روش درمان سلولیت ران

سلولیت روی ران ها مشکلی است که بسیاری از خانم ها با آن مواجه هستند و به شدت به عزت نفس آنها آسیب می رساند. هنگامی که شما سلولیت دارید، ممکن است از پوشیدن لباس هایی که مشکل را تشدید می کند خودداری کنید. اما این راهی برای زندگی نیست.آیا وقت آن نرسیده که کاری برای آن انجام دهید؟ خوشحال می شوید که بدانید امروز درمان سلولیت روی ران در دسترس است. دراین مقاله انواع درمان های سلولیت ران را معرفی می کنیم. از درمان خانگی سلولیت ران گرفته تا درمان های کلینیکال سلولیت ران.

سلولیت ران چیست؟چه راهی را برای رفع سلولیت ران پا پیشنهاد می کنید؟

سلولیت ران، پوستی است که به نظر می رسد فرورفتگی دارد و معمولاً در ناحیه ران ایجاد می شود. زمانی ایجاد می شود که بافت چربی در عمق پوست به سمت بافت همبند فشار می آورد.تخمین زده می شود که بیش از ۸۵ درصد از زنان ۲۱ سال و بالاتر سلولیت دارند. در مردان آنچنان رایج نیست. سلولیت باعث می شود که سطح پوست برآمده و چروکیده یا گود به نظر برسد.

چرا سلولیت روی ران ها ایجاد می شود؟ بهترین درمان سلولیت ران چیست؟

سلولیت می تواند روی ران ها ایجاد شود. زیرا این ناحیه به طور طبیعی بافت چربی بیشتری دارد. مجموعه ای از چربی ها هم به بافت همبند زیر پوست شما فشار می آورند وسلولیت روی ران ایجاد می شود. البته عوامل دیگری که احتمال سلولیت ران را افزایش می دهند عبارتند از:

سن

سطح هورمون استروژن

سابقه خانوادگی

التهاب بافت

افزایش بافت چربی ناشی از افزایش وزن

از دست دادن کلاژن

گردش خون ضعیف (یک مشکل رایج در پاها)

تخلیه لنفاوی ضعیف

نازک شدن اپیدرم (لایه بیرونی پوست)

درجات سلولیت روی ران

سه درجه مختلف از سلولیت روی ران وجود دارد.دراین قسمت به انواع سلولیت ران می پردازیم. اما آسوده باشید چون بهترین درمان سلولیت ران را نیز معرفی خواهیم کرد.

سه درجه سلولیت ران عبارتند از:

  • خفیف: گودی سطحی با ظاهر «پوست پرتقال» و یک تا چهار فرورفتگی خفیف در پوست.
  • متوسط: موج‌های عمیق‌تر پوست با ظاهری شبیه پنیر و پنج تا نه فرورفتگی متوسط در پوست.
  • شدید: موج های عمیق پوست با ظاهری “تشک مانند” و ده فرورفتگی عمیق یا بیشتر.

درمان خانگی سلولیت روی ران چیست؟

ماساژ دادن

یک درمان امیدوارکننده برای ازبین بردن سلولیت روی ران، ماساژ است. این کار را می توان در خانه یا با کمک یک ماساژدرمانگر حرفه ای انجام داد.ماساژ ممکن است با بهبود زهکشی لنفاوی سبب کاهش سلولیت ران گردد. همچنین می تواند به کشش بافت پوست شما کمک کند. این ممکن است به از بین بردن گودی های سلولیت نیز کمک کند.کرم های ماساژ فواید مشابهی دارند، اما جزء اصلی فرآیند ماساژ اند. شما نمی توانید کرم بزنید و انتظار داشته باشید که سلولیت خود به خود از بین برود.همچنین، بدانید که تنها یک ماساژ در مورد سلولیت کمکی نمی کند. برای دستیابی و حفظ نتایج دلخواه خود باید این فرآیند را به طور مداوم تکرار کنید.با این کار به کاهش سلولیت روی ران کمک می کنید.

پپتیدهای کلاژن فعال زیستی

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۵ نشان داد که سلولیت در زنانی که پپتیدهای کلاژن فعال زیستی مصرف می‌کنند، بهبود یافته است.شرکت کنندگان  طبق توصیه پزشک متخصص مکمل خوراکی را روزانه به مدت ۶ ماه مصرف کردند. به طور کلی، بطور قابل توجهی کاهش سلولیت روی ران آنها مشاهده شد. بهبود در زنان با وزن متوسط و بالاتر مشاهده شد. اما زنان با وزن متوسط بیشترین بهبود را مشاهده کردند.

