روش‌های استعلام خلافی آنلاین

دریافت سریع خلافی خودرو
تا چند وقت پیش تنها راه استعلام و تسویه خلافی خودرو مراجعه به دفاتر پیشخوان و صرف زمان و هزینه بود. در حال حاضر شما می‌توانید از طریق اینترنت در کوتاهترین زمان و تنها با چند کلیک اقدام به گرفتن خلافی خودرو کنید. به علاوه دیگر نیاز نیست تا برای به روزرسانی سیستم راهور ۷ تا ۱۰ روز منتظر باشید زیرا تسویه خلافی آنلاین به صورت آنی است.

تقسیط خلافی خودرو از طریق اینترنت
در صورتی که هزینه خلافی شما بالا بوده و تمایلی به پرداخت کامل آن ندارید می‌توانید از امکان پرداخت تک به تک جرایم استفاده کرده و در واقع خلافی خود را قسط‌بندی و موردی پرداخت کنید. البته ذکر این نکته ضروری است که در صورتی که خودروی شما توقیف شده باشد مجبور به پرداخت کامل خلافی برای ترخیص آن هستید.

روش‌های استعلام خلافی خودرو
دریافت خلافی خودرو از دفاتر پیشخوان

همانطور که گفته شد مراجعه به دفاتر پیشخوان یکی از روش‌های قدیمی و زمانبر برای دریافت خلافی ماشین است. با این حال هنوز هم امکان تسویه خلافی از این طریق وجود دارد. لازم به ذکر است که هزینه استعلام خلافی در دفاتر پیشخوان ۱۲۰۰۰ تومان است.

استعلام خلافی از سایت راهور ۱۲۰
شما می‌توانید از طریق سایت راهور۱۲۰ اقدام به استعلام و پرداخت خلافی کنید. اما باید توجه داشته باشید که فرایند خلافی خودرو راهور مستلزم ثبت‌نام در سامانه سخا و دریافت رمز عبور است.
استعلام خلافی از طریق اپلیکیشن قبضینو
شما می‌توانید از طریق قبضینو در کوتاهترین زمان و تنها با چند کلیک اقدام به گرفتن خلافی خودرو کنید. همچنین در صورتی که هزینه خلافی شما بالا بوده و تمایلی به پرداخت کامل آن ندارید می‌توانید از امکان پرداخت تک به تک جرایم در سامانه استعلام خلافی خودرو قبضینو استفاده کرده و در واقع خلافی خود را قسط‌بندی و موردی پرداخت کنید. البته ذکر این نکته ضروری است که در صورتی که خودروی شما توقیف شده باشد مجبور به پرداخت کامل خلافی برای ترخیص آن هستید.

مشاهده خلافی از طریق پیامک
در صورتی که به کد VIN خودرو دسترسی دارید می‌توانید از طریق شماره پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ اقدام به گرفتن خلافی خود کنید. البته در این روش امکان پرداخت وجود نداشته و در نهایت لازم است برای پرداخت از روش‌های دیگر استفاده کنید.

تسویه خلافی خودرو از طریق عابربانک
برای استفاده از این روش کافیست که به یکی از خودپردازهای عضو شتاب مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که در این روش باید شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض خلافی خود را داشته باشید.

استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق تماس تلفنی

شما می‌توانید برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو با سامانه تلفنی گویای راهبری راجا به شماره ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس گرفته و از میزان خلافی خود مطلع شوید. برای این کار لازم است تا کد VIN درج شده در پشت کارت خودروی خود را داشته باشید

استعلام دوبرابر شدن خلافی
مهلت پرداخت برخی از تخلفات رانندگی ۶۰ روز است و اگر طی این مدت اقدام به پرداخت خلافی خودرو نکنید مبلغ خلافی دوبرابر خواهد شد. از آنجایی که معمولا پیامک خلافی فقط برای تخلفات ثبت‌شده با دوربین ارسال می‌شود بهتر است به صورت دوره ای اقدام به استعلام خلافی خودرو خود کنید.

توقیف خودرو برای خلافی بالای ۱ میلیون
به گفته پلیس راهور اگر خلافی یک خودرو بیشتر از یک میلیون تومان باشد، حتی اگر راننده تخلفاتی که منجر به توقیف خودرو می‌شود را انجام نداده باشد پلیس می‌تواند آن را توقیف کند زیرا ملاک توقیف خودرو میزان خلافی است. بنابراین لازم است تا پیش از رسیدن مبلغ خلافی به یک میلیون تومان اقدام به تسویه آن کنید.
مشاهده جرایم خودرو با اپلیکیشن پلیس من
اپلیکیشن پلیس من در کنار خدمات گوناگونی که به کاربران خود ارائه می‌‌دهد، امکان استعلام و پرداخت جریمه خودرو را نیز فراهم کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =