سئو و بهینه سازی سایت

مهم ترین موضوع بعد از طراحی وب سایت، دیده شدن و جلب نظر مخاطبان است، از آن جایی هم که این روز ها کاربران سایت های مدنظر خود را از موتورهای جستجو به خصوص گوگل می یابند، سئو سایت اصلی ترین وسیله برای جلب نظر کاربران و کسب رتبه بالا در صفحه اول گوگل می باشد.

در صورتی که شما نیز به دنبال افزایش بازدی سایت، برندسازی، بهبود رنک الکسا و بهبود رتبه خود می باشید و می خواهید از این طریق با کمترین هزینه بیشترین بازدید و فروش را برای کسب و کار خود به همراه آورید بهتر است از خدمات حرفه ای سئو سایت ایران نتورک بهره مند شوید. شرکت ما در فرآیند سئو سایت با کم ترین هزینه از جدیدترین و موثرترین روش های بهینه سازی سایت استفاده می کند. در خدمات سئو سایت مشاوره سئو به صورت رایگان ارائه می شود و جدیدترین متد ها و ابزار های سئو و افزایش بازید  تولید محتوا و … برای مشتریان ارائه می گردد.

سئو چیست؟

در حالت کلی سئو شامل پیاده سازی روش های کاملا هوشمندانه برای افزایش رنک و رتبه سایت در گوگل می باشد که بازدید طبیعی و واقعی را برای یک سایت به همراه دارد. اکگر بخواهیم سئو را به دو دوقسمت اصلی تقسیم کنیم، باید گفت سئو شامل سئو داخلی و سئو خارجی می باشد. منظور از سئو داخلی فعالیت هایی چون طراحی سایت، نحوه طراحی قالب، ساختار صفحات، چگونگی قرار گرفتن محتوا در صفحات، نحوه طراحی قالب و… می باشد. در شرکت ایران نتورک برای فرآیند سئو ابتدا مشاوره سئو صورت می گیرد و سایت و رقبای شما کاملا مورد بررسی قرار می گیرد. سپس راهکار ها و پیشنهاداتی جهت رفع نواقص و اشکالات احتمالی ارائه می گردد. البته گاهی نیز برای رسیدن به نتیجه قطعی طراحی مجدد سایت لازم می باشد.

مزیت سئو برای سایت

از آن جایی که بیش از ۸۵ درصد ورودی های سایت از طریق موتورهای جستجو به خصوص گوگل می باشد جای هیچ ابهام و تردید نیست که سئو سایت مهم ترین و اصلی ترین روش برای افزایش بازدید و پیشرفت سایت می باشد. زمانی که سایت شما از طریق سئو در صدر نتایج گوگل قرار می گیرد، در واقع تمامی کاربرانی را که به دنبال محصولات و خدمات شما می باشند را وارد سایت شما می کند از طرفی نیز می توان کاملا امیدوار بود که این بازدیدکنندگان به مشتری تبدیل می شوند. سئو و بهینه سازی سایت یک نوع بازاریابی اینترنتی است که هزینه آن نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی بسیار کمتر بوده در حالی که بازدهی خیلی بیشتری دارد، با این اوصاف بهترین روش برای سرمایه گذاری و افزایش بازدید سئو و بهینه سازی سایت می باشد.

نکات کلیدی در سئو

براساس تحقیقات صورت گرفته مردم جهان روزانه بین ۶ تا ۷ میلیارد بار از موتورهای جستجو برای رفع نیز های خود استفاده می کنند.

افرادی که به واسطه ی کلیک کردن بر روی لینک به موتور های جستجو به خصوص گوگل وارد می شوند، به نسبت افرادی که شما به عنوان بازاریاب به سراغ آن ها می روید احتمال تبدیل شدنشان به مشتری خیلی بیشتر است.

از طرفی بیش از هشتاد درصد جستجوگران در اینترنت به لینک هایی که به صورت تبلیغ و در ازای مبلغ در گوگل قرار گرفته اند توجهی ندارند.

جستجوی سایت ها بر روی موبایل در سال های اخیر بسیار افزایش یافته است و از سال ۲۰۱۵ به بعد نیز به حدی افزایش یافته که سرچ موبایل از سرچ دسکتاپ پیشی گرفته است.

نقش سئو در بهبود کیفیت محتوا در چند سال گذشته

در گذشته منظور از نوشتن برای موتورهای جستجو تنظیم متون بی معنا و قرار دادن بی رویه کلمات کلیدی در آن،  مجبور کردن کاربران برای ورود به سایت، ساخت بک لینک های بی رویه و … بود. نوشتن محتوا برای کاربران ممکن است رضایت بازدید کنندگان را به همراه داشته باشد ولی لزوما منجر به کسب رتبه بالا در موتورهای جستجو نمی شود. خوشبختانه در سال گذشته با توجه به بهبود و رونق الگوریتم های گوگل و موتورهای جستجو و توسعه علم و دانش هوش مصنوعی و تحلیل متون، موجب شده است که چنین مواردی نقش کم رنگ تری داشته باشد.

بررسی و اجرای قواعد و استاندارد های سئو می تواند بهبود و پیشرفت سئو سایت و در نتیجه رضایت بازدیدکنندگان را برای شما به همراه آورد. علاوه براین تلاش شما برای افزایش رضایت کاربر و ارتقای رتبه شما در موتورهای جستجو بسیار کارآمد خواهد بود. بنابراین بر خلاف چند سال گذشته که موتورهای جستجو را دلیل کم شدن کیفیت تولید محتوا می دانستند، این روز ها توصیف کمتری در رابطه با آن ها به گوش می رسد.

در سئو و بهینه سازی سایت چه نکات کلیدی باید رعایت شود؟

  • به روزرسانی محتواهای گذشته با توجه به نیاز ها و اطلاعات تازه
  • قانع نمودن بازدیدکننده ها به این که مدت زمان بیشتری باید در سایت شما سپری کنند.
  • تولید محتوای قوی و بدون کپی مرتبط با سایت
  • ایجاد رضایت در کاربران و خوانندگان

سئوکلاه سیاه در مقابل سئو کلاه سفید

یکی دیگر از موضوعات رایج در بررسی و تحلیل سئو سایت طبقه بندی راهکارهای سئو و بهینه سازی سایت است که اغلب به صورت تکنیک های سئو کلاه سفید و کلاه سیاه مطرح می گردد. در صورتی که بخواهید تفاوت میان سئو کلاه سفید و کلاه سیاه را پیدا کنید باید گفت سئو کلاه سفید تلاش می کند تا گوگل را به بهترین حالت ممکن محتوای یک سایت را در نتایج موتور های جستجو نمایش دهد. اما متاسفانه سئو کلاه سیاه تلاش می کند تا با بررسی محدودیت ها و نقاط ضعف الگوریتم های گوگل آن را دور بزند و یا فریب دهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − هشت =