راهنمای خرید سمپاش پشت تراکتوری ۲۰۰۰ لیتری لانس دار

سمپاش پشت تراکتوری چیست؟

در این مقاله قصد داریم با سمپاش پشت تراکتوری به طور کامل آشنا شویم و ویژگی ها و انواع  آن را بررسی کنیم تا با توجه به نیاز، بتوانیم شما را در انتخاب سمپاش پشت تراکتوری مورد نظر راهنمایی کنیم.

مهمترین روش مبارزه با آفات، علف‌های هرز، بیماری‌های گیاهی و حشرات در مزارع و باغ‌ها استفاده از سمپاشی است.همانگونه که می دانید سم با نفوذ به بدن موجودات زنده باعث اختلال در فعالیت بدن آن شده و آن را از کار می اندازد. سمپاش ها علاوه بر سرعت بخشی به عملیات سمپاشی ، باعث صرفه جویی در میزان مصرف سم نیز می گردند.

سمپاش پشت تراکتوری چیست و ویژگی های آن کدام است؟

در قدیم  همواره سمپاشی مزارع با مشکلات زیادی همراه بوده و کشاورزان باید هزینه های زیادی را متحمل می شدند تا کل مزرعه به طور صحیح سمپاشی شود.طراحی و ساخت سمپاش های پشت تراکتوری تحول عظیمی در صنعت کشاورزی به خصوص برای کشاورزان و باغداران به وجود آورد  به این علت که سمپاشی کردن کل مزارع در مدت زمان کمتری انجام می شود. موارد زیادی از جمله عدم ریختن سم و کود روی زمین، یکسان بودن قطر سموم خارج شده و بالا بودن یکنواختی در پاشش از مزیت های سمپاش پشت تراکتوری به شمار می آید.

سمپاش های پشت تراکتوری به دو دسته سمپاش پشت تراکتوری کشنده و سمپاش پشت تراکتوری سوارشونده تقسیم می شوند.

عواملی که باید در انتخاب سمپاش پشت تراکتوری مناسب صورت گیرد عبارتند از:کل منطقه مورد هدف، نوع زمین مورد هدف، موادی که باید اسپری شود و میزان سطح سمیت آن، ظرفیت مخزن، و تعداد دفعاتی که میخواهیم سمپاشی انجام دهیم و همچنین مدت زمان فرآیند سمپاشی.

این نوع سمپاش ها به اتصال سه نقطه تراکتور متصل شده و درایو P T O برای حفاظت گیاهان چند منظوره استفاده می شود با استفاده از این نوع سمپاش انواع زمین های کشاورزی و زراعی را میتوان سمپاشی کرد.می توان پمپ PTO  غلطکی را از سمپاش جدا نمود و در هنگامی که به آن نیاز است بعنوان پمپ پشتیبان ازآن استفاده کرد.مخزن به طور کامل از جنس پلی اتیلن بوده که در برابر اشعه ماوراء بنفش و مواد شیمیایی مقاوم می باشد.همچنین نداشتن تغییر رنگ به معنی این می باشد که در داخل مخزن جلبک رشد نکرده است. قسمت هایی که از انحراف گیاهان در این سمپاش جلوگیری می کند عبارتند از:صفحه کنترل آسان برای استفاده ، نمودار کالیبراسیون و تنظیم کننده فشار.

طراحی سمپاش پشت تراکتوری بدین گونه است:

سمپاش پشت تراکتوری نسبت به سایر سمپاش ها عمر طولانی تری دارد و به راحتی به تراکتور وصل میشود.

همچنین دارای یک مخزن متوازن منحصر بفرد می باشد که وزن را تا حد زیادی به چرخ های عقب انتقال داده و این ویژگی شما را هنگام سمپاشی کردن در زمین های شیبدار ایمن نگه میدارد. بعضی از انواع سمپاش پشت تراکتوری به ویژگی های بسیار خوبی مانند مخزن شستشوی آب شیرین داخلی و نقاط یکپارچه روی قاب فولادی مجهز شده است.

