راهنمای خرید و چاپ روبان تبلیغاتی فوری {آپدیت ۱۴۰۱}

چاپ روبان برای مناسبت‌هایی چون شب چله، عید نوروز، ولنتاین و…. استفاده می‌شود، اما عمده مصرف روبان تبلیغاتی برای کسب و کارهای مختلف است. چاپ روی روبان می‌تواند در بسته بندی محصولات برند شما را به بهترین شکل به نمایش بگذارید. دیده شدن شیک تر و جلوه بهتری از برند شما می‌تواند روی روبان پیاده شود. علاوه بر تبلیغات در محیط‌های عمومی، خودروها و…..،

قیمت چاپ روبان تبلیغاتی چقدر است؟

هزینه چاپ روبان یا بهتر است بگوییم چاپ روی روبان بسته به چند گزینه دارد:

 • حجم سفارش مشتری یا به‌عبارتی متراژ روبان
 • نوع چاپ روبان
 • کیفیت جنس روبان

کاربردهای چاپ روبان تبلیغاتی چیست ؟

چاپ روبان تبلیغاتی در صنف‌های زیادی نیز کاربرد دارد که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • چاپ روی روبان جعبه شیرینی
 • چاپ روی روبان ویژه فروشگاه پوشاک و مخصوصاً کفش و کتانی
 • چاپ روی روبان ویژه بسته بندی عطر و ادکلن
 • چاپ روی روبان ویژه بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی
 • چاپ روی روبان ویژه تبلیغات گالری‌های طلا جواهری و زیورآلات
 • چاپ روبان ویژه تبلیغاتی در مراسمات جشن تولد، عقد و عروسی و….
 • چاپ روبان ویژه تبلیغاتی گلفروشی، لوازم تزئینی و…..

هر کسب و کاری که در بسته بندی نیاز به ظاهری شیک تر داشته‌باشد از چاپ روبان استفاده می‌کند

دستگاه چاپ روبان چیست؟

دستگاه کلندر یا همان چاپ روبان سیستمی است که اغلب با چاپ مستقیم روی روبان کار خود را شروع می‌کند. سرعت چاپ روی روبان توسط این دستگاه‌ها میانگین ۵۰ میلیمتر در ثانیه و و حدوداً بین ۳۰ تا ۶۰ درجه سانتیگراد دمای مصرفی دارند. فویل‌های مصرفی در این دستگاه‌ها معمولاً متالک، هولوگرام و رنگی بوده و طول و عرض این دستگاه‌ها نیز بسته به قابلیت و سرعت عمل چاپ این دستگاه‌ها متفاوت می‌باشد.

سفارش چاپ روبان تبلیغاتی

 • برای سفارش روبان تبلیغاتی حداقل ۵۰۰ متر چاپ روبان پذیرفته می‌شود
 • تحویل سفارش شما بین ۲ تا ۵ روز کاری زمان می‌برد
 • قیمت چاپ روبان نیز بسته به قیمت روز متفاوت می‌باشد و جهت استعلام آن با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید

چاپ لوگو روی روبان

برای تبلیغات خود از هر ابزاری می‌توانید استفاده‌کنید اما گاهاً خود بسته بندی محصول می‌تواند بهترین تبلیغات باشد. چاپ لوگو روی روبان در یک بسته بندی ساده می‌تواند بهترین تبلیغات شما باشد چرا که اولین نگاه مشتری به بسته بندی محصول است.

تولید و چاپ روبان تبلیغاتی

حال با پیشرفت تکنولوژی شما می‌توانید برای بسته بندی طرح خود با روبان از روبان‌هایی استفاده نمایید که برند و نام طرح شما بر روی آن چاپ شده‌است و یا اینکه این روبان‌ها را با احترام تقدیم کنید به تمام کسانی که شما را در به وجود آمدن این طرح یاری کرده‌اند. به این شکل از چاپ روبان استفاده کرده‌اید.

صنعت چاپ روبان

همان طور که گفته شد روبان تنها برای زیبایی در بسته بندی استفاده نمی‌شود، بلکه روبان‌ها می‌توانند در کنار چاپ پرچم تبلیغاتی معرف مشخصات افراد باشند. این نوع از روبان اغلب برای نگه‌داشتن آی دی کارت‌ها بر روی گردن افراد استفاده می‌شود بنابراین باید لوگو و برند که متناسب با مشخصات افراد بر روی آن چاپ شود.

