رم کامپیوتر کورسیر DOMINATOR PLATINUM RGB

سری Corsair Dominator اکنون بیش از یک دهه است که در بازار کامپیوتر های دسکتاپی مورد استفاده قرار میگیرد. از  زمان تولید DOMINATOR PLATINUM تاکنون طراحی ها و زیبایی های مختلفی را دیده ایم. پره های نمادین “شانه مانند” در بالای هر حافظه Dominator همیشه وجود دارد. امروزه DOMINATOR جزو سریعترین ماژولهای رم در دنیا هست و اکنون Dominator Platinum RGB از نسل جدید حافظه های شرکت کورسیر را داریم. از طراحی کاملاً براق مشکی با میله ای در بالا و حفره های نمادین درست در زیر آن بهره می برد. Dominator Platinum RGB DDR4 در کیت ۲ استیک یا ۴ استیک موجود است. با ظرفیت های مختلف از ۱۶ گیگابایت تا ۱۲۸ گیگابایت و سرعت از ۳۰۰۰ مگاهرتز تا ۴۸۰۰ مگاهرتز. هرچند که در زمان نوشتن این بررسی ، آن DDR4-48000MHz در حال حاضر هیچ کجا یافت نمی شود. شاید ، این یک کالای بسیار محدود یا موجودی باشد. اکثر Dominator Platinum RGB در فروشگاه ها دارای سرعت ۳۰۰۰ مگاهرتز تا ۴۲۶۶ مگاهرتز هستند. کیت حافظه خاصی که در اینجا به دست ما رسیده Dominator Platinum RGB DDR4-3200MHZ CL16 است. در زیر بقیه مشخصات این کیت حافظه خاص آورده شده است. پس از آن ، بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم و بیشتر در مورد ویژگی های آن بحث کنیم.

جعبه Dominator Platinum تا حدودی منحصر به فرد است ، یک شکل هشت ضلعی است و بسته بندی آن به تنهایی Dominator Platinum را از حافظه DDR دیگری که Corsair دارد جدا می کند. شرکت کورسیر متذکر است و به ما می گوید “این بچه های منحصر به فرد و متفاوتی هستند!”.

داخل جعبه یک کفی محافظ وجود دارد که ماژول حافظه را احاطه کرده است. به وضوح نمی توانید آن را ببینید ، اما محافظ های حافظه توسط یک پوسته یا پوشش پلاستیکی شفاف محافظت می شوند. Dominator Platinum دارای یک طراحی متقارن است ، بنابراین هر دو طرف یکسان به نظر می رسند. اما یک برچسب در یک طرف وجود دارد که اطلاعات مربوط به حافظه داخلی را چاپ می کند.

Dominator Platinum RGB احساس خوبی به شما میدهد و واقعاً ممتاز است. طراحی و رنگ آمیزی کاملا مشکی بسیار زیبا به نظر می رسد و من شخصاً زیبایی Dominator Platinum را دوست دارم. طبق گفته Corsair ، “این نشان دهنده اوج مهارت برتر است ، شروع با PCB 10 لایه سفارشی که کیفیت و ثبات سیگنال را تضمین می کند”.

همچنین ، گفته می شود تراشه های حافظه تعبیه شده در هر Dominator Platinum مرتب شده و با دقت محکم نمایش داده می شوند تا از زمان پاسخگویی کوتاه و عملکرد با فرکانس بالا با فضای مناسب جهت انجام  اورکلاک اطمینان حاصل کنند.

رم کورسیر پلاتنیوم ارجی بی  همچنین دارای یک فناوری ثبت اختراع Dual-Path DHX است که ماژول را از طریق پخش کننده حرارت آلومینیوم آنودایز شده و صفحه های مسی که مستقیماً در PCB تعبیه شده اند ، خنک می کند.

Corsair Vengeance RGB Pro برخلاف Dominator Platinum RGB دارای ۱۲ LED Capellix RGB است. گفته می شود اینها از LED های معمول RGB روشن تر و ماندگارترند و بسیار کوچک هستند و فقط ۰.۲ میلی متر مربع هستند. LED های Capellix RGB نیز از انرژی کمتری استفاده می کنند ، بنابراین در اصل کارایی بیشتری دارد و هیچ تاثیری بر دمای حافظه ندارد.

با یک جستجوی سریع در مورد تراشه حافظه – K4A8G085WC-BCTD نشان می دهد که این محصول از چیپ سامسونگ است. هر تراشه حافظه دارای تراکم ۸ گیگابایت و سرعت نامی ۲۶۶۶ مگابیت بر ثانیه است. ۸ تراشه برای ساخت ۸ گیگابایت حافظه در هر استیک وجود دارد. کیتی که در اینجا داریم یک طرفه است ، یعنی فقط یک طرف PCB دارای تراشه های حافظه است.بیشتر حافظه Corsair از این نوع تنظیمات یا تنظیمات برخوردار است.

تفاوت اصلی دیگر Dominator Platinum RGB در مقابل Vengeance RGB Pro در طراحی داخلی است. Vengeance از فناوری خنک کننده Dominator’s Dual-Path DHX بهره نمی برد.

همچنین ، طبق گفته Corsair ، Dominator به دلیل وجود آی سی های حافظه با صفحه نمایش دستی ، بهتر از Vengeance RGB Pro اورکلاک میشود.

اورکلاکینگ بارزترین تفاوت بین رم های کورسیر دومنیتور پلاتنیوم آرجی بی  با سایر رم های این کورسیر است. ممکن است بعضی از شما شکل Dominator Platinum را دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.