مشخصات فنی سمپاش پشت تراکتوری:

همانطور که گفتیم سمپاش پشت تراکتوری به دو دسته سمپاش پشت تراکتوری کششی یا کشنده و سمپاش پشت تراکتوری سوار شونده تقسیم می شود.قطعات به کار رفته در هرکدام از این دونوع سمپاش از جمله موتور و کیفیت پلی اتیلنی یا گالوانیزه متفاوت می باشد و هر کدام برای ذخیره کردن سم در درون خود دارای ظرفیت های مختلفی می باشند.سمپاش های تراکتوری سوار شونده دارای ظرفیت های ۲۰۰، ۴۰۰، ۶۰۰ و ۸۰۰ لیتری می باشد.

سمپاش پشت تراکتوری کششی یا کشنده نیز دارای مخزن هایی با ظرفیت حدودا ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ لیتر می باشد. بی شک  ظرفیت سمپاش های پشت تراکتوری کششی بیشتر از ظرفیت سمپاش های پشت تراکتوری سوارشونده می باشد. از مشخصات فنی می توان به کیفیت و کارآیی در سمپاش های پشت تراکتوری اشاره نمود در هرکدام از این سمپاش ها از قطعات باکیفیت و اورجینال استفاده شده است. در ضمن این سمپاش ها گارانتی و خدمات پس از فروش نیز دارا می باشند. بطور مسلم میتوان چنین بیان کرد که گارانتی و خدمات پس از فروش هر کدام از سمپاش های پشت تراکتوری، گواهی کیفیت خوب قطعات به کار رفته در آن است.

سمپاش پشت تراکتوری کششی دارای دو چرخ می باشد در حالیکه سمپاش پشت تراکتوری سوار شونده فاقد چرخ می باشد که بر شافت محور تراکتور متصل می شود. متعلقات سمپاش پشت تراکتوری شامل جمع کن قرقره ای و ۵۰ متر شیلنگ می باشد. پمپ دیافراگمی نیز همچون مخزن در هر دو نوع سمپاش تعبیه شده است که هر کدام از این قطعات فنی در سمپاش پشت تراکتوری دارای کیفیت بالایی می باشد.

مزایای استفاده از سمپاش های پشت تراکتوری چیست؟

کاهش هزینه عملیات سمپاشی و افزایش در روند سمپاشی

نریختن کود و سم روی زمین که موجب جلوگیری از هدر رفتن سم یا محلول می شود.

یکسان بودن قطر سموم خارج شده از نازل

بالابودن یکنواختی پاشش

 

تولید سمپاش پشت تراکتوری در اندازه های متنوع:

شرکت های زیادی جهت طراحی و تولید انواع وسایل و ادوات مبارزه با آفات گیاهان و سمپاش های پشت تراکتوری  ودر کل سمپاش ها در ایران تاسیس شده اند. متخصصان این شرکت ها با تجربه و تخصص کافی خود بهترین و با کیفیت ترین محسولات را برای حفظ گیاهان طراحی و تولید نموده اند. تمام محصولات این شرکت ها دارای استاندارد ماشین های کشاورزی بوده و کیفیت آنها از سوی مرکز توسعه ی مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی مورد تایید قرار گرفته است.

کارایی، کیفیت، دوام و خدمات پس از فروش از اصول کاری مدیران صنعت و کشاورزی می باشد.

راهنمای استفاده از سمپاش پشت تراکتوری:

معمولا در سمپاش های پشت تراکتوری نازل ها دو به دو یکدیگر را همپوشانی می کنند و با یکنواختی پاشش سطح مزرعه را کاملا سمپاشی میکنند. با انتخاب و استفاده از نازل مناسب، به باد دادن و اتلاف سموم کاهش می یابد و تمام سطح گیاهان به محلول سمی آغشته می گردد. از مهمترین بخش یک سمپاش نازل آن می باشد که محلول سمی از آن خارج می شود.

نازل باید بتواند محلول را به خوبی به ذرات خیلی ریز تبدیل کند. در هنگام خرید این محصولات راهنمای استفاده از آن نیز در پشت سمپاش پشت تراکتوری چسبانده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 9 =