برای چاپ روبان در وهله اول نیاز به دستگاه‌های تخصصی است که وظیفه چاپ را به‌دوش می‌کشد و در وهله دوم جنس روبان است. برخی از بهترین جنس‌ها که برای چاپ روبان مناسب هستند عبارتند از ساتن و ابریشم. که این دو پارچه به‌راحتی برای چاپ با دستگاه تطبیق پیدا می‌کنند.

این روش از لحاظ صرف هزینه بسیار به صرفه است. اما عیب این روش آن است که تنوع رنگی را کاهش می‌دهد. یعنی در واقع برای چاپ روبان مورد نظر تنها می‌توان از یک رنگ به‌خصوص استفاده‌کرد. ایراد دیگری که به این روش وارد است، فراوانی ضایعات است که در واقع این ضایعات میزان بازده دستگاه را کاهش می‌دهد.

خرید روبان آماده از کجا ؟

چاپ روبان یکی از روش‌های به‌روز تبلیغاتی است که باعث رونق کسب و کار شما می‌شود که در این روش به‌وسیله یک روبان که به‌عنوان وسیله تزئینی به کار می‌رود، می‌توانید محصولات خود را بهتر معرفی نمایید. مطمئناً شما دیده‌اید که در هنگام افتتاحیه یک مراسم بزرگ و مهم از روبان استفاده می‌کنند و برای رونمایی از طرح و سازه ی خود روبان را به‌دور آن پیچیده و در هنگام نشان دادن طرح به همگان روبان را با قیچی می‌برند.

حال با پیشرفت تکنولوژی شما می‌توانید برای بسته بندی طرح خود با روبان، از روبان‌هایی استفاده نمایید که برند و نام طرح شما بر روی آن چاپ شده‌است و یا اینکه این روبان‌ها را با احترام تقدیم کنید به تمام کسانی که شما را در به وجود آمدن این طرح یاری کرده‌اند. به این شکل از چاپ روبان استفاده کرده‌اید.

کاربردهای چاپ روبان

چاپ روبان کاربردهای فراوانی دارد که نمونه‌ای از آن را در متن بالا گفتیم اما نمونه‌های دیگر آن شامل یادبود هایی برای مراسم‌های عقد و عروسی می‌باشد که اسم عروس و داماد روی آن نوشته می‌شود. کاربرد دیگر آن نواری می‌باشد که در بین صفحات سررسید برای جداسازی و مشخص کردن یک صفحه که مورد نیاز شماست استفاده می‌شود.

 این روبان می‌تواند چاپی و دارای پلاک آویز باشد. روبان سر رسید علاوه بر جداسازی صفحات به زیبایی سررسید نیز می‌افزاید استفاده از چاپ روبان فقط در سر رسید هایی ممکن است که ته دوخت و ته چسب باشند و استفاده از روبان برای سررسیدهای فنری امکان‌پذیر نمی‌باشد جنس این روبان معمولاً ساتن می‌باشد اما در بعضی موارد اندک از روبان بافته شده نیز استفاده می‌کنند عرض این روبان معمولاً نیم سانتی‌متر می‌باشد.

استفاده از روبان سررسید در قدیم کاربردهای دیگری داشته است، رساله‌ها و کتب دربار شاهان توسط روبان آن مهر و موم می‌شد. مدال‌های قهرمانان دارای روبان می‌باشد که بر روی روبان آنها، طرح‌های مختلفی شامل پرچم کشورشان، اسم آنها و حتی نوع مسابقه‌ای که ورزشکاران در آن شرکت کرده‌اند چاپ شده‌است.

 دستگاه چاپ بر روی روبان

چاپ روبان به‌وسیله یک دستگاه انجام‌می‌شود. که این دستگاه انواعی دارد که برای چاپ روبان‌ها با عرض و طول مختلف به کار می‌روند. دستگاه‌های چاپ دیجیتال برای کارهای چاپی با تیراژ پایین و سرعت بالا مناسب است. این دستگاه‌ها قابلیت چاپ بر روی روبان، بروشور، کاتالوگ، کارت ویزیت و چاپ کتاب را دارا می‌باشد. همچنین نوشته‌های روی پرچم‌ها نیز به‌وسیله این دستگاه و جزء کارایی این دستگاه می‌باشد.

