زندگی کانادا

زندگی در کانادا

کانادا یکی از بهترین و سالم ترین جوامعی است که می تواند زندگی در آن را تجربه کنید. فقط شرایط نامناسب زندگی در کشورهای غیر پیشرفته نیست که باعث ارزش و اعتبار زندگی در کانادا شده، بلکه بسیاری از ساکنان کشورهای پیشرفته همجون آمریکا نیز علاقه دارند زندگی در کانادا را تجربه کنند.

آب و هوای فوق العاده، فرهنگ غنی، بهداشت مناسب، شاخص های امید به زندگی بالا، کیفیت زندگی مطلوب، نسبت درآمد به مخارج ایده‌آل و غیره، همگی مواردی هستند که باعث می‌شوند زندگی در کانادا آرزوی خیلی از مردم جهان باشد.

در ادامه به نکات جالبی از زندگی در کانادا اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

هزینه زندگی در کانادا

کانادا هرچقدر هم یک کشور عالی برای زندگی باشد، حتما باید هزینه‌های زندگی در آن را در نظر بگیرید. مخصوصا اگر قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشید، این موضوع بسیار مهم است. چراکه معمولا طی چند ماه یا حتی یکسال اول فرصت‌های زیادی برای کار کردن پیدا نمی‌کنید و مجبور خواهید بود از سرمایه‌ای که با خود برده‌اید استفاده کنید.

هزینه زندگی در کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین عوامل تاثیرگذار روی هزینه زندگی در کانادا نیز شهر مورد نظر شماست. به صورت کلی هزینه مسکن، خورد و خوراک، پوشاک و رفت‌و‌آمد در شهرهای بزرگی همچون تورنتو، نسبت به شهرهای حاشیه‌ای‌تر و کوچک‌تر بالاتر است.

محاسبه هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا، با توجه به تعداد افراد، نوع محله، شرایط زندگی و غیره به یک مقاله مفصل و جداگانه نیاز دارد. اما اگر بخواهیم به صورت خیلی خلاصه، میانگین متوسطی از هزینه زندگی در کانادا به شما اعلام کنیم، باید بگوییم که هزینه زندگی یک خانواده ۴ نفره به صورت میانگین ماهانه بین ۵۵۰۰ تا ۶۲۰۰ دلار کانادا، و هزینه زندگی یک فرد مجرد به صورت میانگین بین ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار کانادا است.

درآمد در کانادا

همانطور که اشاره کردیم یکی از مزیت‌های زندگی در کانادا در این است که نسبت به درآمد به هزینه‌های زندگی در آن خیلی خوب است. در بالا در مورد هزینه‌های زندگی صحبت کردیم، اما بهتر است کمی هم به میانگین‌های درآمدی بپردازیم.

کشور کانادا از جمله کشورهایی است که در اجرای قوانین بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کند. بنابراین حقوق‌های دریافتی کارمندان و کارگران در کانادا کاملا متناسب با قوانین اداره کار در نظر گرفته شده است. متوسط حقوق‌های پرداختی در هر کدام از ایالت‌های کانادا با دیگری تفاوت می‌کند. اصولا ایالت‌های ثروتمند‌تر کانادا مانند انتاریو حقوق‌های بالاتری را برای نیروی کار خود در نظر می‌گیرند. چراکه طبیعتا هزینه زندگی نیز در آنها نیز بالاتر است.

بیشترین حقوق پرداختی به نیروهای کار در کانادا مربوط به استان‌های بریتیش کلمبیا، کبک، انتاریو و آلبرتا می‌باشد.

میانگین حقوق نیروهای کار در استان‌های مختلف کانادا به صورت متوسط ۹۹۶۰ دلار کانادا است. این در حالی است که حداقل دستمزد ماهیانه یک نیروی کار در کانادا ۲۵۰۰ دلار کانادا بوده و حداکثر دستمزد پرداختی هم نمی‌تواند بیشتر از ۴۴۵۰۰ دلار کانادا باشد.

۷ نکته‌ای که باید در هنگام زندگی در کانادا رعایت کنید

کانادا هم مانند هر کشور دیگری فرهنگ و عرف‌های مخصوص به خود را دارد. این شیوه زندگی‌‌ست که مردم ساکن کانادا به آن عادت کرده‌اند. بنابراین اگر می‌خواهید هرچه زودتر با شرایط زندگی در کانادا اخت شوید و راحت‌تر مورد پذیرش اطرافیان خود قرار بگیرید، توصیه می‌کنیم حتما به موارد زیر توجه داشته باشید.

