راهنمای خرید جاروبرقی

تمامی لوازم برقی های پر فروش طرفدارهای زیادی دارد و بازار فروش آن بسیار داغ می باشد و این موضوع سبب شد جارو برقی در شکل ها و ابعاد و تنوع بسیار در اختیار بشر قرار گیرد. هر چند کار همه ی جارو برقی ها مکش زباله به درون خود می باشد اما مواردی وجود دارد که سبب تمایز میان جارو برقی ها می شود. و باعث می شود بعضی از جارو برقی ها در نوع خود بهترین باشند.بنابراین به منظورِ این که بتوانید بهترین و کاربردی ترین جارو برقی را از میان انواع و اقسام آن برگزینید و آن را خریداری کنید ، بایستی برخی از ویژگی های یک جاروبرقی خوب را بدانید تا هنگام خرید به مشکل برنخورید و بتوانید بهترین جارو برقی را انتخاب کنید.

جارو برقی ها از حیث ظاهری : از جمله روش هایی که در تقسیم بندی لوازم برقی مرسوم می باشد ، دسته بندی بر اساس شکل ظاهری آن ها است . با توجه به این موضوع جارو برقی ها چند نوع تقسیم می شوند.

جارو برقی های ایستاده

جارو برقی های خوابیده

جارو برقی ایستاده ( عصایی )

این مدل از جارو برقی ها که به جارو های عصایی نیز معروف هستند، در حقیقت این گونه از جارو برقی ها کم و بیش قدیمی تر از جارو برقی های خوابیده هستند. از ویژگی های ظاهری آن ها می توان گفت که ، موتور ، مخزن زباله ، پارویی و دست گیره تمام این قطعات در یک بدنه گنجانده شده اند و اساسی ترین ویژگی آن این است که این جارو ها بدون خرطومی هستند . لازم به ذکر است که این جارو برقی ها از همان اول شهرت و طرفدار چندانی در میان خانواده های ایرانی نداشته اند . با وجود این ، این مدل از جارو برقی ها هم با گذر زمان شاهد تغییرات و دگرگونی هایی در قسمت های موتور و مخزن خود بوده است اما شکل ظاهری و کلی آن های تغییرات زیادی نکرده است.

معایب جارو برقی ایستاده

اندازه ی کوچک مخزن زباله که باعث می شود ،  از این دستگاه نتوانیم در مکان های بزرگ استفاده نماییم  ۲- نداشتن قسمتی که بتوان به کمک آن سیم جارو برقی را جمع کرد و شما را وادار می کند که سیم جارو برقی را خودتان دستی جمع نمایید ، که امکان دارد برای بعضی مقبول نباشد. گفتنی است که در طرح های توسعه یافته این جارو برقی ها ، بخش موتور جارو برقی به شکلی ساخته شده است که به شما این توانایی را می دهد ، آن را از تنه جارو برقی سوا کرده و به شکل جاروی دستی استفاده کنیم

جارو برقی خوابیده

این جارو برقی ها همان جارو هایی هستند که با شنیدن اسم جارو برقی در ذهن شما شکل می گیرند. در این جارو برقی ها عموما مخزن ، موتور و مجموعه ی برق دهی آن در یک محفظه جدا جاسازی شده است و مکش آن از راه یک خرطومی به دسته ی جارو برقی انتقال می یابد این جارو برقی ها همان جارو هایی هستند که در خانه بیشتر خانوار های ایران وجود دارد و شما بدون شک شمار بسیاری  از آن ها را ، در شکل های متفاوت دیده اید و یا از آن ها استفاده کرده اید. در حقیقت ویژگی اساسی این جارو برقی ها خرطومی و لوله ی فلزی و ابعاد کوچک آن ها است.

جارو برقی ها از حیث کاربرد : جارو برقی ها از جهت کاربردی به ۴ گونه ی قسمت می شوند. در این بخش به نوع جارو برقی های می پردازیم .

جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی نیمه صنعتی

جاروبرقی خانگی

جاروبرقی سطلی

جاروبرقی صنعتی

قوی ترین نوع جارو برقی ها ، جارو های صنعتی می باشند که با در نظر گرفتن به ویژگی های کارخانه های صنعتی و زباله ها و آلودگی های که قرار است در درون آن ها مکش شوند طراحی و ساخته و تولید شده اند. در حقیقت جارو برقی صنعتی دستگاهی می باشد که همه ی کثیفی ها و زباله ها را در محل های صنعتی یا نیمه صنعتی پاک و تمیز می کند. جارو برقی های صنعتی در قیاس با جارو برقی های خانگی، قطعا مغایرت هایی دارد به این جهت که آلودگی که در خانه ها وجود دارد با آلودگی هایی که در کارخانه ها و مکان های صنعتی وجود دارد بسیار فرق دارد بنابراین بایستی جاروبرقی هایی که در هر مکان یعنی خانه و کارخانه استفاده می شود با هم فرق داشته باشند.