نکات مهم در چاپ روبان

برای چاپ روبان باید به نوع روبان مورد استفاده و طرح روی روبان و رنگ آن توجه کرد:

می‌توان برند و طرح اصلی شرکت سفارش دهنده را روی روبان چاپ کنیم در بیشتر موارد از چاپ بر روی روبان تک رنگ استفاده می‌کنند اما استفاده از رنگ‌های بیشتر چاپ بر روی روبان باعث جلب توجه افراد و همچنین زیبایی کار می‌شود. می‌توان به این نکته اشاره کرد که استفاده زیاد از رنگ‌هایی که طیف رنگی شان به‌هم نمی‌خورد باعث ناخوانا شدن طرح می‌شود و میزان تأثیرگذاری تبلیغات شما نیز از بین می‌رود.

استفاده از روبان‌های بافتی در میان سفارش دهنده ها به‌دلیل گرانی قیمت چاپ بر روی روبان و عدم‌تغییر در کارایی از محبوبیت کمتری برخوردار است و طرفداران کمی دارد.

روبان‌هایی که برای تبلیغات استفاده می‌شوند باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند به‌طوری که نام محصولی که بر روی آن چاپ شده‌است به آسانی و در مدت زمان کوتاه پاک نشود و همچنین روبان به‌راحتی از محلی که چسبیده شده‌است کنده نشود. روبان‌های سررسید حتماً باید به‌وسیله یک چسب محکم به قسمت پشتی صحافی شده سررسید چسبانده شود تا در صورت کشیده شدن روبان کنده نشود. حال قسمت جلویی چاپ روبان باید حرارت داده شود تا ریش ریش نشود و همچنین باید کار تمیز و بدون هیچ‌گونه کثیف کاری انجام شود که چسب به صفحات سررسید یا روبان آغشته نشود.

روبان‌ها انواع مختلفی دارد که شامل پارچه‌ای و پلاستیکی می‌شود:

 • روبان پارچه‌ای از مواد طبیعی تهیه شده‌است که شامل: ابریشم، مخمل، پنبه و جوت می‌باشد.
 • روبان پلاستیکی با مواد مصنوعی که شامل: پلی‌استر، نایلون و پلی پروپیلن ساخته شده‌است.
 • که هر کدام بسته به نوع سفارش مشتری تهیه و مورد استفاده قرار می‌گیرد و چاپ روبان انجام می‌گیرد.
 • از جمله روبان‌های محبوب و مورد استفاده چاپ روبان، روبان‌های پارچه‌ای از جنس ساتن و ابریشم می‌باشد.
 • که با توجه به نوع آن قیمت چاپ روبان تغییر می‌کند.

قیمت چاپ بر روی روبان چگونه تعیین می شود ؟

قیمت چاپ روبان بسته به نوع روبان که استفاده می‌شود از نظر جنس و اندازه و همچنین نوع رنگ و طرحی که در هنگام چاپ بر روی روبان استفاده می‌شود قابل‌تغییر است پس قیمت مشخصی را نمی‌توان برای این کار ذکر کرد تا زمانی که طرح و روبان خود را انتخاب نمایید.

 حتی در بعضی از طرح‌های تبلیغاتی دیگر از دستگاه‌های طلاکوب دیجیتالی استفاده می‌کنند این دستگاه‌ها با استفاده از رول‌های معمولی فویل طلا و بدون نیاز به کلیشه در کمترین زمان سفارشات شما یعنی چاپ روبان را با بالاترین کیفیت انجام می‌دهد. این دستگاه جهت چاپ انواع پیام‌ها، یادبودها، اسم‌ها و عنوان‌های شرکت‌ها و مسابقات و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه کاربرد چاپ روبان افزایش یافته است و با وجود، بودن یک تبلیغ ساده و آسان باعث رونق کسب و کار می‌شود. پس چاپ روبان یک تبلیغ کار آمد و به‌روز می‌باشد که با انجام آن باعث شناساندن خود در بین افراد و رقبای کار خود می‌شوید.

