راهنمای شروع کسب و کار در اینستاگرام (آپدیت ۲۰۲۲)

قدرت کسب و کارهای اینستاگرامی بر کسی پوشیده نیست. به جرئت می‌توان گفت که اگر کسی کسب و کاری قدرتمند در اینستاگرام بنا کند، می‌تواند به درآمدهایی بسیار بیشتر از درآمدهای کارمندی برسد. اصول شروع کسب و کار در اینستاگرام نیازمند پیش نیازهای خاصی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

۱. یادگیری موارد اولیه

اینستاگرام محیطی کاربر پسند دارد. اصطلاحات این برنامه هم مانند برنامه‌های مشابه است. اما اگر با این موارد آشنایی ندارید، می‌توانید با یک جستجوی ساده و در عرض چند دقیقه با این موارد آشنا شوید. آموزش‌های تکمیلی و کسب تجربه هم در طی مسیر به دست میاید. بعد از یادگیری های اولیه می‌توانید به شروع کسب و کار در اینستاگرام بپردازید.

نحوه‌ی تبدیل اکانت عادی به اکانت بیزینسی هم جزو همین موارد است که به شما امکان می‌دهد که دیتاهای مربوط به پست خود را مشاهده کنید.

۲. ساخت پروفایل اصولی

اگر تا الان در اینستاگرام اکانت باز کرده باشید می‌دانید که این کار اصلا سخت نیست. برای شروع کسب و کار در اینستاگرام حتما باید یک نام خوب برای خود انتخاب کنید.

مهم است که این نام نشان دهنده‌ی زمینه‌ی فعالیت شما باشد. علاوه بر این اگر برند شما در مراحل ابتدایی است، صیقل دادن آن و استفاده از مواردی که تلفظ آن را برای مخاطب بهتر می‌کند، می‌تواند شما را چند قدم از رقیبانتان جلو بیاندازد.

قسمت بعدی در ساخت پروفایل، انتخاب عکس پروفایل مناسب است. در ابتدای کار، اگر برند شما شناخته شده نباشد، می‌توانید از نمادهای ساده‌ای استفاده کنید که بتواند کار شما را به ساده‌ترین شکل ممکن توضیح دهد. در بسیاری از موارد، یک عکس شفاف، واضح و البته خلوت، تاثیر بیشتری از چند صفحه تبلیغات دارد.

یکی از موارد مهم دیگر در پروفایل، نوشتن قسمت بیوگرافی است که بهتر است به صورت حرفه‌ای نوشته شود. نوشتن شعر و جملات قصار قدیم یا جدید، علاوه بر این که تاثیری روی جذب مخاطب ندارد، می‌تواند باعث آنفالو شدن توسط فالوورهای فعلی شود.

نوشتن یک شرح جزئی از فعالیت‌های اصلی پیج، محصولات و محل دفاتر اصلی (در صورت وجود)، به همراه یک شماره تماس یا راه ارتباطی می‌تواند در جذب مشتری بسیار موثر باشد.

۳. تولید محتوای مناسب

به جرئت می‌توان گفت که نقش تولید محتوای مناسب در موفقیت پررنگ‌تر از بقیه‌ی موارد است. ساخت محتوای مورد نیاز به کاربر و ارائه کردن آن به شکلی که برای مخاطب جذابیت داشته باشد یکی از چالش‌های هر کسب و کاری است که در فضای مجازی با دیگران رقابت می‌کند. در حقیقت ساختار پررنگ و لعاب محتوای سرگرم کننده بسیار بیشتر از محتوای خشک و تبلیغاتی است. با دانستن این حقایق، بهتر است برای تولید محتوا، مضامین کاری را با محتوای سرگرم کننده ترکیب کنید تا بدون ضربه زدن به قدرت و جهت گیری برند مخاطب خاص خود را نیز جذب کنید.

۴. افزایش مخاطب در اینستاگرام

بدون داشتن مخاطب، فعالیت در شبکه‌های مجازی تقریبا بی‌معناست. حتی اگر بی‌معنا هم نباشد، قطعا جنبه‌ی اقتصادی ندارد. این شرایط باب میل بیشتر افراد نیست؛ پس اگر جزو افرادی نیستید که به خاطر آگاهی عمومی یا حمایت از یک هدف خاص در فضای مجازی فعالیت می‌کنید بهتر است به فکر یک استراتژی افزایش مخاطب باشید.

نکته‌ی جالب در افزایش مخاطب این است که بعد از مدتی وارد چرخه‌ی مرغ و تخم مرغ می‌شوید و نخواهید دانست که باید فالوور جذب کنید تا رشد کنید یا رشد کنید تا فالوور جلب کنید. در این شرایط است که به منظور اعتماد سازی برای مخاطبان جدید و شبیه سازی یک رشد شدید در فالوور، بسیاری از اینستاگرامرها اقدام به خرید فالوور اینستاگرام می‌کنند.

هر چند خرید فالوور یک حرکت بنیادی نیست و جوابگوی ایراداتی مانند نقص محتوا نخواهد شد، اما می‌توان انتظار داشت که در صورت مساعد بودن شرایط باعث شود تا رشد واقعی پیج افزایش یابد.

جمع بندی

شروع کسب و کار در اینستاگرام نیازمند یک برنامه ریزی درست و اصولی است. هر چند هزینه‌ی این کار بسیار کمتر از شروع کسب و کار سنتی است، اما همچنان همانقدر انرژی نیاز دارد. امیدوارم این مطلب توانسته باشد به شما یک دید کلی از مسیر شروع کسب و کار در اینستاگرام بدهد. اگر نظری در این مورد داشتید می‌توانید در کامنت‌ها برای ما بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.