راهنمای خرید سمپاش شارژی ۲ کاره نویان

سم ماده ای است که با نفوذ مقدار مشخصی به بدن موجودات زنده باعث از کار افتادن یا توقف فعالیت های حیاتی بدن آن موجود میگردد. سمپاش وسیله ای است که این مواد شیمیایی را در کاربردهای گوناگون و مقیاس های مختلف اسپری میکند تا هم عملیات سمپاشی را سرعت بخشد و هم باعث عدم به هدر رفتن مقدار زیادی سم  و همچنین پخش بهتر سم در محل مورد نظر میگردد.

ویژگی سمپاش ایده آل:

-دارای قدرت و ظرفیت مناسبی می باشد.

-یکسان و یکنواخت بودن فشار پاشش در حین عملیات

-دارای کیفیت و قیمت مناسب می باشد.

-در مدل های موتوری دارای موتور با قدرت مناسب می باشد و در مدل های دستی دارای تلمبه با غملکرد عالی می باشد.

کاربرد سمپاش:

. ازبین بردن آفات و بیماریها و جلوگیری از شیوع آنها

. کنترل علف های هرز و جلوگیری از گسترش آنها

. حشره کشی و کشتن قارچ ها

. سمپاشی درخت ها، گیاهان، مراکز صنعتی، باغات، گلخانه ها و غیره

سمپاش شارژی دوکاره نویان با حجم مخزن ۲۰ لیتر:

بهترین انتخاب برای سم پاشی باغ ها، زمین ها و مزارع سمپاش شارژی دوکاره نویان می‌باشد که دارای باطری ۱۲ ولتی و ۸ آمپر ساعتی می باشد وهمین ویژگی سمپاش شارژی دوکاره نویان موجب این شده است که به راحتی با یک بار شارژ بتوانید تمام محصولات خود را سمپاشی کنید و بعضی از آنها حالت کوله (دوشی) دارند که این امر هم کمک می‌کند تا این عملیات با استفاده از سمپاش شارژی دوکاره نویان، ساده تر ازقبل و به راحتی و آسودگی انجام شود.

 

 

سمپاش شارژی دو کاره نویان، امکان سمپاشی کردن محصولات در تمام جهات را هم به کمک باطری شارژی خود و هم در مواقع ضروری به صورت دستی فراهم کرده است. سمپاش شارژی دو کاره نویان که یکی از معتبرترین سمپاش ها است و با ارائه‌ی محصولی با کیفیت و کم هزینه، آسودگی خیال را برای شما به ارمغان آورده است.

سمپاش شارژی دوکاره نویان می‌تواند یکی از بهترین نمونه ها در تأمین نیازهای متعدد فضا های باغی و زراعی باشد. همراه با سمپاش شارژی دوکاره نویان می‌توان انتظار تأمین شرایط دستی تا موتوری را به شکل همزمان داشت و این شرایط در فضای باز و بزرگ باغ ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

 

عموما افرادی که به دنبال سمپاشی مطمئن و همه کاره می گردند، نهایتا با آشنایی و خرید سمپاش شارژی دو کاره نویان به جستجوی خود پایان می دهند. از آنجایی که یک سمپاش شارژی دوکاره نویان می تواند هم به صورت دستی و هم به صورت شارژی کار کند، مورد استقبال خریداران سمپاش زیادی قرار گرفته است. اما گونه های دیگری نیز از این سمپاش شارژی دوکاره وجود دارند.

سم ها برای حفاظت گیاهان و محصولات ، در دز های مختلفی به زمین های کشاورزی و باغها افزوده می شود.یکی از نکات مهمی که حائز اهمیت می باشد این است که این ماده گرانبها مانند شمشیری دو لبه است به این معنی که هم می تواند بسیار مفید باشد و هم بسیار مضر.

اینکه سم برای مزارع و باغهای شما مفید باشد یا مضر و یا معایب دارد یا مزایا ، کاملا به روش اضافه کردن سم به محصولات و گیاهان و همچنین مقدار آن بستگی دارد. پس مهمترین و پراهمیت ترین کاربرد سمپاش را متوجه شدیم. سمپاش ها در تعیین مقدار و روش تزریق به خاک موثر هستند. در کل سمپاش شارژی دوکاره نویان وسیله ای است برای تنظیم نمودن مقدار سمی که در زمین های کشاورزی و زراعی به کار میرود .

