راه های درمان سوختگی با اسید لوله بازکنی

استفاده از اسید لوله بازکنی همیشه با خطرات زیادی همراه بوده است که این خطرات گاهی صدمات جانی و مالی زیادی وارد می کند. از جمله صدمات استفاده از محلول لوله بازکنی، سوختگی با اسید لوله بازکنی می باشد که برای بسیاری از افراد رخ داده است. تعداد مراجعات زیاد به بیمارستان ها حاکی از این است که این حادثه گریبانگیر بسیاری از افراد شده است. در صورت سوختگی با محلول لوله بازکن باید فورا به پزشک مراجعه کنید اما قبل از آن می توانید برای التیام محل آسیب دیده از روش های مختلفی استفاده کنید که در این مطلب برای شما بیان نموده ایم:

روش های درمان خانگی سوختگی با اسید لوله بازکنی

این ماده بسیار خطرناک است و در صورت برخورد آن با پوست یا دیگر اعضای بدن قطعا به جراحت و سوختگی های جبران ناپذیری ختم می شود. برای همین می بایست نهایت رعایت و ملاحظه را در استفاده از این ماده خطرناک به کار گرفت یا حتی الامکان آن را به متخصص لوله بازکنی سپرد. اما اگر از بد حادثه این اتفاق برای کسی افتاد بسیار لازم است که اطرافیان وی بدانند مخصوصا در لحظات اولیه سوختگی با اسید لوله بازکنی چه کار باید بکنند.

به همین جهت راهکارهایی را التیام و کاهش خسارت ناشی از سوختگی با اسید لوله بازکنی خدمتتان خواهید گفت تا در صورتی برخورد با چنین مشکلی بتوانید از عواقب آن با انجام این راهکارها بکاهید:

استفاده از شیر برای کاهش سوختگی با اسید لوله بازکن

اگر دچار این مشکل شدید بد نیست بدانید که شیر یا ماست چرب به خاطر داشتن چربی و پروتئین می تواند باعث کاهش درد و سوزش ناشی از سوختگی با اسید لوله بازکنی شود. برای این منظور می بایست محل سوختگی را حدود ۱۵ دقیقه در ظرف پر از شیر یا ماست چرب قرار دهید.

در جریان باشید که در صورت نیاز به رفع گرفتگی لوله فاضلاب و سرویس لوله بازکنی در مناطق مختلف تهران مانند لوله بازکنی پاسداران ، دروس ، الهیه و… می توانید به سایت برچسب مراجعه کنید.

استفاده از روغن نارگیل برای بهبود زخم سوختگی با اسید چاه بازکن

از آنجا که روغن نارگیل حاوی ویتامین E زیادی است که هم برای پوست پرخاصیت است و هم ضدقارچ و ضد باکتری است می تواند درمان مناسبی برای جلوگیری از عفونت بعد از سوختگی با اسید شود. در این حالت باید روغن نارگیل را به آرامی و نرمی روی محل سوختگی با اسید لوله بازکنی ریخته و ماساژ دهید.

ریختن سرکه روی محل سوختگی با اسید لوله بازکنی

یکی دیگر از راه های ساده و طبیعی درمان سوختگی با اسید لوله بازکنی استفاده از سرکه است که خاصیت تسکین دهندگی خارش و درد و التهاب سوختگی را دارد. ضمنا ماده ای ضدعفونی کننده به حساب می آید. بنابراین هم می تواند بر کاهش درد اثرگذار باشد و هم مانع ایجاد عفونت در محل سوختگی شود. برای این کار مقداری سرکه را روی گاز استریل ریخته و روی زخم ببندید.

“شما می توانید در صورت نیاز به متخصص لوله بازکنی به سایت لوله بازکنی برچسب مراجعه کنید و از تخصص لوله بازکن های آن استفاده کنید.”

استفاده از عسل راه دیگری برای درمان سوختگی با اسید

اگر اسید یا محلول لوله بازکنی قسمتی از بدن را سوزاند می توانید از عسل نیز استفاده کنید. عسل می تواند دمای محل سوختگی را کم کند و باعث کاهش درد شود. ضمن آنکه عسل از عفونت محل سوختگی جلوگیری می کند. برای این منظور می توانید محل سوختگی با اسید لوله بازکنی را آغشته به عسل کنید.

کودکان بیشتر دچار سوختگی با محلول لوله بازکنی می شوند!

از آنجا که کودکان متوجه خطرات این ماده نیستند یا فرق آن را با دیگر مایعات نمی دانند بیشتر در معرض برخورد و آسیب از اسید لوله بازکنی هستند. بازی با بطری این ماده یا خوردن آن راه هایی است که کودک را به سوختگی با اسید دچار می کند. گاه این آسیب چنان برای کودکان جدی است که باعث نقص عضو مخصوصا در ناحیه مری و نای یا حتی مرگ آن ها می شود. از این رو بسیار واجب است که محلول یا اسید لوله بازکنی را از دسترس کودکان دور کرده و در صورت خرید یک بطری اسید و بعد از باز کردن آن تمام آن را در چاه بریزید و بطری خالی را در چند پلاستیک پیچیده و سپس آن را به سطل آشغال بیندازید. در این حالت خطر را به شکل قطعی از خود دور کرده اید.

این را به یاد داشته باشید که هر کجای شمال تهران که هستید با خدمات لوله بازکنی شمال تهران و آموزش های زیادی که در این زمینه وجود دارد، می توانید به سادگی مشکلاتتان را با لوله فاضلاب منزلتان حل کنید.

پیشگیری از سوختگی با اسید لوله بازکنی

اما یادتان باشد هنگام استفاده از این ماده خطرناک حتما دستکش به دست و ماسک به صورت داشته باشید. خصوصا ماسک مانع از استنشاق گاز سمی و بخار اسید می شود، که ممکن است صدماتی به ریه شما بزند. از طرفی پلاستیک تنها ماده ای در طبیعت است که در برابر اسید هیچ واکنشی نشان نمی دهد. پس هرگز اسید را از بطری پلاستیکی اش به ظرف دیگری منتقل نکنید و زمان استفاده از دستکش پلاستیکی استفاده کنید. در صورت مبتلا شدن به سوختگی با اسید لوله بازکنی بلافاصله محل سوختگی را با آب بشویید و حتما و بلافاصله به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کنید و این را به یاد بسپارید که درمان های خانگی برای کاهش عوارض سوختگی است و شما می بایست برای ترمیم سوختگی و زخم حتما به پزشک مراجعه کنید.

1 نظر
  1. الهام می گوید

    سلام
    ممنون بابت راهکارای درمان سوختگی با اسید، خیلی فوری لازم داشتیم و استفاده کردیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 6 =