  • فرهنگ برابری

از آنجایی که همه نوع فرهنگ و نژادی در کانادا وجود دارد، اصل همزیستی مردم کانادا بر برابری است. بنابراین در کانادا چیزی به عنوان سلسله مراتب که معمولا در کشورهای غیر پیشرفته زیاد به چشم می‌خورد، مشهود نیست. در کانادا  تمامی گروه‌های سنی، جنیست‌ها، نژادها، گروه‌های شغلی و غیره همگی از حقوقی برابر برخوردارند و احترام متقابلی برای یکدیگر قائل هستند.

  • فرهنگ غیرسمی

کانادایی‌ها در قید و بند رسومات و آداب‌های اجتماعی پیچیده نیستند. همه یکدیگر را به نام کوچک خطاب می‌کنند حتی پوشیدن لباس فرم در ادارات دولتی آنها اجباری نیست. همه مردم نیز برای آزادی‌های فردی یکدیگر احترام می‌گذارند.

  • تنوع فرهنگی

کانادا کشوری است که پیشرفت‌های خود را مدیون مهاجران است. پس طبیعی است که کشور مهاجرپذیری باشد. اصولا در کانادا از هر قوم و نژادی می‌توانید افرادی را پیدا کنید. به همین خاطر هم هست که کانادا، به ویژه در شهرهای بزرگ، یک کشور چند فرهنگی و چند ملیتی است. تنوع زبان، لباس، ادیان و حتی غذا در کانادا بسیار زیاد است.

  • رعایت نظم و حریم خصوصی

مردم کانادا افرادی هستند که برای رعایت قوانین احترام زیادی قائلند. به عبارت دیگر آدم‌های به‌هنجاری محسوب می‌شوند. نقض قوانین در کانادا، حتی ساده‌ترین قوانین مانند رد شدن از چراغ‌های راهنمایی سر چهار‌راه‌ها برای عابرین پیاده، اصلا صورت خوشی برای مردم این کشور ندارد.

از طرف دیگر تنوع فرهنگی زیاد باعث شده تا مردم کانادا برای حریم خصوصی افراد احترام ویژه‌ای قائل باشند و هیچکس را بر اساس قومیت، نژاد، جنسیت، پوشش، سلیقه و غیره قضاوت نکنند. اصولا در کانادا کسی در کار کسی دخالت نمی‌کند و همه در محیطی صلح‌طلبانه زندگی می‌کنند.

  • فردگرایی در کنار جامعه‌محوری

کانادایی‌ها افرادی با مسئولیت‌پذیری اجتماعی بالا هستند. مردم این کشور علاوه بر اینکه برای ارزش‌های شخصی و حریم خصوصی احترام زیادی قائلند، در برابر اجتماع نیز خود را مسئول می‌دانند. شرکت در فعالیت‌های داوطلبانه، کمک‌های مالی خیرخواهانه و غیره از جمله فرهنگ‌های زیبای مردم کاناداست.

اگر می‌خواهید هرچه زودتر در جامعه کانادایی جا بیفتید، خجالت را کنار بگذارید در فعالیت‌های گروهی دانشگاه، محله یا همکاران خود شرکت داشته باشید.

  • وقت شناسی

اگر می‌خواهید خیلی زود به زندگی در کانادا عادت کنید و به خوبی در میان مردم جا بیفتید، حتما سعی کنید آدم وقت‌شناسی باشید. وقت شناسی یکی از ارزش‌های مهم برای مردم کاناداست. ساکنین این کشور ارزش زیادی برای وقت خود قائلند و از آن طرف احترام زیادی برای افراد وقت‌نشناس قائل نیستند. بنابراین در هنگام زندگی در کانادا همیشه سعی کنید برای هر قراری حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه زودتر حاضر شوید.

  • دوست‌داران محیط زیست

کانادا به محیط زیست غنی خود افتخار می‌کند. به همین خاطر از مردمش هم انتظار دارد تا احترام زیادی برای حفظ سلامت و پاکیزگی محیط زیست قائل باشند. در کانادا کسی روی زمین آشغال نمی‌ریزد، پارک‌ها را کثیف نمی‌کند، در طبیعت زباله نمی‌ریزد. برعکس، مردمان کانادا تلاش زیادی برای حفظ محیط زیست خود می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + یازده =