نوشیدن آب فراوان

نوشیدن آب یکی دیگر از گزینه های کم هزینه است که ممکن است به کاهش سلولیت روی ران کمک کند. آب نه تنها شما را هیدراته نگه می دارد. بلکه به تقویت گردش خون و جریان لنفاوی نیز کمک می کند. کار ساده ایست همین حالا شروع کنید.

کاهش وزن

یکی از راه های  ازبین بردن سلولیت ران کاهش وزن است. کاهش وزن به برخی از افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی در کاهش سلولیت ران کمک می کند. از دست دادن چربی اضافی بدن ممکن است به طور طبیعی ظاهر سلولیت را کاهش دهد.اما به خاطر داشته باشید که هر فردی با هر وزنی ممکن است سلولیت داشته باشد. فقط به کسانی که اضافه وزن یا چاقی دارند محدود نمی شود.اگر می خواهید وزن کم کنید یا عضلات خود را تقویت کنید، ممکن است متوجه شوید که خوردن یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم می تواند به کاهش سلولیت روی ران شما کمک کند. برخی از تمرینات زیر را در نظر بگیرید.

ورزش برای سلولیت روی ران

برخی تمرینات ساق پا و باسن ممکن است به سفت شدن پوست اطراف ناحیه ران کمک کند. به نوبه خود، ممکن است شاهد کاهش سلولیت ران نیز باشید.در حالی که ورزش روشی ساده برای خلاص شدن از شر سلولیت روی ران است. اما عضلات قوی تر و پوست سفت تر ممکن است ظاهر آن را کاهش دهد.

درمان های کلینیکال سلولیت ران کدامند؟

درمان سلولیت ران با دستگاه اولتراسوند کاویتاسیون

از امواج اولتراسوند و امواج رادیویی برای شکستن سلول های چربی و سلولیت بدون تأثیر بر اندام ها و سلول های مجاور استفاده می کند. سلول های چربی مختل شده سپس به طور طبیعی از طریق سیستم گوارش پردازش می شوند. برخلاف درمان‌های کاهش سلولیت با جراحی، با اولتراسوند کویتیشن هیچ درد، جای زخم، خونریزی و خطر عفونت یا زمان استراحت برای بهبودی لازم نیست. برای درمان سلولیت با دستگاه کویتیشن کلیک کنید.

ازبین بردن سلولیت ران با دستگاه فرکانس رادیویی (RFدرمانی)

این یک نوع درمان است که  با استفاده از انرژی تولیدشده سلولیت را گرم می کند. انرژی فرکانس رادیویی RF برخی از نوارهای سفت را ذوب می کند. این کار به آزاد شدن فرورفتگی ها کمک می کند و در عین حال پوست اطراف را سفت می کند. این کار ظاهری صاف‌تر به سلولیت باسن و ران‌ها می‌دهد.

رفع سلولیت روی ران با دستگاه لیزر درمانی

از بهترین درمان های کلینیکال سلولیت ران، درمان‌های لیزری زخم (ابلاتیو)  برای درمان سلولیت ران است. در یک روش، یک فیبر نازک به زیر پوست می لغزد تا گرمای لیزری را که نوارهای فیبری پیوند دهنده چربی را از بین می برد، ارائه دهد. این رویکرد نشان داده است که ظاهر سلولیت را برای شش ماه تا یک سال کاهش می دهد.

کاهش سلولیت روی  ران با دستگاه کرایولیپولیز

با کرایولیپولیز ،چربی زیر پوست با دستگاهی که از مکش خلاء استفاده می کند، کاهش می یابد. شما به چندین درمان نیاز خواهید داشت. نتایج به تدریج طی دو تا سه ماه ظاهر می شوند.

امواج صوتی

با استفاده از این تکنیک، یک تکنسین ژل را روی پوست آسیب دیده اعمال می کند. سپس یک دستگاه کوچک و دستی (مبدل) را روی آن ناحیه اجرا می کند. مبدل امواج صوتی را به بدن شما می فرستد و سلولیت را از بین می برد. برای اینکه متوجه بهبود ظاهر پوست خود شوید، به چندین جلسه نیاز دارید.

عمل جراحی

پزشک شما ممکن است یکی از روش‌های مختلفی را پیشنهاد دهد که از سوزن، تیغه یا سایر ابزارهای ویژه برای جدا کردن نوارهای فیبری زیر پوست (سابسیشن) برای صاف کردن پوست استفاده می‌کند. یک روش همچنین از پیوند چربی برای بهبود ظاهر پوست استفاده می کند. نتایج حاصل از این تکنیک ها ممکن است دو تا سه سال باقی بماند.عوارض این تکنیک ممکن است شامل درد و خونریزی در زیر پوست باشد.

بهترین درمان سلولیت ران چیست؟

درمان با دستگاه کویتیشن، بهترین و موثرترین راه درمان سلولیت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − پنج =