در این صنعت ما دو نوع سمپاش شارژی داریم:

سمپاش شارژی تک کاره نویان و سمپاش شارژی دوکاره نویان

تفاوت سمپاش شارژی تک کاره نویان و سمپاش شارژی دوکاره نویان چیست؟

در بازارهای جهانی این سمپاش تحت عنوان سمپاش بی سیم شناخته می شود ولی در ایران بر حسب عادت و تجربه سمپاش شارژی نا م دارد.

در این وسیله که معمولا با باتری های ۱۲ تا ۱۸ ولت کار میکند، سم به کمک یک ساختار الکترواستاتیک و دیافراگم، از محفظه سم مکیده میشود و سپس در آن سو توسط یک نازل تخلیه و به بستر زمین یا همان پوشش گیاهی وارد می شود.سمپاش شارژی نویان گونه ای از سمپاش میباشد که از برق برای پمپاژ سم در آن استفاده میشود. پمپاژ یکی از بخش های اصلی و حیاتی در هر سمپاشی است و در عمل بدون آن، امکان پاشش سم و کارکرد وسیله وجود ندارد.

در واقع سمپاش شارژی تک کاره نویان همان سمپاش شارژی عادی می باشد ومنظور از به کاربردن این دو واژه به صورت منفرد و بدون توضیحات بیشتر، یک وسیله واحد است. به عبارت یدیگر سمپاش شارژی تک کاره حالت اصلی و پایه این محصول است.

سمپاش شارژی دوکاره نویان غیر از پاشیدن سم کاربردی ندارد چون هدف از دوکاره بودن، کاربرد این وسیله در سایر امور نیست. بلکه مقصود از دوکاره بودن این سمپاش شارژی دوکاره نویان، بهره‌ وری آن از دو ساختار متمایز برای پاشش سم است. از نظر فنی یک سمپاش شارژی دوکاره نویان علاوه بر ساختار ابتدایی یاد شده در بخش پیشین که در آن با کمک نیروی الکتریسیته تأمین‌شده از سوی باتری، پاشش سم ممکن می‌شود، شاهد یک ساختار دستی نیز هستیم.در ساختار دستی سمپاش، همانطور که از نام آن پیداست، شما به جای اتکای بر نیروی محرکه برق، سوخت یا هر وسیله مکانیکی یا الکتریکی دیگری، با تکان دادن دست، می‌توانید نیروی مورد نیاز برای سمپاش شارژی دوکاره نویان را تامین کنید.

هنگام استفاده از سمپاش شارژی نویان رعایت چه نکاتی لازم است؟

اگر از یک سمپاش برای چندین منظور(سموم دفع آفات، علف کش ها،و کودها) استفاده می‌کنید ، حتماً بعد از هر بار استفاده آن را کاملاً تمیز کنید.از آنجا که مواد شیمیایی می‌توانند در آلودگی خاک و آب نقش داشته باشند ، برای حل مشکلات آفات از روش های دیگر مانند کنترل های فرهنگی یا مکانیکی استفاده کنید. این امر از آلودگی متقابل جلوگیری می‌کند.

هشدارهای لازم هنگام استفاده از سم پاش شارژی دوکاره نویان:

استفاده از عینک و دستکش مناسب هنگام سمپاشی کردن

. همیشه سمپاش را در فضای بیرون یا در محلی که دارای تهویه مناسب است پر کنید و پمپ کنید.

پس از استفاده از سمپاش شارژی دوکاره، دستان خود را کاملاً با آب و صابون بشویید و لباس های خود را جدا از لباس های معمولی خود بشویید.

همچنین بهتر است پیراهن آستین بلند و شلوار و همچنین کفش  بپوشید  و همچنین ماسک بزنید تا از ورود هرگونه آلودگی به داخل بدن خودداری شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.