زمین متاورس: چرا املاک مجازی موضوع بزرگ بعدی است؟

در طول یک سال گذشته، ممکن است شنیده باشید که شرکت هایی مانند فیس بوک (اکنون متا) و مایکروسافت در مورد متاورس صحبت می کنند. وقتی شرکت های فناوری در مورد آن صحبت می کنند، معمولاً به شبکه گسترده ای از جهان های مجازی سه بعدی با تأکید بر اتصال اجتماعی اشاره می کنند. رشد روزافزون واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) این متاورز را برای شرکت های فناوری جذاب تر از همیشه کرده است.
از سوی دیگر، ارز دیجیتال متاورس شامل یک بلاک چین است که شامل دارایی های رمزنگاری شده و فناوری زیربنایی است. بسیاری از سرمایه گذاران و کارشناسان رمزارز بر این باورند که متاورس مرحله بعدی بلاک چین است. این راهنما نگاهی دقیق تر به املاک Metaverse دارد و به جزئیات نحوه کسب درآمد هنگام خرید زمین مجازی می پردازد.

متاورس چیست

املاک متاورس چیست؟

Metaverse Estates نوعی زمین دیجیتالی است که در دنیای مجازی قرار دارد. سرمایه گذاران صاحب قطعاتی از زمین مجازی هستند که در آن افراد می توانند بازی های NFT را بفروشند، معاشرت کنند و انجام دهند.
Metaverse Real Estate شامل فضاهای واقعیت مجازی قابل برنامه ریزی است که مکان هایی را برای شرکت در جلسات، فروش NFT، معاشرت، رفتن به کنسرت های مجازی و شرکت در فعالیت های مجازی در مقیاس بزرگ ارائه می دهد. در طول چند سال گذشته، متاورس به طور فزاینده ای محبوب شده است، همانطور که توسط تغییر نام اخیر فیس بوک به META نشان می دهد.

انتظار می رود این پویایی باعث رشد بیشتر املاک مجازی در سال های آینده شود. برای درک میزان محبوبیت املاک Metaverse، مهم است که به نرخ رشد سالانه مرکب (CAGR) برای این صنعت نگاه کنید. انتظار می رود ارزش املاک مجازی با نرخ رشد مرکب سالانه بیش از ۳۱ درصد بین سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۸ رشد کند.

ارزش املاک متاورس

دلایل زیادی وجود دارد که چرا املاک و مستغلات دیجیتال در متاورس ارزش دارند. زمانی که شما یک زمین مجازی را خریداری می کنید، اساساً تعداد مجموعه ای از پیکسل ها را دریافت می کنید که فضای مجازی را تشکیل می دهند. خرید یک زمین مجازی بزرگتر از خرید یک زمین کوچکتر هزینه دارد. اندازه کلی قطعه زمین مجازی شما ارزش آن را تعیین می کند.

موقعیت نزدیک و نزدیکی به هر جاذبه نیز می تواند تعیین کند که یک قطعه زمین چقدر ارزش دارد. اگر زمین فرضی در مجاورت شرکت های معروف یا افراد مشهور واقع شود، تقریباً به طور قطع زمین به قیمتی بالاتر از ارزش فعلی بازار فروخته می شود.
ارزش را می توان با استفاده های بالقوه برای املاک مجازی نیز تعیین کرد. اگر طرح در کنار یک خیابان واقعیت مجازی واقع شده باشد، به دلیل فرصت های تبلیغاتی بیشتر، ممکن است ارزش بیشتری داشته باشد. آخرین عاملی که می تواند ارزش املاک متاورس را تعیین کند، نرخ پذیرش پلت فرم است. پلتفرم های محبوب تر معمولاً قیمت املاک و مستغلات بالاتری دارند. هنگامی که این پلتفرم به طور گسترده توسط کاربران استفاده می شود، زمین در متاورش آن سود بیشتری خواهد داشت.

املاک متاورس چگونه کار می کند؟

متاورس ترکیبی از اینترنت و محاسبات فضایی است که به کاربران اجازه می دهد از طریق یک آواتار سه بعدی با یکدیگر تعامل داشته باشند. مردم همچنین می توانند از این آواتارها برای تعامل با انسان های دیجیتال و اشیاء مجازی سه بعدی به شیوه ای مشابه تعاملات دنیای واقعی استفاده کنند. هدف Metaverse ارائه یک تجربه کاملاً فراگیر به مردم است.

اگر هنوز مطمئن نیستید که Metaverse چیست، به خاطر داشته باشید که تمام فضای داخل Metaverse به بخش ها یا بخش هایی از زمین مجازی تقسیم شده است. شما می توانید این بسته های املاک مجازی را برای استفاده های خاص توسعه دهید.
در واقع، شرکت ها و افراد به طور یکسان می توانند از زمینی که در آن سرمایه گذاری می کنند برای ساخت چیزی که برای کاربران متاورس جذاب باشد، استفاده کنند.
به عنوان مثال، یک مالک فرضی می تواند یک فضای اداری یا یک گالری هنری بسازد. هر ساختمان در بسته بندی می تواند دارای ویژگی هایی باشد که ساختمان را “قابل زندگی” می کند. این ویژگی ها می توانند هر چیزی از یک سیستم سرگرمی گرفته تا یک ابزار همکاری باشند.

برای هر کسی امکان خرید املاک مجازی در متاورس با پرداخت ارز دیجیتال وجود دارد. سپس این زمین به عنوان یک NFT وجود خواهد داشت، که دارایی در بلاک چین است که نمی توان آن را با کالای دیگری مبادله کرد.
وقتی به طور خاص به NFT ها نگاه می کنیم، هر یک دارایی رمزنگاری منحصر به فرد با مقدار مشخصی ارزش ذاتی است. دارنده NFT می تواند NFT را نگه دارد یا مستقیماً آن را به یک خریدار علاقه مند با قیمت توافقی بفروشد. لات های مجازی از این جهت مشابه هستند که یک کاربر Metaverse می تواند یکی از آنها را در بازار بخرد، آن را در کیف پول خود نگه دارد و سپس ملک را بفروشد یا زمین را توسعه دهد.

در حالی که هنوز خطرات مرتبط با خرید زمین مجازی به دلیل جدید بودن املاک و مستغلات متاورس وجود دارد، هنر دیجیتال همیشه هنر تلقی خواهد شد – قویاً نشان می دهد که زمین دیجیتال باید بتواند ارزش خود را نیز حفظ کند.

ورود به متاورس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 9 =