روش‌ های نگهداری لوازم خانگی

با توجه به خرابی‌ها و ایرادات مختلفی برای انواع لوازم خانگی به وجود می‌آید و نیاز روزمره ما به لوازم خانگی، تعمیرات آنها امری بدیهی است و باید برای این کار به تعمیرکار متخصص و حرفه‌ای مراجعه کرد. نگهداری  اصولی لوازم خانگی باعث افزایش طول عمر آنها شده و از خرابی زود هنگام آنها جلوگیری می‌کند. در این پست انچه که باید در رابطه با تعمیر و نگهداری لوازم خانگی لازم است بدانید را برای شما بازگو می‌کنیم با ما همراه باشید.

آیا لوازم خانگی شما به طور کل خراب شده است؟

هنگام مواجه شدن با کارنکردن لوازم خانگی و از کار افتادن آنها اولین چیزی که باید به نظر شما می‌آید این است که آیا واقعا دستگاه شما خراب شده است یا خیر. با رخ دادن این اتفاق، در ابندا ممکن است دچار استرس و سردرگمی شوید و بلافاصله با تعمیرکار تماس بگیرید یا حتی به دنبال پیدا کردن جایگزین برای آن باشید. اما با کمی تحقیق و پرس‌وجو متوجه می‌شوید که در بسیاری از موارد، مشکلات این دستگاه‌ها با هزینه‌ای بسیار کم تر نسبت به خریداری یک دستگاه جدید، قابل تعمیر هستند. بهتر است در این مواقع، چند دقیقه به عیب‌یابی لوازم خانگی خود بپردازید تا مشکل اساسی مشخص شود؛ زیرا ممکن است تنها یک اختلال کوچک در روند کار دستگاه که ساده و قابل حل است باعث از کار افتادن آن شده باشد.

آنچه باید در مورد لوازم خانگی بدانید

  • نحوه استفاده و میزان ساعات مصرفی
  • اصول کار لوازم خانگی
  • میانگین عمر لوازم خانگی
  • بررسی سن تقریبی لوازم خانگی
  • تعمیر یا تعویض لوازم خانگی

اصول کار لوازم خانگی

لوازم خانگی وسایل الکتریکی و مکانیکی می باشند که پس از خرید، تا سال های زیادی در منزل ما کار می کنند. به همین دلیل نیاز است تا در ابتدا و در هنگام خرید این وسایل تحقیقات لازم را انجام داده و وسایلی را خریداری نماییم که دارای کیفیت بالایی باشند.

برندها و مدل های مختلفی از انواع لوازم خانگی در بازار وجود دارد که هر یک از ویژگی های مخصوص به خود برخوردار بوده کیفیت مشخصی دارند. برخی از این برندها گران قیمت تر و برخی از قیمت پایین تری برخوردار می باشند اما با توجه به این که لوازم خانگی مانند لباس نیست که آن را بتوان به صورت سالیانه تعویض نمود، نیاز است تا در ابتدا برای آن هزینه کرد تا احتمال خرابی و به وجود آمدن مشکلات مختلف در ان کاهش یابد.

اما انواع مختلف لوازم خانگی مانند یخچال، ماشین لباسشویی و … به علت این که به صورت دائمی استفاده می گردند حتی در صورتی که از بهترین مارک های خارجی هم باشند باز هم امکان خراب شدن آنها وجود داشته و نیاز به تعمیرکاران لوازم خانگی از جمله نیازهای ضروری جامعه می باشد چرا که در صورت خرابی و به وجود آمدن مشکلات مختلف در قطعات این دستگاه ها، نمی توان کل دستگاه را تعویض نمود و وسیله ای جدید خریداری کرد بلکه می توان با صرف هزینه ای اندک اقدام به تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر نمود.

اما روش های مختلفی وجود دارد که بتوان این خرابی ها را کاهش داد و طول عمر دستگاه خود را بالاتر برد. در ادامه ۱۰ نکته مهم در تعمیر و نگهداری لوازم خانگی بیان شده است.

ساعات مصرفی ناسب

با توجه به نوع لوازم خانگی و سرویس ونگهداری لوازم خانگی رعایت این نکته ساده و هرچند کوچک تاثیر فراوانی در عملکرد طولانی مدت لوازم خانگی شما دارد. شما مصرف کننده گرامی باید بدانید از وسیله خانگی خود در چه ساعتی از شبانه روز و در چه مدت زمانی استفاده کنید. برای اطلاع دقیق از این موضوع به نمایندگی‌های مجاز تعمیر اپلاینس یا دفترچه راهنمای وسیله مورد نظر رجوع کنید. برقراری ارتباط با کارشناسان مجرب در این نمایندگی‌ها دسترسی شما را برای رفع سوالاتات آسانتر می‌کند و زمان کمتری را از شما می‌گیرد.

بررسی سن تقریبی لوازم خانگی

بهتر است برای سرویس و نگهداری لوازم خانگی، عمر مفید لوازم خانگی خود را به طور حدودی بدانید. چند ترفند برای بررسی سن مفید وسایل شما وجود دارد. در مرحله اول، بررسی هر گونه مدارک اداری را در نظر بگیرید. بسیاری از فروشندگان برای تایید وضعیت لوازم خانگی و دستیابی به قیمت فروش بالاتر، دفترچه راهنما و جزئیات ضمانت نامه مالک را ارائه می دهند. اگر مدارکی در دست ندارید، دستگاه را بررسی کنید تا شماره سریال را پیدا کنید. بسیاری از تولیدکنندگان تاریخ را روی شماره سریال چاپ می کنند. اگر تاریخی وجود نداشته باشد، ممکن است بتوانید با استفاده از شماره سریال جستجوی اینترنتی را در وب سایت سازنده انجام دهید تا بدانید که آیا هنوز توسط سازنده پشتیبانی می شود یا خیر.

تعمیر یا تعویض لوازم خانگی

یکی دیگر از سوالات رایجی که در رابطه با عمر مفید لوازم خانگی برای کاربران مطرح می شود، تصمیم گیری در مورد تعمیر یا تعویض لوازم خانگی است. در پاسخ باید بگوییم که خرابی لوازم خانگی در طول عمر مفید آن ها دور از انتظار نیست و ممکن است به تعمیرات لوازم خانگی نیاز داشته باشید. گاهی اوقات تعمیر نمی تواند مشکل دستگاه را برطرف کند، در چنین شرایطی باید دستگاه را تعویض کنید. شما باید در رابطه با طول عمر مفید دستگاه اطلاعات درستی داشته باشید تا در مورد تعویض آن درست تصمیم گیری کنید.

آیا با نگهداری مناسب، طول عمر لوازم خانگی افزایش می یابد؟

اگر می خواهید خرید لوازم جدید را به تاخیر بیندازید، باید بدانید که تعمیر و نگهداری منظم برای لوارم خانگی بسیار مهم است. تحقیقات نشان داده است که نگهداری منظم تاثیر بسزایی در طول عمر لوزم خانگی دارد. تعمیر و نگهداری نه تنها بر روی کارآیی و عملکرد مفید است، بلکه فرصتی را برای نگهداری پیشگیرانه فراهم می‌کند. با جایگزینی اجزای فرسوده قبل از خرابی آن‌ها، می توانید خطر خرابی و تعمیرات اضطراری را به حداقل برسانید. اما در صورت مواجه با مشکلات احتمالی نیز نگران نشوید و با یک تکنسین حرفه ای به جهت تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر بهتر است راهکارهای تعمیرات وسایل برقی در منزل  را بدانید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − هشت =