جارو برقی نیمه صنعتی

این جارو برقی ها عموما شامل موتوری پرقدرت بوده است و از مخزن های بزرگی برخوردار است . و این توانایی را دارد بدون وجود هیچ گونه مساله ای و موضوعی برای زمان زیادی روشن باشد. این جارو برقی ها به دلیل چگونگی کارکرد شان از بعضی لوازم بی احتیاج هستند. برای نمونه لوله های فلزی جارو برقی های نیمه صنعتی تلسکوپی نیست و قالبا دارای انداره ی تغییر ناپذیر می باشد.و نیز بیشتر این جارو برقی ها شامل پارویی ساده و بدون مجموعه ی سیم جمع کن است. همچنین تجهیزات ذکر شده عموما از ظاهری بسیار ساده و مدل مخزن آن به شکل سطلی می باشد.

جارو برقی های خانگی

این جارو برقی ها در حقیقت ، همان جارو برقی هایی است که ما اکنون میخواهیم در مورد آن بحث کنیم و مورد بحث ما است . که برای جانشینی جارو های دستی قدیمی و به خاطر راحتی و آسودگی بشر ساخته و گسترش یافت است . از این سو ابزار های زیادی روی آن ها قرار گرفته است و شامل مدل های زیبا و کوچک هستند تا در منازل کوچک هم بتوان از آن ها استفاده کنیم و جای زیادی را در خانه اشغال نکند. لازم به ذکر می باشد که این دسته از جارو برقی ها به دو گروه دسته بندی می شوند

جارو برقی های کیسه ای

جارو برقی های بدون کیسه یا مخزنی

همان گونه که از اسم آن ها معلوم می باشد ، اختلاف مهم و اساسی آن ها در قسمت مخزن نگه دارنده زباله است.

جارو برقی پاکت دار

جارو برقی های کیسه ای ، همان گونه که از اسم آن ها معلوم است ، شامل کیسه هایی هستند که زباله و گرد و غبار جمع شده را در خود نگه می دارند . اغلب جنس این کیسه ها از پلیمر ، کاغذ ، یا پارچه هستند. بعضی از این مدل جارو برقی ها این امکان را دارند که از چند مدل پاکت جاروبرقی در آن ها استفاده شود. و می شود در آن ها یا از کیسه ی دائم یا کیسه ی کاغذی و یک بار مصرف استفاده کرد. و بایستی ب این موضوع نیز اشاره کرد که خرید کیسه های جارو برقی کار مشکلی نبوده و معمولا در همه ی فروشگاه های سطح شهر سوپر مارکت ها وجود دارد و می توان آن ها را از این مراکز خرید نمایید. اما این موضوع با این شرط می باشد که کیسه ای که شما در جارو برقی خود استفاده می کنید ویژگی خاصی نداشته باشد و ساده باشد. و اگرنه شما بایستی کیسه را طبق شرایطی که کارخانه سازنده جارو برقی برای شما مشخص کرده خریداری کنید. خوب است این مطلب را نیز بدانید که هر کدام از کیسه های جارو برقی در دسته بندی خاصی که هر دسته اختصاص به یک یا چند نوع جارو برقی می باشد قرار دارند نمونه ای از جارو برقی کیسه ای ایرانی و با کیفیت ، جاروبرقی تیوا می باشد . جارو برقی تیوا از ظاهری زیبا و قدرت مکش زیادی برخوردار می باشد ، اکنون به برخی از ویژگی های این جارو برقی می پردازیم . کیسه این جارو برقی قابل شستشو است ، سیم جمع کن خودکار ، لوله تلسکوپی ، لوله استیل قابل کوچک و بزرگ شدن ، مکش بالای جارو برقی ، و توانایی تنظیم قدرت مکش جارو برقی از روی دسته آن و سه مرحله فیلتر و بسیاری ویژگی دیگر

 جارو برقی سطلی مخزنی

جارو برقی بدون کیسه یا مخزنی ، از یک مخزن پلاستیکی به جای کیسه ی پارچه ای یا کاغذی برای جمع کردن گرد و خاک و زباله به کمک موتور استفاده شده است. این محفظه ها معمولا شفاف می باشند و در جارو برقی های مخرنی پیشرفته تر عموما این توانایی را دارند که گرد و خاک جمع شده در مخزن را فشرده کنند . و بایستی به این مطلب اشاره کنیم که این فشرده کردن زباله و گرد و غبار مزیت هایی را به همراه دارد از جمله این مزیت ها میتوان :

به خالی کردن راحت زباله ها از مخزن اشاره کرد که نسبت به کیسه های دائمی راحت تر است.

این فشرده سازی باعث می شود که که بازده جارو برقی تان بیشتر شود .

از مزیت های دیگر این جارو برقی ها می شود به اندازه ی کوچکتر شان به نسبت جارو ی کیسه ای اشاره نمود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + یک =