راهنمای دریافت وقت سفارت ایتالیا

راهنمای دریافت وقت سفارت ایتالیا

در چند سال اخیر اخذ وقت سفارت کشور های اروپایی به خصوص آن هایی که عضو شینگن هستند به یکی از بزرگ ترین نگرانی های متقاضیان تبدیل شده است. سختگیری ها و محدودیت هایی که سفارت خانه های اروپایی مانند ایتالیا برای دادن وقت سفارت ایتالیا ایجاد کرده اند، برای متقاضیان و مسافران بسیار مشکل ساز شده است. البته اینترنتی شدن و دریافت وقت سفارت ایتالیا به صورت آنلاین تا حدودی از این مشکلات کاسته است ولی باز هم به دلیل حجم زیادی از تقاضای مسافران ایتالیا رزرو وقت بسیار مشکل و زمان بر می باشد. بنابراین متقاضیانی که به دنبال اخذ وقت سفارت ایتالیا هستند ابتدا می بایست از طریق اینترنت به سایت های مربوط به سفارت مراجعه نمایند سپس با تکمیل فرم مورد نظر برای درخواست وقت تقاضا دهند. نوبت دهی سفارت ایتالیا به صورت رندمی انجام می شود به همین دلیل دقیق معلوم نیست چه زمانی به شما نوبت داده می شود، این زمان اغلب بین ۲ تا ۳ ماه زمان می برد. از همین رو افرادی که از طریق دعوتنامه می خواهند برای سفر به ایتالیا اقدام کنند می بایست خیلی زود تقاضا دهند تا وقت سفارت ایتالیا از تاریخ دعوت نامه آن ها نگذرد. پس از تعیین روز و ساعت وقت سفارت و اعلام آن، متقاضیان می بایست به همراه مدارک کامل و اسناد لازم برای مصاحبه به سفارت ایتالیا مراجعه نمایند. سفارت خانه ایتالیا در تهران واقع در خیابان نوفل نوشاتو قرار گرفته است. متاسفانه برخی از متقاضیان گمان می کنند اگر به جای تقاضای آنلاین و اینترنتی به صورت حضوری به سفارت بروند زود تر موفق به اخذ وقت سفارت ایتالیا خواهند شد، در صورتی که درست برعکس، شما با مراجعه به سفارت ایتالیا تنها زمان زیادی از خود را در صف های طولانی از دست می دهید.

بهترین زمان برای سفر به کشور ایتالیا

چنانچه شما نیز کشور ایتالیا را برای سفر انتخاب کرده اید بهتر است اطلاعاتی در رابطه با آب و هوای این کشور بدست آورد تا بتوانید در بهترین زمان ممکن سفر خود را آغاز کنید و تجربه ای عالی برای خود رقم بزنید. کشور ایتالیا دارای تابستان های گرم و سوزان و زمستان های بارانی و سرد است، علاوه براین به دلیل تعطیلات تابستانی در این فصل گردشگران و توریستان بسیاری به ایتالیا سفر می کنند که شما با ازدحام بیش  از حد جمعیت در ایتالیا مواجه می شوید و این شاید باعث شود آن گونه که باید نتوانید از سفر خود لذت ببرید، بنابراین بهترین زمان برای سفر به این کشور فصل های پاییز و بهار می باشد.

وقت سفارت ایتالیا دقیقا مانند همه سفارت خانه های دنیا مراحل و مراتب خاص خود را دارد، که مهم ترین مراحل آن دریافت وقت سفارت ایتالیا و اخذ ویزا می باشد، وقت سفارت ایتالیا به منظور انجام مصاحبه انجام می شود تا در این مصاحبه تعیین شود فرد متقاضی صلاحیت دریافت ویزا را دارد یا نه. همان طور که اشاره کردیم وقت سفارت ایتالیا به میزان زیادی از زمان متقاضیان می کاهد، به همین دلیل پیشنهاد می کنم برای جلوگیری از این اتلاف زمان و انرژی این کار را به افراد ماهر و با تجربه واگذار کنید و شما تنها به مراحل مربوط به تهیه مدارک و تارکات سفر به ایتالیا مشغول شوید.شما می توانید برای سپردن این کار به افراد خبره به سایت های مربوطه مراجعه کنید، این سایت ها برای راحت تر شدن کار متقاضیان ایجاد شده اند که توسط افراد باتجربه و خبره در اخذ وقت سفارت ایتالیا مدیریت می شوند.

مراحل اخذ وقت سفارت ایتالیا

شاید جالب باشد بخوانید :
 • پر کردن فرم مشخصات فردی متقاضی
 • اعلام زمان مصاحبه در سفارت ایتالیا
 • پرداخت هزینه های مربوط به وقت سفارت ایتالیا که به صورت دقیق در سایت های سفارت مشخص می شود.
 • تهیه و آماده کردن اسناد و مدارک لازم

انواع ویزای کشور ایتالیا

 1. ویزای توریستی ایتالیا: از پر طرفدارترین ویزاهای ایتالیا برای سفر ویزای توریستی می باشد که جزء ویزاهای کوتاه مدت است و برای گردشگران در نظر گرفته شده است، اعتبار این ویزا معمولا ۳ ماه می باشد.
 2. ویزای درمانی یا پزشکی: این نوع ویزا برای بیمارانی در نظر گرفته می شود که تنها به منظور درمان بیماری مشخصی به ایتالیا می روند.
 3. ویزای تجاری: این نوع ویزا همان طور که از نامش پیداست برای تاجرانی در نظر گرفته شده است که به می خواهند به قصد گسترش و توسعه کسب و کار خود و یا ملاقات با شرکای تجاری به ایتالیا سفر کنند.
 4. ویزای تحصیلی ایتالیا: یکی دیگر از پر طرفدار ترین ویزاهای ایتالیا که به منظور اخذ آن متقاضیان زیادی اقدام رزرو وقت سفارت ایتالیا می کنند، ویزای تحصیلی است. این ویزا مختص به دانشجویان و دانش آموزانی است که می خواهند تحصیلات خود را در کشور ایتالیا ادامه دهند، البته خیلی از متقاضیان از این طریق برای دریافت اقامت استفاده می کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا

 • اصل و کپی از ترجمه سند مالکیت
 • ارائه مدارک لازم برای رزرو هتل
 • فرم تقاضای روادید ایتالیا
 • گردش مالی حساب بانکی ۶ ماه اخیر
 • کارت عضویت در هیئت علمی
 • اصل و کپی بیمه مسافرتی
 • حکم کارگزینی
 • گذرنامه

چرا برخی از روادید ایتالیا ریجکت می شود؟

به دلیل این که همه روزه افراد بسیاری نسبت به دریافت روادید ایتالیا و وقت سفارت ایتالیا تقاضا می دهند، دانستن مهم ترین دلایل ریجکت شدن ویزا ها می تواند کمک بسیاری به متقاضیان کند، در صورتی که در گذشته فعالیت هایی نظیر اعتیاد، قتل، کودک آزاری و … انجام داده باشید، به احتمال زیاد ویزای شما ریجکت خواهد شد. علاوه براین در صورتی هم که مدارک شما جعلی و معتبر نباشد و یا توضیحات کافی برای اقامت نداشته باشد و یا گذرنامه آسیب دیده و غیر معتبر باشد، هدف شما از سفر معلوم نباشد و یا عدم توانایی مالی شما برای امرار معاش در سفر ثابت شود، در چنین صورتی نیز به احتمال زیاد ویزای شما پذیرفته نخواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =