ساخت برد الکترونیکی خود را به چه شرکتی بسپارم ؟

شاید یکی از مشکلاتی که شرکت های بزرگ با آن رو به رو هستند، این است که حوصله سر و کله زدن با کلی نیرو رو ندارند و می خواهند به جای اینکه بردهای الکترونیکی مورد نیاز محصولات شان را خودشان بسازند، به شرکت های دیگر برون سپاری کنند.

البته باید به این نکته هم اشاره کنم که انتخاب یک شرکت برای سپردن ساخت و یا حتی طراحی این بردها هم خود با چالش هایی رو در رو است. در واقع هر شرکتی خواهان کار کردن با شرکت های حرفه ای است که هم زمان تحویل به موقعی داشته باشند، هم کیفیت محصول نهایی مورد پسندشان باشد و از همه ی این ها مهم تر قیمت بسیار مناسبی داشته باشند تا محصول نهایی براشون به صرفه در بیاد.

آیا برون سپاری ساخت برد الکترونیکی کار درستی است ؟

از آنجایی که بردهای الکترونیکی مهم ترین جزء تمام محصولات الکترونیکی هستند، طراحی و تولید بردهای الکترونیکی می‌تواند نقش بسیار تعیین کننده و بسزایی در فرایند تولید این محصولات داشته باشد.

و در این میان برون سپاری خدماتی مانند مونتاژ و ساخت بردهای الکترونیکی در سطح کیفیت و تکنولوژی­ روز دنیا، بستری را مهیا می­ کند تا طراحان و تولیدکنندگان دغدغه هایی نظیر خرید قطعات الکترونیکی، کمبود موجودی قطعات الکترونیکی در بازار داخلی، هزینه های نگهداری و انبار، سربار، ضایعات، نیروی انسانی در بخش تولید را نداشته باشند و با خیالی آسوده بر روی توانایی های اصلی خود تمرکز کرده و به فرایند ایده تا محصول خود بیندیشند.

جدا از این تولیدکنندگان باید به بحث نوآوری، بسته‌بندی مناسب، بازاریابی کارآمد، تبلیغات مؤثر، برندسازی، ارتقای بهره‌وری و مصادیقی از این نوع توجه کنند؛ چراکه تمامی این موارد در رشد شکوفایی تولید محصولاتشان بسیار مهم و نقش‌آفرین است.

چگونه تولید برد الکترونیکی توسط شرکت های بزرگ باعث کاهش نگرانی ها و پیشرفت کار آنها می شود ؟

بسیاری از شرکت های الکترونیکی در دنیا با تولید و مونتاژ برد های الکترونیکی متنوع به تولید صنعتی در این حوزه کمک فراوانی می کنند و باعث پیشرفت سرعت در صنعت برق و الکترونیک می شوند.

در این چرخه بزرگ الکترونیک این شرکت ‌ها قابلیت ارائه خدماتی مثل خرید قطعات الکترونیکی، خرید برد مدار چاپی و مونتاژ برد های الکترونیکی را به صورت یکجا دارند و تولید کننده می تواند تمام این مراحل را تحت عنوان PCBA یکجا سفارش دهد که به نظر بهترین و کم دردسر ترین راه در مسیر تولید خواهد بود.

زیرا از آنجایی که معمولاً بردهای الکترونیکی دارای المان های زیاد و متنوعی هستند و هرگونه ایراد در مونتاژ آنها، صرف وقت و هزینه انسانی زیادی به شرکت های تولیدی تحمیل می کند؛ نیاز به دقت، تجربه و تخصص در مونتاژ بردهای الکترونیک اجتناب ناپذیر است از طرفی پرداختن به مسائل ذکر شده باعث می گردد تمرکز بر فعالیت اصلی دچار خدشه گردد؛ به همین دلیل به کارگاه های تولیدی، توصیه می شود تولید و مونتاژ بردهای استفاده شده در دستگاه های تولیدی خود را برون سپاری  کنند.

چرا که اگر انجام این کار به عهده خودشان بود، این فرایند طی مراحلی چون سفارش PCB، خرید قطعات الکترونیکی (که پیچیدگی هایی نظیر کمبود موجودی قطعات الکترونیکی در بازار داخلی، قطعات الکترونیک با کیفیت، یافتن تامین کننده معتبر را در بر دارد) و سپس مونتاژ قطعات الکترونیکی انجام می شود و نهایتا پس از این مراحل تست الکتریکال برد مونتاژ شده صورت میگیرد که قطعا در آن ها ضایعات نیز وجود خواهد داشت. این در حالی است که اگر تمامی این مراحل را طی یک سفارش PCBA برون سپاری کنند، بدون نگرانی از این مراحل میتوانند برد مونتاژ شده و آماده خود را تحویل بگیرند.

PCBA چیست و چگونه باعث کاهش هزینه های شما می شود ؟

PCBA مخفف  Printed Circuit Board Assembly است و اصطلاحی است که به مراحل صفر تا صد تولید یک محصول تا قبل از مرحله بسته بندی اشاره دارد، در این نوع خدمات ، خرید قطعات الکترونیک، تولید برد مدارچاپی محصول (PCB) و مونتاژ قطعات الکترونیکی بر روی بردهای مدار چاپی (PCB) محصول مطابق با دستورالعمل مشتری انجام گرفته و  محصول نهایی مطابق با Test Sheet مشتری تست نهایی خواهد شد.

چگونه شرکتی را برای ساخت بردهای الکترونیکی خود انتخاب کنم که با کمترین چالش به بهترین نتیجه برسم ؟

انتخاب شرکتی که بهترین خدمات و کیفیت را به ما ارائه بدهد، مهم ترین بخش در برون سپاری ساخت بردهای مونتاژ شده می باشد.حتما به نکات زیر توجه ویژه ای کنید :

شاید جالب باشد بخوانید :

۱- شرکتی را انتخاب کنید که دارای سابقه ی کار قوی و نمونه کارهای موفقی باشد

۲- از تخصص، تجربه و تجهیزات به روز برای تولید بردهای الکترونیکی استفاده کند

۳- از افراد خبره و با تجربه در زمینه ساخت بردهای الکترونیکی استفاده کند

 

این سه مورد شاید از مهم ترین عوامل باشد. البته همان طور که گفتیم، عوامل بسیار زیادی برای این کار وجود دارد که این عوامل حتی بر اساس شرکت ها و اولویت هایی که دارند، می تواند بسیار متفاوت باشد.

پس با عنایت به نکاتی که در بالا ذکر کردیم و در نظر گرفتن اولویت هایی که برای شرکت خود در نظر گرفته اید، سعی کنید که سفارش ساخت برد الکترونیکی خود را به شرکت هایی بسپارید که حتما با شرایط شما همخوانی داشته باشند و از اعتبار بالایی در این صنعت برخوردار باشند.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم تا مهم ترین نکات هنگام بروی سپاری ساخت برد الکترونیکی را به شما گوشزد کنیم تا هنگام برون سپاری آن ها کمتر با مشکل مواجه شوید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + هشت =