راهنمای وقت و ویزای اسپانیا

چگونه وقت سفارت اسپانیا بگیریم؟
اگر قصد سفر به اروپا را دارید و اسپانیا کشورهدف شما می باشد و یا بیشترین زمان سفر شما در کشور اسپانیا می گذرد، می توانید برای درخواست ویزای شینگن اسپانیا از طریق این کشور اقدام نمایید. در این صورت شما باید حتماً وقت سفارت اسپانیا بگیرید، وقت سفارت برای تکمیل فرآیند درخواست ویزا، تحویل مدارک و انگشت نگاری می باشد و در تاریخ معین شده باید با همراه داشتن مدارک کامل در محل سفارت اسپانیا حضور پیدا کنید.
مراحل دریافت وقت سفارت اسپانیا
کسانی که قصد دریافت ویزای اسپانیا را دارند باید ابتدا برای دریافت وقت سفارت اسپانیا از طریق نماینده رسمی این سفارت یعنی شرکت BLS که یک مرکز معتبر در ارتباط با رزرو وقت سفارت، پیگیری درخواست های مربوط به ویزا و گرفتن مدارک از متقاضیان می باشد اقدام نمایند. در این مرحله افراد نوع ویزای درخواستی را مشخص کرده و وقت سفارت اسپانیا برایشان مشخص می شود سپس متقاضیان برای انجام مراحل مربوط به مرکز درخواست ویزا رفته و بعد از تکمیل مدارک لازم، در زمان تعیین شده به صورت حضوری به سفارت مراجعه می کنند.

انواع وقت سفارت اسپانیا

از دو طریق می توانید برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا اقدام کنید. معمولاً زمان هایی که برای متقاضیان تعیین می شود بین ۲۰-۳۰ روز بعد از ثبت درخواست خواهد بود بنابراین اگر افراد برای سفر خود محدودیت زمانی ندارند از این نوع وقت استفاده می کنند اما اگر تاریخ سفرشان نزدیک باشد یا تاریخ خاص و یا برنامه ویژه ای مدنظر داشته باشند می توانند از وقت فوری استفاده کنند که رزرو وقت سفارت برای آنها در زمان کمتری انجام خواهد شد.
تقسیم بندی ویزای اسپانیا
۱.ویزای توریستی و خویشاوندی اسپانیا
۲. ویزای تحصیلی اسپانیا
۳.ویزای کاری اسپانیا
۴.ویزای پزشکی اسپانیا
۵.ویزای ازدواج اسپانیا
بعد از اینکه هدف افراد از سفر به اسپانیا مشخص شد ویزا از نظر تقسیم بندی نیز بررسی می شود. تقسیم بندی ویزای اسپانیا بر اساس تعداد دفعات، از قبیل ویزای ترانزیت که امکان خروج از فرودگاه وجود ندارد و بعد از ورود به فرودگاه اسپانیا افراد به مقصد دیگری سفر می کنند، ویزای سینگل یا یک بار ورود که بعد از یکبار ورود و خروج از اسپانیا اعتبار آن تمام می شود، ویزای دابل یا دوبار ورود که فرد می تواند دو بار به اسپانیا ورود و خروج داشته باشد و ویزای مولتیپل یا چندبار ورود که در این نوع ویزا محدودیتی در تعداد ورود و خروج به این کشور وجود ندارد می باشد.
ویزای شینگن اسپانیا
اسپانیا یکی از کشورهای منطقه شینگن محسوب می شود و برای افرادی که قصد دارند به این کشور سفر کنند باید برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا و درخواست ویزای شینگن اسپانیا اقدام کنند. کسانی که این ویزا را دریافت می کنند می توانند به دیگر کشورهای عضو شینگن نیز سفر کنند. افراد برای گرفتن این نوع ویزا باید در درخواست خود نوع ویزای شینگن اسپانیا را مشخص کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله رو به رو را مطالعه بفرمایید >> وقت سفارت اسپانیا”  وقت سفارت اسپانیا
مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای اسپانیا
برای درخواست ویزای اسپانیا ارائه مدارکی از قبیل فرم تکمیل شده درخواست ویزا، پاسپورت معتبر متقاضی به همراه دو قطعه عکس پاسپورتی، داشتن سندی مبنی بر تمکن مالی، گردش شش ماهه اخیر حساب بانکی، اصل و ترجمه اسناد ملکی، گواهی اشتغال به کار یا تحصیل به همراه فیش حقوقی و بیمه، رسید پرداخت هزینه ویزا و مدارک مربوط به سفر مانند رزرو بلیط رفت و برگشت، وچر هتل، برنامه سفر و بیمه مسافرتی الزامی می باشد.

نویسنده سارا فردرو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.