روشن کردن کولر گازی بدون کنترل

در پاسخ به سوال شما باید گفت بله ممکن است! امروز در این مقاله تصمیم داریم تا سه راه حل را برایتان به طور دقیق و مرحله به مرحله بیان کنیم تا بتوانید در چنین شرایط بحرانی اسپلیت خود را بدون استفاده از کنترل روشن و یا خاموش کنید. توجه داشته باشید اگر خود اسپلیت دچار مشکلی شده، برای برطرف کردن مشکل بهتر است از یک تکنسین ماهر یا یک فرد متخصص در نمایندگی تعمیر اسپیلت سامسونگ کمک بگیرید. ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید و اطلاعات خود را افزایش دهید.

۳ روش روشن کردن اسپلیت بدون کنترل

  1. فشردن دکمه پاور در یونیت داخلی اسپلیت
فشردن دکمه پاور در یونیت داخلی اسپلیت

قبل از هرچیزی باید بیان کرد که این راه حل ساده ترین روشی است که می توانید برای روشن و خاموش کردن دستگاه خود از آن استفاده کنید. تولید کنندگان اسپلیت امروزه سعی دارند تا دستگاه های خود را با ظاهری براق، چشم نواز و ظریف طراحی و پیاده سازی کنند؛ از همین رو همواره تلاش کرده اند تا هیچ دکمه ای بر روی سطح ظاهری پنل داخلی وجود نداشته باشد، این گونه سطح صاف و زیبای اسپلیت از بین نمی رود و حفظ می شود. اما این سبک طراحی باعث نشده که تولید کنندگان برای دستگاه هیچ دکمه ای نگذاشته باشند. اگر زیر روکش فلزی صفحه فیلتر هوا را بررسی کنید دکمه های on و off را که برای خاموش و روشن کردن است، مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که بیشتر اوقات زیر دکمه ها، کلمه های on و off نوشته شده است.

اکنون اگر قصد دارید اسپلیت خود را بدون استفاده از کنترل روشن یا خاموش کنید، باید پنل جلویی را باز کرده تا به دکمه ها دسترسی داشته باشید. فراموش نکنید که هر برند سازنده و طراح متفاوتی داشته و به همین دلیل ممکن است در هر کدام یک از مدل ها کمی جای دکمه ها باهم فرق داشته باشد. از همین رو در ادامه موقعیت های مختلف دکمه ها را برایتان بیان خواهیم کرد:

  1. در مدل های دایکین، میتسوبیشی، گری و فونیکی دکمه ها کنار لامپ های تایمر لامپ های نشانگر اسپلیت و در سمت چپ پره های یونیت داخلی قرار گرفته اند.
  2. در مدل های پاناسونیک، ال جی و هیتاچی برای دسترسی به دکمه ها باید فیلتر گرد و خاک اسپلیت را بلند کنید. کمی این کار دشوار است زیرا طراح اسپلیت این سه مدل دکمه پاور را زیر فیلتر یونیت داخلی قرار داده است.
  • تبدیل تلفن همراه به کنترل
تبدیل تلفن همراه به کنترل

امروزه تلفن های همراه آپشن ها و قابلیت های جدید تری دارند و شما با استفاده از آنها می توانید کار های بسیار زیادی انجام دهید و شرایط های بسیار سختی را برای خودتان آسان کنید. با دانلود و نصب اپلیکیشن کنترل اسپلیت، از گوشی خود به عنوان ریموت استفاده خواهید کرد زیرا از طریق این اپ و سنسور مادون قرمز موبایل قادر به خاموش و روشن کردن دستگاه خواهید بود.

  • کلید قطع کننده مدار
کلید قطع کننده مدار

اگر به هر دلیلی قادر به استفاده از کنترل خود برای روشن کردن دستگاه نبوده اید ابتدا دو روش بالا را امتحان کنید. در صورتی که به نتیجه ای نرسیدید و در پیاده سازی این دو روش موفق نبودید به سراغ کلید قطع کننده مدار بروید زیرا آخرین و آسان ترین راه حل ما به شما برای روشن کردن اسپلیت بدون کنترل، این کلید می باشد. دلیل روشن نشدن دستگاه در بسیاری از مواقع به خاطر قرار گرفتن این قطعه در حالت خاموش است که اکثر شما از این موضوع هیچ اطلاعی نداشتید. می توانید به صورت جداگانه یک کلید قطع کننده مدار در خانه ی خود نصب نمایید البته اگر جز افرادی هستید که همواره تنها یک درجه را برای اسپلیت خود مشخص می کنید و هیچ وقت دمای آن را تغییر نمی دهید. همانطور که بیان کردیم در این مقاله ۳ روش را برایتان دقیق و مرحله به مرحله توضیح دادیم. با استفاده از این سه روش در هر لحظه و هر موقعیتی می توانید دستگاه خود را بدون استفاده از کنترل روشن یا خاموش نمایید. پس هنگامی که کنترل خود را گم کردید، باطری آن تمام شده بود یا در کل مشکلی برای خودش به وجود آمده بود اصلا جای نگرانی و ناراحتی نیست زیرا شما اکنون اطلاعات بسیار کاملی در اختیار دارید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =