راهنمای تحصیل در کانادا – حامی مهاجر

ابتدا قصد داریم درباره کشور کانادا بیشتر اطلاعات کسب کنیم

کشور کانادا در سطح بین الملل جز یکی از بهترین کشور ها برای زندگی و تحصیل شناخته شده است. پایخت این کشور شهر اتاوا Ottawa می باشد. واحد پول این کشور دلار کانادا است .از لحاظ جغرافیایی در شمال قاره آمریکا می باشد و جز دومین کشور بزرگ در جهان است

بیشترین مرز جهان رو با همسایه خود یعنی ایالات متحده آمریکا دارد. طبیعت و زیبایی کشور کانادا در سطح جهان متفاوت و معروف است.

جمعیت این کشور ۳۵ میلیون نفر است در مقایسه با وسعت کانادا بسیار کم است حتی جالب است بدانید که ایالت کالیفرنیا آمریکا جمعیت بیشتری نسب به کشور کانادا دارد.

عمده ترین بخش جمعیت این کشور در مناطق ، ونکوور ، مونترال ، انتاریو ، هستند بیشترین میزان جمعیت این کشور نزدیک مرز ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند یعنی جنوب کانادا ، منطقه شمال کشور کانادا به دلیل آب و هوای سرد جمعیت کمتری در خود دارد.

با وجود اینکه کشور کانادا جز کشور های سرد سیر می باشد اما شما در کانادا چهار فصل رو دارید حتی در زمان تابستان گرما به ۳۰ درجه هم میرسد. ونکوور در زمستان شرایط معتدل تری رو دارد تا دیگر مناطق کانادا ، در ونکوور بیشتر باران دارید تا برف. زبان مردم کانادا انگلیسی و فرانسوی می باشد.

تحصیلات عالی در کانادا :

هرسال بیش از ۱۳۰ هزار دانشجو بین المللی ادامه تحصیل رو دانشگاه های کشور کانادا انتخاب می کنند.

امکانات و سطح کیفیت بالای تحصیل شرایط خوب برای جذب به کار بعد از فارغ التحصیلی و سطح بالای زندگی دلیل
های انتخاب کانادا می باشد.

کشور کانادا تمامی مقاطع تحصیلی رو برای افرادی که ویزا تحصیلی میگیرند ارائه می دهد دوره های متوسطه ، کالج

آموزشگاه های فنی حرفه ای و کاربردی ، دانشکده های علوم ، داشنکده های هنر ،  دانشگاه ، مدارک دیپلم ، کاردانی و

کارشناسی یعنی لیسانس و فوق لیسانس همچنین دکترا تمامی این مقاطع تحصیلی در کانادا پوشش داده می شود.

مدت زمان رسیدن به مدرک کارشناسی ( لیسانس ) در کشور کانادا سه الی چهار سال طول می کشد البته به برنامه تحصیلی ، موسسه و سیستم آموزشی استان که دارید در آن تحصیل می کنید بستگی دارد. اما این تفاوت ها خیلی ناچیزه و تاثیر زیادی در زمان شروع و پایان برنامه تحصیلی ندارد.

هشت دلیل که چرا تحصیل در کانادا ؟

 1. دانشگاه های کانادا در بالاترین حد آموزشی جهان
  دانشگاه های کانادا در دنیا معروف هستند به این که بهترین و بالا ترین سطح کیفیت آموزشی رو ارائه می دهند و بصورت مداوم جز دانشگاه های برتر بین الملل قرار می گیرند.
 2. هزینه کمتر برای زندگی دانشجویی در کانادا
  سطح کیفیت زندگی و تحصیل در کانادا بسیار بالاست ، اما از لحاظ هزینه در مقایسه با کشور انگلستان و آمریکا به شدت پایین تر می باشد و این میتونه خیلی خوب باشه و امکان بهتری رو فراهم کند.
 3. جهت انتخاب رشته دستتون بازه شما اصلا محدود نیستید و هر رشته که ای میخواید رو می تونید انتخاب کنید برای تحصیل.
 4. آموزش غنی برای دنیای بهتر
  محیطی شاد و آموزش غنی دریچه ای رو به دنیایی بهتر رو براتون باز می کند.
 5. یادگیری تجربی
  دانشگاه های کانادا طیف گسترده ای از برنامه های را ارائه می دهند که تجارب علمی رو در کلاس و چه بصورت ضمنی و کار آموزی در اختیار دانشجویان قرار می دهد.
 6. خدمات پشتیبانی تحصیلی و زندگی
  دانشگاه های کانادا برای افراد خارجی به عنوان مثال ایرانی ها خدمات پشتیبانی ارائه می دهد به عنوان مثال مشاور تحصیلی ، راهنمای زبان و… تمامی آنچه که نیاز دارند جهت تحصیل و زندگی در این کشور.
 7. تنوع فرهنگی
  کانادا کشوری است که دارای تنوع فرهنگی بسیار زیادی است. فارغ از هرگونه فرهنگ دانشجویان در داخل دانشگاه احساس مثبتی دارند.
 8. جذب به کار و اقامت در کانادا پس از اتمام تحصیل
  دانشجویان بین المللی مانند ایرانی ها پس از اتمام مراحل تحصیلی و فارغ التحصیل شدن در این کشور اجازه این رو دارند که بتوانند بلافاصله جذب کار بشوند و شرایط رو برای اقامت و تمدید ویزا فراهم کنند.

محدودیت سنی برای ویزای تحصیلی در کانادا

حداقل میزان سن برای اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۱۸ سال می باشد. البته باید در نظر بگیرید که محدودیت سنی در تمامی استان های کانادا یکسان نیست و این محدودیت متفاوت است. سنین ۱۸ الی ۴۱ سال می توانند جهت تحصیل در کانادا اقدام کنند.
توجه کنید حتما : رده های سنی برای تحصیل در کانادا به سه دسته تقسیم می شوند : اگر شما در دسته سوم قرار گرفته باشید شانس کمتری نسبت به رده اول و دوم دارید. رده های سنی تحصیل در کانادا
به شرح زیر می باشد  :

 • رده اول : ۱۸ الی ۲۹ سال
 • رده دوم : ۲۹ الی ۳۰ سال
 • رده سوم : ۴۰ الی ۴۱ سال

البته دلایل زیادی هست که باعث میشه درخواست برای ویزا تحصیلی در کانادا رد بشه اما شرایط سنی اولین و مهم ترین می باشد.

بورسیه تحصیلی در کانادا

درخواست ویزا تحصیلی برای کانادا اقدام آسانی نیست و میتونه هزینه بر هم باشد. اما این مشکل قابل حل می باشد با درخواست بورسیه تحصیلی ، دولت کانادا این امکان رو برای تعدادی از دانشگاه ها و موسسات تحصیلی فراهم کرده است که در قالب یکسری قوانین بتوانند به دانشجویان بین المللی بورسیه
( کمک هزینه تحصیلی ) بدهند.

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/study-canada.html

https://hamimohajer.com/canada

https://hamimohajer.com/immigration/canada/visitor-visa

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =