهای بعد نیازی به تکرار آن نیست.

مدارس رانندگی نقش مهمی در مهارت شما ایفا میکنند، یادگیری سیستم ترمز بادی، رانندگی در شرایط جوی مختلف، شناخت کامیون های مختلف مانند اسکانیا یا بنز اکتروس ، آشنایی با قوانین کار روزانه، چگونگی وارد نمودن اطلاعات در دفتر کار روزانه و … مواردی که انتظار می‌رود با شرکت در مدارس به شما آموزش دهند. در صورت انتخاب یک مدرسه مناسب و داشتن مهارت های مناسب در رانندگی و قوانین شانس بهتری برای استخدام در یک شرکت بزرگ را به دست خواهید آورد.

بهترین مسیر برای تبدیل شدن به یک راننده خوب، مراقبت از سابقه رانندگی، داشتن مدرک تحصیلی دیپلم یا معادل آن و کنار گذاشتن مقداری وجه برای شرکت در مدارس رانندگی است. شاید در یک نگاه رسیدن به نقطه اوج رانندگی که شرکتهای بزرگ برای استخدام شما علاقه نشان دهند سخت باشد اما رانندگی یک صنعت رو به پیشرفت و دائمی است و در طول زمان میتوانید به هر آنچه که میخواهید برسید.

این گزارش ترجمه ای بود از چندین مطلب مرتبط در زمینه رانندگی کامیون که صرفاً مختص ایالات متحده است و با ایران تفاوت بسیاری دارد، خصوصاً موضوع استخدام در شرکت حمل و نقل یا شرکت در مدرسه‌ رانندگی که این موارد اساسا در ایران  وجود ندارند.

3 نظرات
  1. فرهادپرواره می گوید

    سلام راننده تریلی هستم بیست سال سابقه رانندگی تریلی ده سال خط ترانزیت حمل گاز.سوخت رسانی با جان و دل حاظرم در امر رانندگی تریلی خدمت گذار هر کشوری که نیاز به شغل من باشد.باشم.لطفا ما را راهنمایی بفرمایید

  2. علیرضا رحیمی می گوید

    بنده ۹ ساله پایه یک دارم و و۳۳سالمه و۹ساله بیمه دارم وبا تمام کامیونهای سنگین کار کردم وسابقه ۱۵ ساله دارم چون شغل پدریم هست ازچه راهی من باید اقدام کنم برای مهاجرت به جای که قدر شغلمو بدونن ممنون

  3. سیدامیرپورکاشانی می گوید

    اول زبان. تمام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + هفت =