روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی با دیدن فیلم

فیلم ها یکی از مهمترین منابع کمک آموزشی برای تقویت زبان است. فیلم پر از مکالمه های دنیای واقعی است، فیلم ها این جوری است کلمه ها را در قالب جمله های کاربردی به شما یاد میدهد و شما را با فرهنگ آن کشور آشنا می کند. ویژگی های دیداری فیلم انگلیسی باعث می شود زبان را بهتر یاد بگیرید و به شما کمک می کند با حالت های بدن یا همان زبان بدن آشنا شوید. جذابیت و سرگرمی فیلم باعث می شود از آموختن لذت ببرید و این که خسته نشوید.

یک مزیت یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم این است که زبان استفاده‌شده در فیلم به واقعیت بسیار نزدیک است. درحالی‌که زبان استفاده‌شده در کتاب‌های آموزشی ادبی تر است و دور از واقعیت است . بنابراین اگر زیاد فیلم نگاه کرده باشید، وقتی با یک انگلیسی‌زبان صحبت می‌کنید می‌فهمید که صحبتتان شباهت بسیار زیادی با آنچه قبلاً شنیده‌اید و دیده‌اید دارد. بنابراین مهارت‌های ارتباطی‌تان با فیلم نگاه کردن می‌تواند تقویت شود.

فیلمی را برای تقویت زبان انتخاب کنید که موضوع و داستانش برایتان جذاب باشد. دیدن یک فیلم انگلیسی درام برای کسی که عاشق فیلم‌های زبان انگلیسی ماجراجویانه است، کسل کننده خواهد بود. درنتیجه خیلی زود خسته می شود و از یادگیری منصرف میشوید. پس فیلمی را انتخاب کنید که با سلیقه شما سازگار باشد. لازم نیست سراغ آثار فاخر هنری بروید، معمولا داستان پیچیده این گونه فیلم های زبان انگلیسی برای کسی که با زبان انگلیسی آشنا نیست خسته کننده است، علاوه برآن فیلم های هنری گفت و گوهای کمی دارند .

برای یادگیری زبان انگلیسی با دیدن فیلم مراحل اصولی زیر را طی کنید.

۱- ابتدا یک دور فیلم را با زیر نویس فارسی ببینید تا موضوع فیلم را درک کنید.

۲- در مرحله بعد فیلم را به چند قسمت تقسیم کنید.

۳- پس از دیدن هر تکه کلمات جدید را که معنی آن را نمیدانید بنویسید .(در تمامی مراحل به تلفظ کلمات دقت کنید.)

۴- در آخر دوباره فیلم را بدون زیر نویس نگاه کنید و سعی کنید کلمات را به یاد آورید.

سعی کنید فیلم هایی را ببینید که فیلم نامه اش یک کتاب است.و هر تیکه را با کتاب پیش روید و لذت ببرید.

مزایای یادگیری زبان با فیلم

شما را در معرض یک فرهنگ جدید قرار میدهد.
روشی بزرگ برای مشاهده‌ی زبان بدن و دیگر سرنخهای غیر کلامی است.
واژگان “معتبر” آن بیشتر از آنچه که در یک کتاب درسی میبینید است.
میتوانید اصطلاحات و روش های گفتاری برای بیان ایده ها را بیابید.
کاربرد زبان را در موقعیتهای واقعی میبینید.

در آخر باید بگویم تمرین و تکرار را فراموش نکنید و به طور مداوم کلمات را مرور کنید .اگر در حفظ لغات زبان انگلیسی مشکل دارید از جعبه لایتنر زبان استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.