ساعت باز و بسته شدن بازارهای جهانی تریدینگ ویو

ساعت تریدینگ ویو و تایم باز شدن و بسته شدن کندل در tradingviewها در این مبحث شرح داده خواهند شد. در واقع اگر مایلید تا بدانید candle روزانه، h4، هفتگی و ماهانه چه زمانی باز و بسته می شوند، حتما مقاله زیر را تا انتها مطالعه نمایید.

برای خرید اکانت یکساله تریدینگ ویو کلیک کنید.

در خصوص timeframe چه می دانید؟ تایم فریم چه کاربردی دارد؟

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که یک معامله گر کاربلد حتما تایم فریم را مد نظر قرار می دهد. زیرا قطعا در تمام شرایط نمی داند که چه زمانی وارد معامله شود. برای از بین رفتن شک در خصوص زمان انجام معامله، تایم فریم های چندگانه می توانند به شما کمک نمایند. لذا توصیه می شود تا قبل از ورود به بحث معامله حتما تایم فریم های مختلف را بررسی نمایید.

منظور از باز شدن کندل روزانه در تریدینگ ویو چیست؟

به صورت کلی باید بدانید که ساعت تریدینگ ویو و باز شدن آن در ایران حدود ساعت ۴:۳۰ صبح می باشد. البته این مورد برای فصل های بهار و تابستان صادق بوده و ممکن است در فصل زمستان حدود ۱ ساعت جابجا گردد. لذا توصیه می شود تا برای اطمینان حتما کندل ۴ ساعته را بررسی نمایید.

به عبارت دیگر اگر کندل ۴ ساعته، ۸:۳۰ صبح یا ۱۲:۳۰ ظهر به وقت ایران بسته شد، روال فوق صحیح می باشد. با این کار می توانید ساعت باز و بسته شدن کندل ۴ ساعته و روزانه را بدانید. برای کندل یک ساعته نیز می توانید بررسی های خود را در ساعت ۵:۳۰ و ۶:۳۰ انجام دهید تا از تایم ها به خوبی مطلع گردید. در ادامه کاربرد تایم فریم به صورت کامل شرح داده می شود.

ساعت بسته شدن کندل در تریدینگ ویو

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که اگر یک کندل در ساعت ۴:۳۰ صبح باز شود، پس به قطع می توان بیان نمود که در ساعت ۸:۳۰ نیز بسته خواهد شد. زمان  بسته شدن کندل های ۴ ساعته دارای اهمیت بالایی است. از همین رو توصیه می شود تا زمان بسته شدن کندل ۴ ساعته را که در شبانه روز در ساعت های ۸:۳۰، ۱۲:۳۰، ۴:۳۰، ۸:۳۰ و ۱۲:۳۰ رخ می دهد، حتما به خاطر داشته باشید.

در خصوص بررسی کندل های هفتگی و ماهانه نیز می توانید، آنان را بر اساس کندل روزانه چک نمایید. البته این بین باید ماه هایی که به صورت ۳۱ روزه می باشند نیز در نظر بگیرید.

با این تفاسیر ساعت تریدینگ ویو و باز و بسته شدن کندل های مختلف (h1,h4، هفتگی، روزانه، ماهانه) از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

ساعت تریدینگ ویو

تحلیل کندل‌ها در تایم فریم های گوناگون

یک تحلیلگر حرفه ای لازم است تا در طی کندل های متفاوت، تایم فریم ها را بررسی نماید. این کار به شما کمک می کند تا تحلیل درستی انجام شود. به طور مثال گاها مشاهده می گردد که در تایم فریم ۴ ساعته صعود نشان داده می شود اما در تایم فریم های دیگر با بازه بیشتر، عکس این موضوع به وجود می آید. این کار از تحلیل های اشتباه جلوگیری می کند.

با این توضیح توصیه می شود که اگر قصد دارید در تایم فریم یک ساعته معامله نمایید، حتما تایم فریم های بازه های زمانی بزرگتر آن مانند h4 یا D (که برای روزانه بکار می رود) را نیز، تحلیل کنید. در این صورت می توانید نتایج جالبی کسب نمایید.

سوالات متداول

چگونه می توان از زمان اتمام کندل در زمان جاری تریدینگ مطلع گردید؟

برای اینکه بتوانید از زمان اتمام کندل در زمان جاری تریدینگ ویو مطلع شوید، نیاز نیست تا از اندیکاتور ویژه‌ای بهره ببرید. برای این مورد مهم است تا زمان باز شدن کندل روزانه و ۴ ساعته را بررسی نمایید. در واقع اگر کندل ۴ ساعته، ۸:۳۰ بسته شود به این معنا است که ساعت ۴:۳۰ باز شده است. برای بررسی این موضوع در فصل زمستان و پاییز نیز تنها نیاز است تا یک روز را بررسی نموده و ساعت بسته شدن را چک نمایید.

چگونه می توان زمان بسته شدن کندل روزانه ارزهای دیجیتال را بررسی نمود؟

لازم است تا این موضوع را در نظر داشته باشید، اغلب افرادی که در زمینه tradingview فعالیت می نمایند، با ارز دیجیتال کار می کنند. از همین رو ساعت تریدینگ ویو برای آنها اهمیت زیادی دارد و مکررا آن را بررسی می نمایند که اولین کندل ۴ ساعته، دقیقا چه زمانی در روز بسته می شود. لذا بر اساس آن کندل روزانه و یک ساعته را نیز تشخیص می دهند.

در زمینه ارزهای دیجیتال بهترین تایم فریم کدام است؟

بازار ارزهای رمزنگاری شده بسیار ناپایدار است. لذا اگر شما نیز قصد دارید تا در زمان کوتاه به درآمد بالایی دست یابید، باید این انتظار را داشته باشید که سرمایه قابل توجهی را از دست بدهید. موضوع فوق برای بسیاری افراد ترسناک می باشد. اما این مورد یک حقیقت است که برای به دست آوردن سود بالا نیاز است تا ریسک زیادی نیز انجام دهید.

در نظر داشته باشید که اگر تایم فریم کوتاه تر انتخاب شود، ریسک معاملات نیز به همان اندازه بیشتر است. افرادی که به صورت روزانه معامله می نمایند، باید تجربه زیادی داشته باشند. اشخاصی که در فضای فیوچرز فعالیت می نمایند، می توانند از لوریج بهره ببرند. البته در نظر داشته باشید که با لوریج، میزان سود و ضرر شما چند برابر خواهد بود. با این تفاسیر افرادی که در آغاز راه می باشند، اغلب از تایم فریم های بزرگ تر بهره می برند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.