همان طور که در بالا گفته شد چاپ روبان یک کار تبلیغاتی می‌باشد که مانند کارهای تبلیغاتی دیگر باعث افزایش رونق کسب و کار و بالا رفتن سطح شناخت مردم از کار شما می‌شود. قیمت چاپ روبان بسته به نوع تبلیغ نیز دارد.

روبان تبلیغاتی, نوع چاپ, قیمت روبان تبلیغاتی

از جمله هدایای تبلیغاتی که می‌توان لوگو و آرم شرکت خود را روی ان به چاپ رساند می‌توان به روبان تبلیغاتی اشاره کرد شما می‌توانید یا چاپ لوگوی خود روی روبان, از آن برای بسته بندی کالای خود یا در تولد, ولنتاین, اعیاد, جشن دانشجویی و … استفاده‌کنید برای چاپ روبان, ابتدا نیاز به دستگاهی مخصوص داریم که چاپ روی روبان را اجرا کند سپس نوبت به جنس روبان است که برای تولید روبان معمولاً از جنس ساتن و ابریشم استفاده می‌شود. سپس طرح و لوگوی یا نوشته‌ی مورد نظر افراد روی آن چاپ می‌شود که به‌عنوان وسیله تزئینی  می‌توانید طرح مورد نظر را روی آن چاپ کنید در ادامه به توضیحات بیشتر به چاپ روبان, کاربرد وجنس آنها می‌پردازیم.

کاربرد روبان تبلیغاتی

 • چاپ روبان تبلیغاتی کاربردهای زیادی در تبلیغات شما خواهد داشت. به کاربردهای آن می‌توان گزینه‌های زیر را اختصاص داد
 • استفاده در جشن تولد
 • کاربرد در بسته بندی کادو ولنتاین
 • استفاده در بسته بندی هدایا
 • استفاده در مراسم ازدواج و عقد
 • درج اسم عروس و داماد روی روبان
 • استفاده در سررسیدها که برای مشخص کردن صفحه است
 • برای آویز مدال قهرمانان نیز از روبان استفاده می‌شود که طرحی مانند پرچم کشور اسم فرد و مسابقه‌ای که فرد در آن شرکت کرده استفاده می‌شود.
 • برای بند گردنی کارت در سمینارها, شرکت‌ها, کارمندان هواپیمایی و…. نیز روبان تبلیغاتی کاربرد دارد.

چاپ روی روبان

برای چاپ روی روبان باید به جنس, طرح و رنگ آن توجه کرد می‌توان لوگوی شرکت مورد نظر را روی آن چاپ کرد که معمولاً از چاپ تک رنگ استفاده می‌کنند اما استفاده از رنگ‌های متنوع باعث توجه و نیز زیبایی در کار می‌شود از روبان بافت هم به‌خاطر کارایی کم و قیمت بیشتر کمتر استفاده می‌شود استفاده از تعداد زیادی رنگ باعث ناخوانا بودن لوگو می‌شود و در نتیجه کیفیت آن نیز, کاهش می‌یابد. باکیفیت بودن در جنس روبان‌های تبلیغاتی مهم است تا آرم چاپ شده در مدت زمان کم از بین نرود و روبان طول عمر بیشتری داشته‌باشد.

انواع روبان‌ها

روبان‌ها به دو نوع پارچه‌ای و پلاستیکی تقسیم می‌شوند جنس روبان پارچه‌ای ترکیبی از پنبه, مخمل, ابریشم, و جودت است, جنس روبان‌های پلاستیکی از پلی‌استر, نایلون و پلی پروپیلن است که قیمت روبان پلاستیکی و طبیعی با توجه به نوع و جنس آنها با یکدیگر متفاوت است.

قیمت روبان چگونه است؟

قیمت روبان‌ها, با یکدیگر یکسان نیست. قیمت روبان‌های تبلیغاتی به جنس, اندازه, طرح و رنگ آن بستگی دارد در چاپ بعضی از روبان‌های تبلیغاتی از دستگاه طلاکوب دیجیتالی استفاده می‌شود, این دستگاه‌ها در مدت زمان کم با استفاده از رول فویل طلا, چاپ روی روبان را با کیفیت بالا انجام می‌دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + چهارده =