سامانه پیگیری پرونده شورای حل اختلاف

سامانه پیگیری پرونده شورای حل اختلاف، یکی از سامانه های کاربردی جهت رسیدگی به پرونده ها و دعاوی قضایی می باشد. در واقع این مرجع به این دلیل بوجود آمده است که از شلوغی دادگاه ها کاسته و به رسیدگی پرونده ها سرعت ببخشد.

در شورای حل اختلاف به پرونده های مالی زیر ۲۰ میلیون رسیدگی می شود و مبالغ بالاتر را باید از طریق دادگاه پیگیری کنید.

اما پیگیری پرونده شورای حل اختلاف به چه صورتی امکان پذیر است؟

در ادامه به شما نحوه پیگیری پرونده با رمز پرونده، کد ملی و پیامک را شرح داده و سامانه پیگیری پرونده شورای حل اختلاف را به شما معرفی کرده ایم. فراموش نکنید پیش از انجام هر اقدامی، باید در سامانه ثنا حساب کاربری داشته باشید، در صورتی که در سامانه ثنا ثبت نام نکرده اید، می توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس گرفته، تا کارشناسان ما با دریافت اطلاعات شما اقدام به ساخت حساب کاربری در سامانه ثنا برای شما نمایند.

سامانه پیگیری پرونده شورای حل اختلاف

خوشبختانه برای پیگیری پرونده شورای حل اختلاف، ثبت دادخواست، مشاهده رای صادر شده دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست و به سادگی می توانید با مراجعه به سامانه پیگیری پرونده شورای حل اختلاف یا همان سامانه ثنا، این امور را پیگیری نمایید.

البته برای دریافت و پیگیری پرونده های قضاییه خود از طریق اینترنت و سایت، حتما باید در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشید و اطلاعات تماس خود را وارد این سامانه کرده باشید.

اگر هنوز در سامانه ابلاغ الکترونیک ثبت نام نکرده اید، می توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه الو رایانه کمک اقدام به ساخت حساب کاربری و ثبت نام شما در این سامانه نمایند.

نحوه پیگیری پرونده شورای حل اختلاف با رمز پرونده

۱_ ابتدا وارد آدرس adliran.ir شوید.

۲_ گزینه “سامانه اطلاع رسانی پرونده” را انتخاب نمایید.

۳_ در این صفحه باید گزینه ” اطلاع رسانی پرونده با رمز پرونده” را انتخاب نمایید.

۴_ کد ملی و رمز شخصی خود را وارد نمایید تا وارد حساب کاربری خود شوید.

۵_ در این بخش با وارد کردن اطلاعات خواسته شده در فیلد های مربوطه، می توانید اقدام به پیگیری پرونده خود نمایید.

پیگیری پرونده شورای حل اختلاف با کد ملی

۱_ وارد وب سایت adliran.ir شوید.

۲_ گزینه “سامانه اطلاع رسانی پرونده” را انتخاب نمایید.

۳_ “اطلاع رسانی پرونده برای اشخاص حقیقی” را انتخاب نمایید.

۴_ کد ملی و رمز شخصی خود را وارد نمایید.

۵_ در این مرحله وارد صفحه ای می شوید که کد ملی فرد متقاضی، به صورت خودکار آن جا درج شده و تنها باید شماره پرونده ۱۶رقمی که از شورای حل اختلاف دریافت کرده اید را با دقت در کادر مربوطه وارد نمایید.

بدین ترتیب شما قادر خواهید بود تا پیگیری پرونده شورای حل اختلاف خود را انجام بدهید و حتی از آن پرینت بگیرید.

پیگیری پرونده شورای حل اختلاف با پیامک

با در نظر گرفتن این موضوع که در شرایط خاصی، برخی از اشخاص نمی توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سامانه ثنا، اقدام به پیگیری پرونده شورای حل اختلاف خود نمایند. امکان پیگیری پرونده به صورت پیامکی فراهم شده است. البته برای استفاده از این روش نیز باید اطلاعاتی مانند، شماره پرونده، ردیف فرعی پرونده و رمز شخصی را داشته باشید.

_ برای دریافت راهنمای مشاهده خلاصه پرونده و انجام پیگیری باید عدد ۱ را به شماره ۱۰۰۰۴۹۳ ارسال نمایید.

_ برای پیگری پرونده شورای حل اختلاف و دریافت خلاصه پرونده شخصی باید کد زیر را در قالب یک پیام کوتاه به شماره ۱۰۰۰۴۹۳ ارسالی نمایید.

 ۱ # شماره پرونده # شماره فرعی پرونده # رمز شخصی

نمونه : شما قصد دارید خلاصه پرونه شخصی به شماره پرونده ۹۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰۰۰۰۰، با شماره فرعی ۵، به رمز شخصی ۴۵۶۷ را دریافت نمایید؛ باید کد زیر را از چپ به راست برای شماره ۱۰۰۰۴۹۳ پیامک نمایید.

۱#۹۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰۰۰۰۰#۵#۴۵۶۷

_ چنانچه به رمز شخصی پرونده خود دسترسی ندارید، می توانید کد زیر را از چپ به راست به سر شماره ۱۰۰۰۴۹۳ ارسال نمایید.

شماره پرونده#۲

نکته : تنهای افرادی می توانند با استفاده از این روش پرونده خود را پیگیری نمایند که شماره تلفن همراه آن ها در سیستم مدیت پرونده قضایی ثبت شده باشد.

در آخر

در این مطلب ما برای شما ۳ روش پیگیری پرونده شورای حل اختلاف را شرح داده ایم؛ تا در صورت در دسترس نبودن شماره فرعی پرونده بتوانید با استفاده از کد ملی خود و شماره پرونده اقدام به انجام امور ضروری نمایید.

هنگامی که پرونده شما در این سامانه ثبت و یا برای شما ابلاغیه ای ارسال شود با دریافت یک پیامک متوجه این موضوع خواهید شد. البته بهتر است، مراقب پیامک های جعلی که برای کلاهبرداری، برایتان شما ارسال می شود باشید، که معمولا حاوی لینکی است که باعث افتادن شما در تله فیشینگ خواهد شد.

درصورتی که در خصوص سامانه پیگیری پرونده شورای حل اختلاف سوالی داشتید، با مشاوران مرکز ما تماس گرفته تا شما را راهنمایی نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 7 =